Iryna Zemlyana opuściła Polskę. Ochronę zapewniła jej policja...

Ukraińska aktywistka Iryna Zemlyana, która czynnej napaści w dniu 9 maja na rosyjskiego ambasadora w Polsce, wyjechała z Warszawy. Za dokonanie ataku na dyplomatę, za jakie powinna zgodnie z prawem ponieść surowe konsekwencje karne, jakie wynikają z art. 136 k.k. przy zastosowaniu art. 138 k.k. nie tylko ich nie poniesie, ale – jak się okazuje – opuściła ona miasto w asyście policji.
W dniu 9 maja 2022 roku rosyjski ambasador z okazji obchodów „Dnia Zwycięstwa” zgodnie z prawem chciał złożyć kwiaty pod Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Warszawie. Jednak demonstranci z ukraińskimi i polskimi flagami uniemożliwili Andriejewowi przejście pod miejsce upamiętnienia radzieckich żołnierzy, wznosili antyrosyjskie hasła i oblali ambasadora czerwoną substancją – która później okazała się sztuczną krwią Po tym rosyjski dyplomata wrócił do służbowego auta.
Do ataku, jaki stanowił naruszenia prawa przyznała się ukraińska dziennikarka Iryna Zemlyana.
Pisowski rząd, jaki w sposób szczególny traktuje zaproszonych „gości” z Ukrainy wydanym po zajściu oświadczeniu stwierdził, że Ukrainki miały prawo do takiej demonstracji, emocje buzują i zachowanie jest zrozumiałe. Prawo do demonstracji może i miały jednak do łamania prawa nie zostały upoważnione tym bardziej, ze nie są na swoje ziemi. No chyba, ze coś nas ominęło.
Sprawczyni czyny karalnego kimkolwiek by nie była, powinna w takim przypadku zostać zatrzymana w celu przeprowadzania z nią czynności. Tymczasem, jak się okazuje, policja nie tylko nic nie zrobiła w tym kierunku, ale jeszcze pomogła Zemlyanie opuścić Warszawę.
Zatem jako to ma się do zapewnienia Morawieckiego o równym traktowania Polaków i zaproszonych przez siebie „gości” na tle podobnej sprawy, jaka miała miejsce w Pucku. Jednak tu obywatel za ściągnięcie ukraińskich flag został niezwłocznie zatrzymany i osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań na 48 godzin.

Ukrainka we wpisie na Facebooku twierdzi, że po tym, jak przyznała się do ataku na rosyjskiego ambasadora, wszystkie jej możliwe dane zostały upublicznione w rosyjskich kanałach komunikatora Telegram. Jej zdziwienie jest zupełnie nieuzasadnione. Tym bardziej, ze u nas w być może w przeciwieństwie do jej Państwa takie czynny stanowią przestępstwo. A sytuacja, jaka panuje na wschodniej granicy jej kraju nie jest uzasadnieniem, jaka mogłaby być podstawą do zwolnienia z odpowiedzialności karnej.
Dostała – jak twierdzi – mnóstwo gróźb pobicia, zabicia, okaleczenia i gwałtu. „Co minutę” miał dzwonić telefon, przyszło mnóstwo maili oraz zamieszczono dziesiątki tysięcy komentarzy w mediach społecznościowych.
Wobec powyższej sytuacji Zemlyana poinformowała o wszystkim policję. