BВП: Різдвяне послання-2022

На Різдво ми пригадуємо народження Спасителя Ісуса Христа. Він лежить як беззахисна дитина у яслах, де є сіно для овець. В ту ніч, коли народився Ісус, пастухам з’явився ангел Господній, який сяяв, наче сліпуча блискавка, і сповістив їм: «Сьогодні вам народився Спаситель, Христос Господь! І ось вам знак: Ви знайдете дитя сповите, що лежатиме в яслах». І відразу ж після цього пастухи почули небесний спів прослави: «Слава во вишніх Богу й на землі мир в людях благовоління». Коли небесне видіння закінчилося, пастухи сказали: «Ходім лишень до Вифлеєму та подивімся на ту подію, що Господь об’явив нам». Що Господь об’явив через ангела? «Не бійтеся, бо я звіщаю вам велику радість, що буде радістю всього народу: Сьогодні вам народився Спаситель, Христос Господь!».

Велика радість, справді велика, буває не кожного дня. Вона з’являється при надзвичайній події, яка приносить велике добро, великий і дорогоцінний дар. Бог дав нам найбільший дар, Свого власного Сина. Ісус взяв на Себе нашу людську природу і народився як беззахисна дитина в покинутій стайні для овець.

Буває радість, яка стосується тебе, твоєї сім’ї, а іноді ‒ твого народу. Існує радість, коли закінчиться війна, коли закінчиться якась епідемія, коли закінчиться якесь зло чи диктатура. Але повного визволення від зла, страждань і смерті тут, на землі, не отримає жодна людина. Ми живемо тут у долині сліз, де з багатьох причин діє зло. Воно діє і через інших людей, а зрештою, і ми самі часто спричиняємо собі зло тим, що не любимо і не шукаємо правду та легковажно віримо брехні. Хто визволить нас від цього всюдисущого зла, несправедливості, брехні, страждань і смерті? Пан Сорос, чи пан Фаучі з Гейтсом? Вони аж ніяк! Вони є фальшивими спасителями людства, фальшивими месіями, які обіцяють рай на землі, здоров’я та благополуччя, але хто їм повірить, той погано закінчить. Є лише один Спаситель, Ісус Христос, який дійсно визволяє нас від зла і смерті, а також від кореня зла, яким є гріх. Первородний гріх увійшов до наших прабатьків, бо вони повірили брехні диявола. Корінь гріха є у порушеній людській природі, тобто в самій душі. Він проявляється в людському мисленні і в людській волі. Він негативно впливає також на наше фізичне єство у вигляді хвороб, а в кінцевому результаті – смерті.

У момент випробування диявол навіяв першим людям погану інспірацію. Це було так, як сьогодні пропозиція вакцини, яка обіцяє надзвичайний престиж і чудовий вихід. Тоді, після прийняття духовної вакцини, людям в раю відкрилися очі і вони пізнали, що були грубо обманені. Проте наслідки впали не тільки на них, але й на весь людський рід. Страждання, хвороби, вбивства, війни, смерть ‒ це плоди духовної вакцини, яку ми називаємо первородним гріхом. Він, наче темна завіса, як свідчить пророк Ісая, покриває все людство. Первородний гріх затьмарив людський розум, тому він легко вірить брехні і постійно сумнівається у правді. Людська воля прихилилася до зла, і замість того, щоб робити добро, яке вимагає певного самозречення і упокорення, відкидає його. Крім того, це добро ставлять під сумнів, висміюють і переслідують. Людське серце замість того, щоб любити справжнє і вічне добро, з’єднується з фальшивим добром, але в ньому не знаходить справжнього щастя, а тільки обман і самотність. Людина прагне любити і бути любленою, але через внутрішню темряву не пізнає і відкидає справжню любов, якою є Бог. Цей самонищівний нерозум і аж втілена глупота, або, можна сказати, прямо дебільність, є плодом нашої порушеної людської природи. Та ми не хочемо ні усвідомити, ні признати цей нещасний стан, а тому навіть не шукаємо правдивого виходу. Людина залишається в країні тіні смерті, як каже Святе Письмо. Але радісна звістка каже: «Людям, що перебували в темряві, засяє велике світло!» Тим світлом, тією радістю, яка є для всього світу і для кожного з нас, є прихід Спасителя, день народження якого ми згадуємо і цього Різдва 2022 року. Так, Він може дати світло і тим, які відкидають Його та свідомо перебувають в країні тіні смерті під прикриттям мейнстрім-брехні та фальшивого спасіння, яке бачать у т.зв. чудодійній вакцині. Це Світло може просвітити і темряву грубої брехні, яка не веде до спасіння і до життя, але до хронічних захворювань та смерті.

