Clicks17
lt.news

Pellas: „Mums nereikia dar vienos protestantų bažnyčios“

Kardinolas George'as Pellas savo 80-ąjį gimtadienį birželio 8 dieną švenčia Sidnėjuje, Australijoje, Covid karantine.

Vokietijos KNA jis sakė neketinantis užbaigti vieno kambario karantino. Jam užteko laiko vienutėje.

Iki šiol jis turėjo „gerą gyvenimą“ ir nesigaili bei nemato „jokių didesnių klaidų“. Anksčiau jis sakė nusprendęs padaryti tai, ko iš jo prašė - „ir aš iš esmės tai dariau visais dideliais klausimais“. Jo teigimu, tame yra „tam tikras saugumas“ ir tai pasiteisino.

Po Australijos Aukščiausiojo teismo išteisinamojo nuosprendžio jis sakė, kad vėl buvo laisvas ir taip pat „viešai“ nebėra nuteistasis.

Pellui priekabiavimo apgaulė nėra pati didžiausia Bažnyčios problema: "Skaitmeninis pašaukimų mažėjimas praktikuojančių katalikų atžvilgiu prasidėjo daug anksčiau. Ir tai tęsiasi, nepaisant to, kad susidorora [su priekabiavimo apgaule]."

Vadinamoji priekabiavimo krizė nereikalauja visiškai permąstyti Bažnyčios struktūrų, jis pabrėžė: "Laikydamiesi Bažnyčios mokymo, mes nenusidėjome ir nepadarėme didelių klaidų. Tas, kuris laikosi doktrinos, nepriekabiauja".

Pellui akivaizdu, kad mums nereikia „dar vienosprotestantų bažnyčios“, nes „liberalieji protestantai netenka narių dar greičiau ir daugiau nei mes“.

Jis pažymi, kad moterų įšventinimas, natūralus ar homoseksualus paleistuvavimas, svetimavimas ir komunija visiems nesuderinami su apaštališkomis tradicijomis. Pagrindiniai Kristaus mokymai, jo teigimu, išliko 2000 metų. Pellas nemato galimybės ar poreikio tai pakeisti.

Paveiksliukas: George, Pell © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsXbucsgnikp