Gloria.tv And Coronavirus: Huge Amount Of Traffic, Standstill in Donations
Clicks2.1K

"Wierzę". Paweł Lisicki i Marek Miśko: demontaż Kościoła odsunięty w czasie

szuirad1
7
www.youtube.com/watch W końcu po wielu miesiącach ukazała się długo oczekiwana adhortacja apostolska papieża Franciszka po Synodzie amazońskim. Ogłoszony dokument "Querida Amazonia" wywołał …More
www.youtube.com/watch
W końcu po wielu miesiącach ukazała się długo oczekiwana adhortacja apostolska papieża Franciszka po Synodzie amazońskim. Ogłoszony dokument "Querida Amazonia" wywołał poruszenie i rozczarowanie w niemieckojęzycznym lewicowo-liberalnym kościele. Niemiecki świat "katolicki" spodziewał się, że w dokumencie znajdzie się zapis o zniesieniu celibatu, zgody na wyświęcanie żonatych diakonów i kapłaństwa kobiet. Brak stosownych "rozwiązań" spowodował wiele krytycznych głosów pod adresem papieża Franciszka ze strony niemieckich "duchownych". Katolicki Związek Kobiet z Niemiec w stosownym oświadczeniu stwierdził, że są rozczarowani, bo spodziewali się radykalnych zmian. Niezwykle wpływowy w niemieckich kręgach teologicznych ks. Paul Zulehmer na swoim blogu stwierdził, że "współczesna teologia kobiet nigdy nie była mocną stroną papieży, nawet papieża Franciszka". W ocenie duchownego argumenty Franciszka przeciw święceniom kobiet są wręcz "żenujące". Ustępujący szef Konferencji Episkopatu Niemiec kard. Reinhard Marx stwierdził, że "Querida Amazonia" wcale niczego nie zamyka, ale jest "wrotami", które pozwolą osiągnąć liberalny Kościół. Do adhortacji papieskiej odniósł się również Abp Gądecki, który stwierdził, "że adhortacja postsynodalna to połączenie mądrości z wiedzą współczesną". Laudetur Iesus Christus, Marek Miśko i Paweł Lisicki w najnowszym odcinku magazynu katolickiego "Wierzę". "Wierzę" to program dobry dla wierzących i niewierzących. Po jego obejrzeniu wierzący będą musieli się zastanowić, niewierzący zobaczą, w co wierzymy, albo powinniśmy wierzyć – my – próbujący być katolikami.
Mark0S
Pozory
przeciwherezjom
Jak to odsunięty w czasie? Fałszywy unik antypapieża to odsunięcie? Kłamstwo i fałsz tylko potęgują moc diabła, atak w Kościół jest straszny i szybko się posuwa. Tego typu gaduły tylko usypiają sumienia - robią za fałszywych proroków!
pmichal
@przeciwherezjom
Zastanów się na spokojnie nad sensem słów: demontaż Kościoła odsunięty w czasie.
Czy te słowa mogą usypiać sumienia?
Czy jak ktoś Tobie powie, że ugotuje Ciebie na wolnym ogniu, to poczujesz się uspokojony?
ps. inna sprawa, że to gotowanie trwa już ładnych kilkadziesiąt lat...
przeciwherezjom
Masz rację - trochę wyszło ostro, było to niezamierzone (z tymi fałszywymi prorokami). Ale głupot co nieco gadają. Mają dobrą wolę, bez wątpienia, ale..... Otóż wiem o co, Ci chodzi w tym moim czepieniu się "odsunięcia w czasie". Wiem, że moja reakcja może wydawać się zbyt ostra - bo w sumie panowie z Realu jako tako rozumieją, co w trawie piszczy. Ale jednak (starając się złagodzić) podtrzymuję …More
Masz rację - trochę wyszło ostro, było to niezamierzone (z tymi fałszywymi prorokami). Ale głupot co nieco gadają. Mają dobrą wolę, bez wątpienia, ale..... Otóż wiem o co, Ci chodzi w tym moim czepieniu się "odsunięcia w czasie". Wiem, że moja reakcja może wydawać się zbyt ostra - bo w sumie panowie z Realu jako tako rozumieją, co w trawie piszczy. Ale jednak (starając się złagodzić) podtrzymuję istotę mojego komentarza. Odsunięcie w czasie jest sformułowaniem błędnym. Nie jest to odsunięcie, tylko unik antypapieża, kolejne przebiegłe oszustwo. Przypomnę, co napisałem: "Kłamstwo i fałsz tylko potęgują moc diabła, atak w Kościół jest straszny i szybko się posuwa". Szybko się posuwa - widzisz to? Prawda? Mimo, że właściwie prawie stoimy po przeciwnych stronach barykady, to z tym się chyba zgadzasz? Więc wszystko szybko się posuwa. Tam gdzie jest szybkość liczą się ułamki sekund. Wiedzą o tym dobrzy kierowcy - wiedzą, że odsunięcie wzroku z drogi na pół sekundy może skutkować tragedią. Tutaj jest podobnie. Użycie słowa "odsunięcie w czasie" jest bardzo na rękę wrogom Kościoła. Oni grają o czas, walczą, by jak najdłużej uśpić czujność nas katolików. Jak przeprowadzą to, co chcą przeprowadzić do końca, to wtedy odkryją karty. Ale wtedy będzie za późno....
Dlatego m.innymi jestem zdecydowanym oponentem wielu autorytetów piszących lub gadających na glorii. Oni usypiają, mówią np "będzie dobrze, śpij spokojnie....".
pmichal
@przeciwherezjom
O jakich Ty sekundach piszesz? Jakbyś słuchał chociażby abp. Lengę to byś wiedział, że taka loża Wenta (Alta vendita) już 200 lat temu planowała to co się dzieje w Kościele dzisiaj i już wcześniej.
Prawdziwą rewolucją w Kościele była zamiana Mszy Świętej. To był ten przełom kopernikański.
Lex orandi, lex credendi. Tą zasadę zna również bardzo dobrze szatan. W końcu to inteligen…More
@przeciwherezjom
O jakich Ty sekundach piszesz? Jakbyś słuchał chociażby abp. Lengę to byś wiedział, że taka loża Wenta (Alta vendita) już 200 lat temu planowała to co się dzieje w Kościele dzisiaj i już wcześniej.
Prawdziwą rewolucją w Kościele była zamiana Mszy Świętej. To był ten przełom kopernikański.
Lex orandi, lex credendi. Tą zasadę zna również bardzo dobrze szatan. W końcu to inteligentna bestia. Dlatego pierwsze co trzeba było zrobić to zmienić sposób modlitwy, prawo modlitwy. W wyniku tego nastąpiła zmiana wiary.
Przełom ten był poprzedzony innym "epokowym" Soborem, który jeden z "mistrzów procesu" określił jako Rewolucję październikową w Kościele.
Dzisiejszy pontyfikat to jest tylko przykra konsekwencja wydarzeń, które miały miejsce kiedyś.
Papież Franciszek, to jest taka sama glina jak JPII. Oni są bliźniaczo do siebie podobni.
Za dużo żeś wypił tego słodkiego jak miód co wypala wnętrzności i straciłeś poprawny, całościowy ogląd sprawy!
przeciwherezjom
Jesteśmy po przeciwnych stronach barykady I to całkowicie.
Tradycja i Wiara