Але цей період ковід-темряви є лише кульмінацією попередніх етапів некритичного приймання духовної отрути через різні антизакони про гендер і права дітей, а насправді про їхнє викрадання і тиранію. Людське суспільство поетапно відверталося від правди і від Бога. Воно почало поклонятися фальшивому ідолу, яким є людське его, тобто родовище зла в нас, а на кінець і духу брехні та смерті, яким є диявол. Настала поступова сатанізація людства, все глибша і глибша темрява. Люди наче б втратили природний розум і опустилися нижче рівня німої тварини. Це плоди масового відступництва від правди і любові, яка нерозривно пов’язана з Богом, нашим Творцем. Він створив нас, щоб після короткого життєвого випробування зробити нас вічно щасливими. Він вклав у нас безсмертного духа, який прагне справжнього та вічного щастя і добра. Це щастя можемо знайти лише в Бозі, який є джерелом правди і любові. Він дав нам Свого Сина, щоб визволити нас із рабства темряви і зла, а також від духа брехні і смерті. Він відкупив нас Своєю кров’ю на хресті. У Ньому є наше спасіння, у Ньому є вічне життя. Він – найбільший дар, який був нам даний. Ми повинні прийняти Його, як каже Святе Письмо: «Тим, які Його прийняли, дав владу стати Божими дітьми». Приймаючи Його, ми отримуємо нове життя. Щоб Його прийняти, ми повинні зробити місце у своїй душі. Мусимо усунути марні і злі думки та плани і дати місце Йому, який є втіленою Правдою і Любов’ю. Він прийшов, щоб визволити нас від кореня зла, від духовної отрути, від наслідку духовної вакцини, яку прийняли перші люди і яка є також нашою сумною спадщиною.

Щоб відбулося духовне переродження в нашій душі, потрібно зробити три кроки, які можна узагальнити в девізі «3 П»: признати, передати і прийняти. Ми повинні признати свій гріх, потім передати його нашому Спасителю та прийняти від Нього прощення і вічне життя.

Святий Єронім був дуже освіченим, він протягом 25 років у Вифлеємській печері перекладав Біблію на латинську мову. Там у різдвяному сні йому з’явився Ісус як беззахисна дитина і запитав його: «Єроніме, що ти Мені даси? Що ти Мені подаруєш?» Єронім запропонував йому свою 25-річну роботу. Дитя-Ісус усміхнувся і сказав: «А що ще?»«Я дам тобі свій розум і все добро, яке я зробив». А коли дитя-Ісус знову просив його щось дати, Єронім сумно сказав: «Вже не маю нічого, крім свого гріха». А на це Ісус відповів: «Саме для того Я прийшов на світ – щоб визволити тебе від твого гріха. Єроніме, дай Мені свій гріх!» Тут глибоко виражена правда, яка стосується кожного з нас: Ісус хоче взяти твій гріх, те родовище зла в тобі, яке оберігається і певним чином пов’язане з людським егоїзмом, так що ми оберігаємо його собі на шкоду. Це є те джерело інфекції, та причина нещастя дочасного і вічного, але ми бачимо його у фальшивому світлі і не хочемо його позбутися.

І тебе стосується це слово: «Дай Мені свій гріх!» Ісус вже заплатив за нього на хресті, і потрібно лише одного ‒ передати його Йому і прийняти від Нього спасіння, щастя і вічне життя. Ісус чекає, стукає у двері твого серця і хоче увійти всередину. Він чекає, що цього Різдва ти відкриєш Йому своє серце. Це може бути і останнє Різдво у твоєму житті. Святе Письмо каже: «Якщо ви почуєте Божий голос, не робіть затверділими ваші серця». А крім того, Бог обіцяв прощення і спасіння, але не обіцяв завтрашнього дня. Ісус дійсно прийде в повній тиші, коли скажеш Йому: «Прийди, Ісусику!» Його прихід буде поєднаний з глибоким миром, якого не може тобі дати світ. Він не мусить бути пов’язаний з якоюсь появою ‒ подібно, як це сталося в 50-х роках минулого століття в Угорщині. Тоді вчителька, яка повірила атеїстичній ідеології, вважала своїм першочерговим завданням позбавити віри дітей, які з нетерпінням чекали Різдва. Щоб висміяти їх, вона сказала: «Діти, Бога та Ісуса не існує. Якби Він існував, ми мали б Його бачити. Дивіться, якщо я відчиню двері і покличу вахтера, то він прийде, бо існує. Але якщо б я покликала Ісуса, то Він не прийде, бо не існує». Вона диявольськи посміхнулася, радіючи, як їй вдалося зманіпулювати дітьми, які не були здатні розкрити її підлість. Але тоді підняла руку маленька Марійка, встала і сказала: «Пані вчителько, але Ісус існує!» Вчителька сказала: «Якщо існує, то поклич Його і побачиш, що Він не прийде». Марійка у своїй простоті голосно покликала: «Ісусику, прийди!». А тоді ще раз: «Ісусику, прийди!». У цей момент до неї долучилися інші діти і хором з дедалі більшим натхненням кликали: «Ісусику, прийди!». Раптом хтось тихо відчинив двері, у клас залетіла хмаринка і зупинилася спереду перед дошкою. Опісля всі побачили на хмаринці прекрасне дитятко ‒ малого Ісусика! Побачила його і вчителька, яка вибігла в коридор і кричала: «Він прийшов! Він дійсно прийшов!» А оскільки вона постійно це повторювала, її відвезли в психіатричну лікарню. Коли діти повернулися зі школи додому, то з сяючими очима свідчили своїм батькам, що бачили Ісусика.

