Bob
1987

China-Laos Railway w pierwszym roku przewozi 8,5 mln pasażerów i 11,2 mln ton ładunków

Opublikowano: 2 grudnia 2022 r

Kolej chińsko-laosska Zdjęcie: VCG

Zgodnie z oświadczeniem wysłanym do Global Times przez China Railway, chińsko-laoska kolej przewiozła łącznie 8,5 miliona podróży pasażerskich i 11,2 miliona ton ładunków od piątku w pierwszą rocznicę powstania.

Kolej stała się nieodzowną drogą, przyczyniając się do budowy gospodarczej obu krajów, w tym proponowanej przez Chiny Inicjatywy Pasa i Szlaku (BRI) oraz Korytarza Gospodarczego Chiny-Laos, jednocześnie poprawiając warunki życia ludzi z obu stron.

Udane działanie kolei chińsko-laosskiej promowało łączność regionalną, przynosząc po drodze namacalne możliwości i dywidendy przedsiębiorstwom i ludziom w Chinach, Laosie i członkach ASEAN.

Oprócz aktywizacji lokalnej turystyki, Kolej Chińsko-Laos przyspieszyła wymianę i przepływ zasobów, ponieważ produkcja rudy żelaza, mąki z manioku i kauczuku w Laosie wzrosła odpowiednio o 1,8 miliona ton, 2 miliony ton i 1 milion ton.

Ponadto kolej China-Laos Railway obsługiwała ładunki transgraniczne w Laosie, Tajlandii, Mjanmie, Malezji, Kambodży, Wietnamie, Bangladeszu, Singapurze oraz innych krajach i regionach wzdłuż BRI. Kategorie ładunków rozszerzyły się z około 10 rodzajów towarów na wczesnym etapie otwarcia do ponad 1200 rodzajów elektroniki, fotowoltaiki, owoców łańcucha chłodniczego i tak dalej.

Kolej stała się najlepszą opcją dla pasażerów na trasie od momentu otwarcia, ponieważ mogą oni teraz cieszyć się bardziej wydajnym i wygodnym dojazdem do pracy dzięki konsekwentnie zoptymalizowanym środkom, aby sprostać zapotrzebowaniu rynku.

W oświadczeniu zauważono, że chiński odcinek obsługuje 42 pociągi dziennie o maksymalnej przepustowości sięgającej 65 dla 50 000 osób, które łącznie wysłały 7,2 mln pasażerów. Sześć obsługiwanych linii w Sekcji Laosu przewiozło 1,3 miliona pasażerów.

Oprócz transportu pasażerów, kolej China-Laos Railway znacznie zwiększyła również dostawy ładunków między Chinami a członkami ASEAN, znacznie zmniejszając koszty logistyki i czas transportu.

Miesięczny wolumen przewozów i wolumen przewozów transgranicznych osiągnęły rekordowe wartości i są obecnie odpowiednio około 3,5 i 4 razy wyższe w porównaniu z pierwszym miesiącem otwarcia, a łączny wolumen dostarczonych ładunków transgranicznych przekroczył 1,9 mln ton.

Linia kolejowa Chiny-Laos-Tajlandia uzyskała połączenie międzysystemowe z 14 stacjami i wieloma magazynami kontenerów w Bangkoku, Ho Chi Minh i innych miastach. W międzyczasie przyjęto innowacyjne modele transportu, takie jak połączenie kolei Chiny-Laos z pociągami towarowymi Chiny-Europa, aby zwiększyć efektywność transportu.

Źródło: China-Laos Railway transports 8.5 mln passengers and 11.2 mln tons cargos in first year
Anieobecny
@Katecheta Internetowy
Mamy własne parafie, nie zarobisz na nas...!More
@Katecheta Internetowy

Mamy własne parafie, nie zarobisz na nas...!