Clicks588

Zradila konzervatívnych voličov? Záborská už nechce zákaz interrupcií: „Rešpektujem rozhodnutie ženy ísť na potrat“

Zradila konzervatívnych voličov? Záborská už nechce zákaz interrupcií: „Rešpektujem rozhodnutie ženy ísť na potrat“. Hlasy konzervatívnych voličov jej boli na vstup do parlamentu dobré. Teraz sa však…More
Zradila konzervatívnych voličov? Záborská už nechce zákaz interrupcií: „Rešpektujem rozhodnutie ženy ísť na potrat“.

Hlasy konzervatívnych voličov jej boli na vstup do parlamentu dobré.
Teraz sa však zrejme na nich vykašľala. „Konzervatívna“ poslankyňa Anna Záborská pred voľbami sľubovala, že presadí zákaz potratov – zabíjania nenarodených detí. Dnes, keď má tú možnosť a stala sa súčasťou vládnej koalície, však otočila o 180 stupňov.
Záborská podľa jej slov rešpektuje rozhodnutie ženy ísť na potrat a tvrdí, že postačí, keď budeme ženy viac informovať.

Predsedkyňa strany Kresťanská únia Anna Záborská kandidujúca na kandidátke strany OĽaNO sa pred voľbami pasovala do role najväčšej ochrankyne nenarodených detí.

Jeden z hlavných predvolebných sľubov jej strany Kresťanská únia bol zákaz interrupcií, teda zákaz vraždenia nenarodených detí. Doteraz má dokonca tento sľub zverejnený aj na svojej internetovej stránke:

„V budúcom parlamente budeme rokovať so všetkými relevantnými stranami s cieľom nájsť väčšinu pre odstránenie diskriminácie nenarodených detí prostredníctvom hľadania podpory pre zákon upravujúci nemožnosť podstúpiť na Slovensku umelý potrat. Zároveň budeme presadzovať aj ďalšie čiastkové opatrenia, ktoré zlepšia postavenie matiek, detí a rodín.

V obrane života nenarodených detí presadzujeme veľký krok vpred – zrušenie bezdôvodných potratov, teda stavu, keď na potrat nie je potrebné preukázať žiadny dôvod.

Súčasný zákon umožňuje potraty aj z takých dôvodov, ktoré sú riešiteľné, alebo malicherné. Fakt, že pri potrate netreba preukázať žiaden dôvod, vyhovuje aj násilníkom nútiacim matku k potratu, ktorých konanie sa ľahko skryje. Aby mal zákon zásadnejší vplyv na zníženie potratov, je potrebné zaviesť všeobecnú obranu života nenarodených detí s prípadnými výnimkami, ktoré bude potrebné preukázať. Vďaka tejto zmene môžeme dosiahnuť obranu 80% detí, ktoré by podľa súčasného zákona boli legálne zabité,“ píše sa na osobnej stránke Anny Záborskej.

Mnohí konzervatívni voliči jej verili a svojimi hlasmi dostali Záborskú a jej kolegov z kresťanskej únie do parlamentu. Dnes však z (ne)známych dôvodov otočila o 180 stupňov.
V podcaste pre portál Aktuality.sk, Záborská svojimi výrokmi skôr pripomínala liberálnu političku, ktorá síce „proforma“ chce ochraňovať život, no v podstate potraty podľa nej majú byť legálne:
„Toto nie je cesta. Ak chceme zlepšiť tú ochranu, my by sme nemali ísť cestou obmedzovania. My by sme sa mali vydať cestou pomáhania.“

Záborská ďalej dovysvetlila, že je potrebné eliminovať dôvody, pre ktoré sa daná matka rozhodne ísť na potrat. Chce lepšie informovanie matiek o možnostiach pomoci, ak by si dieťa nechali, taktiež sa jej pozdáva nápad ultrazvuku, ktorý by ukázal matkám bijúce srdcia ich nenarodených detí a mnohé iné opatrenia.

