Gloria.tv Needs Your Help - An Urgent Appeal
Stylita
4661
Mozaika Narození Páně z klenby z kostela Santa Maria dell'Ammiraglio , nacházející se v Palermu (asi 1150 A.D.) wikipedia.org/wiki/Church_of_Santa_Maria_dell'Ammiraglio (gtv to špatně odkazuje: …More
Mozaika Narození Páně z klenby z kostela Santa Maria dell'Ammiraglio , nacházející se v Palermu (asi 1150 A.D.)

wikipedia.org/wiki/Church_of_Santa_Maria_dell'Ammiraglio
(gtv to špatně odkazuje: heslo na wiki: Church of Santa Maria dell'Ammiraglio)
volný překlad:
Kostel je konkatedrálou eparchie Piana degli Albanesi Italsko- albánské katolické církve , diecéze, která zahrnuje italsko- albánské ( Arbëreshë ) komunity na Sicílii , které slouží liturgii podle byzantského obřadu v starobylém řeckém jazyku a albánštině. Církev vydává svědectví o východní náboženské a umělecké kultuře, která je v Itálii dodnes přítomna, dále přispěli albánští exulanti, kteří se od 15. století uchýlili do jižní Itálie a na Sicílii pod tlakem osmanské perzekuce v Albánii a na Balkáně . Tento vliv zanechal značné stopy v malbě ikon, v náboženském obřadu, v jazyce farnosti, v tradičních zvycích některých albánských kolonií v provincii Palermo . Komunita je součástí katolické církve , ale dodržuje rituální a duchovní tradice, které ji do značné míry sdílejí s východní pravoslavnou církví .
...
Eponymum Ammiraglio (“admirál”) pochází od syrského křesťanského admirála a hlavního ministra sicilského krále Rogera II. , Jiřího z Antiochie , jehož palác a majetek se s touto oblastí překrývaly a který jako první sponzoroval její založení. Zakládací listina kostela (který byl zpočátku východní ortodoxní), ve starověké řečtině a arabštině, je zachována a pochází z roku 1143; v tuto chvíli již možná stavba začala. Kostel byl zcela jistě dokončen před smrtí Jiřího v roce 1151,on a jeho manželka byli pohřbeni v narthexu .
Učeník Pánov
Svätý Jozef má taký pokojný a zamyslený pohľad, celá jeho bytosť vyžaruje pokoj a pokoru.
apredsasatoci
Ty si ho stretol?
U.S.C.A.E.
nemusel sa vidí mozaiku 😊
Učeník Pánov
@apredsasatoci kuk vľavo dole na mozaike 😉