Clicks3.9K
marta1012
Mając takich pasterzy można powiedzieć że orkiestra na Titaniku jeszcze gra.
Voytek
Moderniści dostają cieczki !!!
Bogu niech będą dzięki za odwagę ks Abpa Dziegi. Kościół katolicki potrzebuje takich wspaniałych i odważnych pasterzy zamiast najemników których dziś ogromna większość, niestety .
Anieobecny
Pozostaną zimni i gorący...
Letni jeszcze pokrzykują...
Weronika-S.
Dobrze, że w czasie zamętu, który dotknął tegoroczny Wielki Post, abp. Dzięga wypowiada się tak jednoznacznie.
Weronika-S.
Wspierajmy wiernych pasterzy Kościoła, módlmy się za nich i prośmy ich o modlitwę za nas. Bogu dziękujmy za Arcybiskupa Dzięgę
wlowoj
Pamiętacie tytuł "taką wiarę daje Nowa Msza"? Dziś w parafii na niedzielnej mszy była garstka osób... Na mszy "Tradycji" był praktycznie komplet.
Pinochet
@Marcin.D Musisz koniecznie zakablować. W przeciwnym razie twoje życie nie będzie miało sensu.
Pinochet
Powoli zaczyna się robić jak w synagogach. Jeden rabin powie "Tak", drugi rabin powie "Nie".
Weronika-S.
Tak mówi pasterz Kościoła Katolickiego, prawowierny sługa naszego Pana, Jezusa Chrystusa, a nie tak jak biskup sosnowiecki, który wystosował do diecezjan list pasterski o zaletach przyjmowania Komunii Świętej ,,na łapę,,. I o zgrozo, były osoby które sięgały po Komunię Świętą jak po bułeczkę w sklepie.
Jarujestem
Nie wiem, czy to jest mój faryzeizm, czy mój fanatyzm🤔 W tą niedzielę, gdy odchodziłem od komunii Świętej zobaczyłem typa ze złożonymi rękami, z zadowoloną minką tak, jakby chciał zagrać wszystkim na nosie, wędrował po komunię Świętą. Coś we mnie pękło i przyszła mi taka myśl:
- gdzie z tymi cepami. Tak poraz pierwszy zobaczyłem w moim parafialnym kościele, jak ktoś bierze Pana Jezusa w swoje …More
Nie wiem, czy to jest mój faryzeizm, czy mój fanatyzm🤔 W tą niedzielę, gdy odchodziłem od komunii Świętej zobaczyłem typa ze złożonymi rękami, z zadowoloną minką tak, jakby chciał zagrać wszystkim na nosie, wędrował po komunię Świętą. Coś we mnie pękło i przyszła mi taka myśl:
- gdzie z tymi cepami. Tak poraz pierwszy zobaczyłem w moim parafialnym kościele, jak ktoś bierze Pana Jezusa w swoje łapska. 😭
Weronika-S.
@Jarujestem W kościele do którego przeważnie chodzę, Komunię udzielają kapłani tradycyjnie do ust. W tę niedzielę po odczytaniu listu pasterskiego biskupa sosnowieckiego zachęcającego do przyjmowania ,,na rękę,, ksiądz proboszcz po raz pierwszy udzielił Komunii Świętej w ten sposób osobom, które tego chciały. Ale bardzo ciekawa była zachęta biskupa. Mianowicie podał przykład w Liście jak to …More
@Jarujestem W kościele do którego przeważnie chodzę, Komunię udzielają kapłani tradycyjnie do ust. W tę niedzielę po odczytaniu listu pasterskiego biskupa sosnowieckiego zachęcającego do przyjmowania ,,na rękę,, ksiądz proboszcz po raz pierwszy udzielił Komunii Świętej w ten sposób osobom, które tego chciały. Ale bardzo ciekawa była zachęta biskupa. Mianowicie podał przykład w Liście jak to pięknie udzielano ,,na rękę,, a był to przykład z IV wieku, kiedy to miały jeszcze miejsce prześladowania chrześcijan i ich rozproszenie. W tymże IV wieku, gdy prześladowania ustały, zabroniono takiego udzielania Komunii, a gdyby ktoś w obecności kapłana dotykał Komunii, został na tydzień obłożony ekskomuniką. Podejrzewam, że ta ekskomunika nie została odwołana, przynajmniej nie było mowy o jej zniesieniu, więc każdy kto udziela tak Komunii jest w sprzeczności ze świętą wiarą, a biorący nadal obłożeni ekskomuniką, ale o tym nie wiedzą z winy swoich duszpasterzy. Bardzo dobrze, że ostatnio pojawia się na forum coraz więcej osób, będących tradycyjnymi katolikami.
Jarujestem
Mój tradycjonalizm to prowadzenie Ducha Świętego