Kresťanská politička nechce zakazovať ženám ísť na potrat: „Je to otázka jej rozhodnutia. Ja by som povedala, nie že má na to právo, ale tá spoločnosť rešpektuje, že sa tak rozhodla. Je to jej rozhodnutie. Ja musím maximum urobiť, aby nešla, aby sa rozhodla ináč, ale ak sa takto rozhodne… čiže ja nakoniec to jej rozhodnutie rešpektujem.“

Záborská takýto „umiernený“ postup šokujúco odôvodňuje aj tým, že nechce viesť „kultúrnu vojnu“ a nechce zavádzať „pápežský štát“:
„Vyvolávať tu nejakú hystériu, nejakého pápežského štátu, alebo nejakého božieho štátu a neviem čo, čo chceme v tejto spoločnosti nastoliť, je nereálne, pretože aj samotná viera nepripúšťa boží štát na zemi, takže to je len nejaké zbytočné rozdúchavanie nejakých vášní.“

Anna Záborská tento podcast zdieľala aj na sociálnej sieti, kde potvrdila svoje slová: „Rešpektujem rozhodnutie ženy ísť na umelý potrat, ale budem pracovať na tom, aby svoje rozhodnutie mohla zmeniť.“

Vyjadrenia Záborskej však vyvolali kritiku z kresťanského a konzervatívneho spektra. Anton Chromík z Aliancie za rodinu tvrdí, že kresťania a konzervatívci sa už nemôžu spoliehať na Annu Záborskú a jej výroky považuje a obrovskú chybu podobnú, ako v minulosti spravil Alojz Hlina:
„Táto ustráchanosť a snaha o takzvaný „mier“ je jedným z dôvodov, pre ktorý pro life hnutie ide od porážky k porážke. Cenu porážok poznáme. Plačeme vôbec nad tými tisíckami zabitých detí? Mali by sme! A robíme všetko čo sa dá? Myslím, že nerobíme. Pri Anne Záborskej ide zároveň o politickú chybu podobnú Hlinovej chybe s paktom s liberálmi. Je to nesmierna škoda a je mi to ľúto.“

Chromík tiež vyčíta Záborskej, že pristúpila na slovník liberálov:
„Nesúhlasím s tým, aby politici, ktorí sa považujú za kresťanov používali slovník našej protistrany: hystéria, zavádzanie Božieho štátu, kultúrne vojny. To, že je človek človekom od počatia a má byť chránený ako človek vedel už Hippokrates. Stačili mu na to prirodzené znalosti lekára a morálka.“
Celé vyhlásenie Aliancie za rodinu si môžete prečítať tu.

Záborskú skritizoval aj poslanec NR SR Tomáš Taraba (KDŽP):
„No a postupne sa ukazuje, kto je kto. Tu je odpoveď, prečo Slovensko má najliberálnejši zákon na ochranu detí, pretože politici, čo za tie deti mali bojovať ich len použili na vlastnú kariéru, aby sa vždy na ne vykašľali. Raz ich zobchodovali za nové ministerstvo, raz za europoslanca. Vody sa číria a to je dobrá správa. Desaťročia parazitujú na tejto téme, lebo mali z toho benefity.“
Prekvapivo sa ku kritike pripojil dokonca aj liberálny “kresťan“ Alojz Hlina (bývalý predseda KDH), ktorý tvrdí, že sa mu takáto pokrytecká, farizejská politika, „bridí“:

„Poslankyňa Záborská dnes v podcaste Aktualít rozpráva niečo úplne iné. Z toho podcastu pomaly neviete, či počúvate pro life političku alebo pro choice političku. Naozaj zaujímavý obrat. Zrazu už nebudú predkladať zákon na sprísnenie interupcií,“ uviedol Hlina na sociálnej sieti a naznačil, že za týmto obratom môžu byť nominácie strany na niektoré významné funkcie: „Vymenili interupcie za správne a dozorné rady?, kladie si rečnícku otázku Hlina.
Inými možnosťami prečo Záborská otočila môže byť v poslednom čase enormný tlak liberálnych médií, ktoré spustili hystériu ohľadom možného zákazu interrupcií poslancami súčasného vraj väčšinovo konzervatívneho parlamentu a za hlavných „inkvizítorov“ označujú práve Annu Záborskú a jej kolegu Richarda Vašečku.

Každopádne politici by mali zastupovať vôľu ľudí, ktorí ich volili a nemali by podliehať takýmto tlakom. Keď budú kresťanskí a konzervatívni politici neustále ustupovať zo svojich požiadaviek, len aby sa zapáčili liberálom a ich médiám, potom sa nikto nemôže čudovať, že ľudia budú voliť tzv. „extrémistické strany“, ktoré svoje sľuby ohľadom zákazu interrupcií skutočne splnia.