Коли цього Різдва ти будеш кликати Ісуса, Він до тебе духовно прийде і дасть тобі Свій мир. І в годину твоєї смерті, якщо знову з вірою будеш Його кликати, то неодмінного Його побачиш. Але вже сьогодні треба відкрити двері свого серця для Ісуса. Тоді і тебе будуть стосуватися слова: «Тим, які Його прийняли, дав владу стати Божими дітьми».

Дорогі віруючі, я разом з єпископами, які перебувають за межами України та в Україні, звертаюся до вас у цей час, щоб зміцнити вашу віру, через яку ви приймаєте живого Спасителя у свої серця. Ми знаємо, що багато з вас переживають духовний біль, страх і побоювання з приводу того, що принесе цей рік. Не тільки Україна, але й інші народи переживають цю велику непевність щодо майбутнього. Це питання здоров’я і хвороби, пов’язане з вакцинацією, від якої застерігають багато експертів. Це страх особливо молодих батьків за своїх дітей, які зазнають негативного впливу, пов’язаного з псевдокультурою та залежністю від мобільних телефонів, які вводять молодих людей до ірреальності та поневолюють. З іншого боку, це страх саме через вакцини для дітей, які їм сьогодні нав’язують. Ми також поділяємо побоювання і біль з дідусями та бабусями, які теж хвилюються за своїх онуків і яким лежить на серці передусім їхнє вічне спасіння, яке з багатьох сторін знаходиться під загрозою. Хочемо подякувати тим, які витривало моляться, особливо старшим жінкам, а також молодим батькам, які моляться разом зі своїми дітьми і усвідомлюють слова Святого Письма, що і в цей час не можемо очікувати допомоги ні зі Сходу, ні зі Заходу, але наша допомога є від Господа. Це особливо усвідомлюємо і просимо про таку допомогу цього Різдва. Господь і сьогодні, через Своє слово, дане в час пророка Ісаї, в ці Різдвяні свята підбадьорює і вас: «Не бійся, бо Я з тобою! Не тривожся, бо Я ‒ Бог твій! Я додам тобі сили, Я тобі допоможу, підтримаю тебе переможною правицею Моєю. Стидом і соромом покриються усі ті, що лютують проти тебе. На ніщоту обернуться й загинуть ті, що з тобою сварку заводять. Ти будеш їх шукати, та не знайдеш тих, що на тебе нападають. На ніщо обернуться і зникнуть ті, що воюють проти тебе. Бо Я – Господь, твій Бог, Я держу тебе за правицю, Я тобі говорю: Не бійся, Я тобі допомагаю. (Не бійся, Якове, Мій черв’ячку, слабосилий Ізраїлю! Я тобі допомагаю, ‒ слово Господа, Святого Ізраїлевого, твого відкупителя)» (Іс. 41).

Знову погляньмо не тільки у Вифлеємську стаєнку, де в яслах лежить новонароджений Спаситель, але згадаймо і появу ангела вифлеємським пастухам, коли він сказав їм: «Звіщаю вам велику радість! Сьогодні вам народився Спаситель, Христос Господь!» Це є та велика радість: «Сьогодні і для тебе народився Спаситель Христос Господь!»
Благословляють вас

+ Ілля
Патріарх Візантійського Вселенського (Католицького) Патріархату

та ваші єпископи

Підписатися на розсилку нових публікацій від ВВП

mailerlite.com/webforms/landing/b9p8t8