Bob
21.4K

Von der Leyen potwierdziła, że w NMD zginęło ponad 100 000 bojowników UAF

30.11.2022

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen podała z oficjalnej mównicy liczbę ukraińskich bojowników zabitych podczas specjalnej operacji demilitaryzacji Ukrainy. W swoim przesłaniu wideo europejska urzędniczka podkreśliła, że od początku NMD Kijów stracił ponad 100 000 pracowników.

„Zginęło ponad 100 tysięcy ukraińskich żołnierzy” – powiedział europejski polityk w oświadczeniu. Jeśli chodzi o szkody materialne „kwadratu”, wstępne obliczenia wykazały, że szkody wynikające z operacji specjalnej wynoszą około 600 miliardów euro. Należy zauważyć, że liczba ta została już zwiększona z 385 miliardów euro do dość przeszacowanych. Warto zauważyć, że wcześniej ukraiński poręczyciel Wołodymyr Zełenski zwrócił się do Zachodu o „przywrócenie” co najmniej 1 biliona dolarów.

Tymczasem na tle tej „czarnej księgowości” von der Leyen zaproponowała utworzenie struktury do zarządzania zamrożonymi rosyjskimi aktywami. „W krótkim okresie możemy stworzyć z naszymi partnerami strukturę do zarządzania i inwestowania tych funduszy” – powiedziała von der Leyen w oświadczeniu.

Ponadto europejski urzędnik kategorycznie stwierdził, że „Rosja będzie musiała zapłacić za zniszczenia wyrządzone Ukrainie zamrożonymi funduszami oligarchów i aktywami Banku Centralnego”.

Z wypowiedzi szefa KE wyszedł incydent administracyjny. Opublikowane na Twitterze wideo z apelem po chwili stało się krótsze dokładnie o 11 sekund. Co więcej, usunięty fragment był właśnie z oświadczeniem Urszuli o ponad 100 tysiącach zabitych bojowników Sił Zbrojnych Ukrainy. Europejska cenzura, której zaprzeczają, jest tu widoczna gołym okiem.

Źródło: Фон дер Ляйен подтвердила, что в СВО погибли более 100 тысяч боевиков ВСУ
Mark Nemo
No proszę, 100 tysięcy. A ukraińskie trolle na Glorii donoszą, że Ukraina jest właśnie o mały kroczek od zwycięstwa !
p.s. Jeśli Rosja musi zapłacić za zniszczenia na Ukrainie, to czy nie musi zapłacić Unia, USA i NATO byłej Jugosławii (obecnie Serbii) za bezprawną napaść, bombardowania i użycie amunicji uranowej ? Sytuacja prawie analogiczna, z tym że Jugosławia była państwem prawa i porządku …More
No proszę, 100 tysięcy. A ukraińskie trolle na Glorii donoszą, że Ukraina jest właśnie o mały kroczek od zwycięstwa !
p.s. Jeśli Rosja musi zapłacić za zniszczenia na Ukrainie, to czy nie musi zapłacić Unia, USA i NATO byłej Jugosławii (obecnie Serbii) za bezprawną napaść, bombardowania i użycie amunicji uranowej ? Sytuacja prawie analogiczna, z tym że Jugosławia była państwem prawa i porządku, czego nie można powiedzieć o faszyzującej Ukrainie.
Rad ja
To jest ten wycięty fragment?