Samuel Gdovin
alianciazanedelu.sk/archiv/6203
Anton Čulen
Modlitba k Matke Eucharistie. Prosíme, aby sa v kostoloch obnovil pokornejší a biblickejší spôsob prijímania Eucharistie do úst
Kallistratos
Bibličtější? V Bibli je - vezměte a jezte ... To jen pro upřesnění. ✝️
Barbarin
Hoki-hooki, ty víš, co znamená slovo VEZMĚTE? A co znamená SKUTEČNĚ NATRVALO také víš?

Kallistratos 31.1.2020 20:14:28
Turínské plátno ...
Jsem rád že po letech se mohu rozloučit skutečně natrvalo. Komunikace zde je výrazně defektní a přestává být jakýmkoliv způsobem obohacující. Působí zde registrace, které devastují prostor a devastovat i budou. Bylo mi ctí zde být od mirose a nebudu se už …More
Hoki-hooki, ty víš, co znamená slovo VEZMĚTE? A co znamená SKUTEČNĚ NATRVALO také víš?

Kallistratos 31.1.2020 20:14:28
Turínské plátno ...
Jsem rád že po letech se mohu rozloučit skutečně natrvalo. Komunikace zde je výrazně defektní a přestává být jakýmkoliv způsobem obohacující. Působí zde registrace, které devastují prostor a devastovat i budou. Bylo mi ctí zde být od mirose a nebudu se už skutečně vracet. Ne vždy jsem tento slib dodržel vím...😁 Chtělo to asi čas pochopit k čemu to zde směřuje a kdo to diriguje. Pokojné dny a zvláště v modlitbě myslím na ty zde, kteří svůj život žiji upřímně a hodnotně. Přeji každému z vás dobrý život a život požehnaný. +M
Joske
Slovo vezměte v českém překladu není důkazem o tom, že bychom měli vzít Tělo Kristovo rukou. Říkáme také "vezměte si příklad" (z někoho, z něčeho). Neznamená to, že bereme příklad rukou. Ostatně v aramejštině i řečtině má toto slovo mnohem širší význam.

Juan Rodolfo Laise: Communion in the Hand
V Písmu Svatém vše se vším souvisí, neboť jde v řadě prvé o spásu člověka vyhnaného z Eden po …More
Slovo vezměte v českém překladu není důkazem o tom, že bychom měli vzít Tělo Kristovo rukou. Říkáme také "vezměte si příklad" (z někoho, z něčeho). Neznamená to, že bereme příklad rukou. Ostatně v aramejštině i řečtině má toto slovo mnohem širší význam.

Juan Rodolfo Laise: Communion in the Hand
V Písmu Svatém vše se vším souvisí, neboť jde v řadě prvé o spásu člověka vyhnaného z Eden po porušení Božího příkazu. Proto i Ježíšovo slovo o dětech souvisí se svatým přijímáním. Máme přijímat do úst, máme se nechat krmit, jako nemluvňata. To je pravá pokora před milosrdným Bohem, který obětoval svého jednorozeného Syna, aby nás zachránil před věčnou smrtí.
15Prinášali k nemu aj nemluvňatá, aby sa ich dotkol. Keď to videli učeníci, okrikovali ich.16Ale Ježiš si ich zavolal a povedal: „Nechajte deti prichádzať ku mne a nebráňte im, lebo takým patrí Božie kráľovstvo! 17Veru, hovorím vám: Kto neprijme Božie kráľovstvo ako dieťa, nevojde doň.“ Lk 18:15-17
Kallistratos
Přílišná až vyumělkovaná ekvilibristika je pro Boží slovo zničující a mnohdy zcela mimoběžná. Komunisté také v mnohém šťourali schovávajíce se za tzv. světový názor ale ve finále to byla nemoudrá hovadina. Těmi svými školeními VÚML hodně lidem zamotali hlavu a proklamovaným materialismem řevnivosti a závistí ničili morálku společnosti.
Segal
To se rozumí samosebou, že vzít není jenom o rukách, jak mele Kalisrátos. No ale co od něho chcete? Je to blb. 😀😁😂💩®
Peter(skala)
V súvislosti s interupčným zákonom ma zaujala miera kriminality medzi mužmi a ženami. Vo všeobecnosti je známe, že v krimináli (väznici) su väčšinou muži a ženy sú ovela menej.

