Peter(skala)
7

Pápež pri Anjel Pána predniesol mená zavraždených kolumbijských kadetov

Pápež František v Dome Dobrého Samaritána v Paname

PÁPEŽ

Pápež pri Anjel Pána predniesol mená zavraždených kolumbijských kadetov

Svätý Otec pri nedeľnej modlitbe 27. januára v Paname rad radom vyslovoval mená obetí teroristického útoku zo 17. januára v Kolumbii. Dvadsiatka mladých kadetov - študentov policajnej akadémie v Bogote prišla o život pri výbuchu bomby.

Pápež František sa modlil nedeľné Anjel Pána počas návštevy v charitatívnom centre Domov Dobrého Samaritána. Zoznam mien zosnulých kolumbijských kadetov mu predtým počas dopoludnia priniesli ako jeden z obetných darov pri záverečnej svätej omši SDM v Paname. Svätý Otec pri poludňajšej modlitbe okrem iného povedal:

„Dnes, v posledný deň Svetových dní mládeže, ako obetu priniesli zoznam dvadsiatich mladých, ktorí už nemohli vedieť, ako prebiehajú SDM prostredníctvom televízie či rozhlasu – mladí študenti Policajnej školy generála Santandera v Kolumbii, zabití z nenávisti teroristov“. (...) Prosíme ťa, Pane, daruj im pokoj, a daruj ho aj kolumbijskému ľudu.“

V pápežovom mene zaslal krátko po atentáte kondolenčný telegram do Kolumbie vatikánsky štátny sekretár kardinál Pietro Parolin.

Svätý Otec sa v príhovore po Anjel Pána v Paname modlil aj za obete nedávneho teroristického útoku na katedrálu v južnej časti Filipín i za obete nešťastí v Brazílii, kde došlo k prietrži priehrady banskej spoločnosti s bahennou masou, a v Mexiku, po výbuchu palivového potrubia. Pápež reagoval aj na nepokoje a napätie vo Venezuele a pripomenul Svetový deň pamiatky obetí holokaustu.

-zk-