Navonok sa preto môže zdáť, že muži sú horšími ako ženy, ale to je len zdanie. V skutočnosti je to vyrovnané, len zákony sú tak ustanovené, že sa zamieriavaju viac na mužsku slabinu.

Totižto muži páchaju trestné činy …More
V súvislosti s interupčným zákonom ma zaujala miera kriminality medzi mužmi a ženami. Vo všeobecnosti je známe, že v krimináli (väznici) su väčšinou muži a ženy sú ovela menej.

Navonok sa preto môže zdáť, že muži sú horšími ako ženy, ale to je len zdanie. V skutočnosti je to vyrovnané, len zákony sú tak ustanovené, že sa zamieriavaju viac na mužsku slabinu.

Totižto muži páchaju trestné činy ako krádeže, znasilnenia a vraždy kvôli materiálnym a sexuálnym túžbam a práve tieto činy sú podla zákona trestné.

Kdežto ženy, kedže su slabším pokolením, tak sa uchyluju k takým činom, ktoré su im bližšie a ešte nie su trestným činom: interupcie, prostitucia... tak riešia svoje problemy-túžby

Keby zakony boli ustanovené aj pre tieto zločiny, tak vo väzniciach by to bolo vyrovnané. Nie, že by išlo o to, aby sa to docielilo, ale poukazujem na skutočnosť a príčiny, pre ktoré je vidieť rozdiel v kriminalite.

Ináč, Záborská je dlaším typickým ukážkovým príkladom, ako ženy v politike rozhodjuju. Oni vedia aj dobre poradiť, dokažu poukázať na také chyby, ktoré mužom zvyknú uniknuť, ale akonahle sa maju rozhodovať, tak v čase krízy alebo naopak slávy u nich prevládajú emocie tak silno, že sa nedokážu rozhodnuť pre ťachšie zákony.

Zaborska keby mala rozhodujucu funkciu ako napr.minister(ka) alebo premierka(ka) či prezident(ka), tak by zlyhala podobne ako Čaputová, Matečná, Kaľavská atd...
Istvano
Nedajte sa zmiasť tzv. Záborská je za slobodna Neuwirthová. Nič vám to nehovorí? Krv nie je voda. Je predsa z vyvolenej rodiny od Mŕtveho mora. Nemôže predsa zaprieť svoj pôvod. Nezabudnime, že my všetci gójovia sme pre nich iba zvieratá, nás môžu ľubovoľne klamať a podvádzať a podľa ľubovole likvidovať. Oni sú tu predsa na to, aby nám "zvieratám" vládli. Iba ONI patria do parlamentu a vlády. IM …More
Nedajte sa zmiasť tzv. Záborská je za slobodna Neuwirthová. Nič vám to nehovorí? Krv nie je voda. Je predsa z vyvolenej rodiny od Mŕtveho mora. Nemôže predsa zaprieť svoj pôvod. Nezabudnime, že my všetci gójovia sme pre nich iba zvieratá, nás môžu ľubovoľne klamať a podvádzať a podľa ľubovole likvidovať. Oni sú tu predsa na to, aby nám "zvieratám" vládli. Iba ONI patria do parlamentu a vlády. IM patria všetky vrcholové managérske a podnikateľské funkcie. Iba IM patrí do rúk veda, umenie a masovo komunikačné prostriedky. ICH je pôda všetkých univerzít. Nám zostáva iba sprostá drina, ako ťažným zvieratám, ktoré musia trpieť, ako nad nimi plieska bič. Dokedy?
BernadettaJaMalinka
Zaujímalo by ma, aké má korene E. Heger alebo Krajčí.. 🤔
ekans
dovtedy, pokial to Boh dopustí za našu neveru, hladáme zážitky vo falošných zjaveniach, chodíme k nim na půte a pravá podstata víry nám uniká
Coburg
snake, ty budeš spájať "zážitky z falošných zjavení" aj s kozmickým výskumom NASA, alebo so stavom premnoženia sa koralov v juhočínskom mori. Daj sa konečne vyšetriť odborníkovi alebo prestaň brať halucinogény.
Kallistratos
Mezkalin je čistě přírodní, doporučuji ekansovi. Pokud ovšem neujíždí na oblíbené ayahuasce. 😍
Peter(skala)
Snake-starý had a pokušitel, nemá nič na praci, tak voprozuje
😤
ekans
😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂
ekans
potrefené svine
ekans
tů akurát Selecký adoruje
Caesar
Zradila? Tato bosorka z KDH miluje peniaze a pre peniaze urobí vsetko, preto sa vopchala do matovicovej prdele, len aby aspon mala zabezpecený poslanecký plat....
Ved je viceprezidentkou kalergiho paneuropy, cize je to satanistka - bestia v ovcom kozuchu
Istvano
Nikoho nezradila. Iba potvrdila svoj pôvod. My sme pre ňu iba spodina a zvieratá, s ktorými môže ľubovoľne nakladať. Čudovať sa jej že nás podviedla je ako čudovať sa zmiji, že vás uštipne. Zmija je predsa na to určená a má na to jed, aby svojho protivníka uštipla a zabila. Títo "vyvolení" obrezaní tzv. kresťania nikdy neboli a nikdy nebudú skutoční kresťania. Skutočné kresťanstvo má dve hlavné …More
Nikoho nezradila. Iba potvrdila svoj pôvod. My sme pre ňu iba spodina a zvieratá, s ktorými môže ľubovoľne nakladať. Čudovať sa jej že nás podviedla je ako čudovať sa zmiji, že vás uštipne. Zmija je predsa na to určená a má na to jed, aby svojho protivníka uštipla a zabila. Títo "vyvolení" obrezaní tzv. kresťania nikdy neboli a nikdy nebudú skutoční kresťania. Skutočné kresťanstvo má dve hlavné prikázania- milovať Boha a blížneho. Obrezaní "vyvolení" kresťania nemilujú Boha, ale zlaté teľa. Blížneho milujú, ale ich blížny je iba obrezaný a "vyvolený", my ostatní sme iba na to, aby sme na nich dreli od svitu do mrku. Kresťanstvo používajú iba ako mimikry a prostriedok na získavanie všetkých benefitov. Žiaľ veľká väčšina kresťanov to vôbec nechápe na veľkú radosť "vyvolených". Dovtedy budeme v svrabe, dokiaľ to nepochopíme.
zaba
Je ale třeba mít stále na paměti, že v konci času se židé obrátí viz. 11kap. Římanům. Až zažijí ďábelskost svého nainstalovaného mesiáše Antikrista, tak se patrně obrátí k pravému mesiáši. Jako největší odpůrci komunismu byli nakonec ti, kdo je nejvíce pochopili a zažili. Dnešní německá liberální teologie má své největší odpůrce právě zase jen z řad Němců (Racinger, Muller, Schnaider, Brandmuller…More
Je ale třeba mít stále na paměti, že v konci času se židé obrátí viz. 11kap. Římanům. Až zažijí ďábelskost svého nainstalovaného mesiáše Antikrista, tak se patrně obrátí k pravému mesiáši. Jako největší odpůrci komunismu byli nakonec ti, kdo je nejvíce pochopili a zažili. Dnešní německá liberální teologie má své největší odpůrce právě zase jen z řad Němců (Racinger, Muller, Schnaider, Brandmuller...) Budoucí éra míru a pokoje bude nakonec o vzkvétajícím Jeruzalému.
dalila
To sme dopadli. A ináč zaväzuje ju hlasovať za akýkoľvek zákon ktorý by zlepšoval situáciu nenarodených
Peter(skala)
presne to povedal sv.JPII. 😇
ekans
a kdy ten zákaz chtěla?
Anton Čulen
Až bude na to vhodná doba. To hovoria v KDH na legislatívnu úpravu ohľadom interrupcií, Výhrady svedomia, cirkevné školy, svätenie nedele atď. v FKI, FVO, Fórum života už dlhé desaťročia a ako vidieť, nič sa na tom nezmení ani teraz. POZOR na KDHácké FÓRA!!
apredsasatoci
Záborská nezradila. Záborská je známa firma už z europarlamentu.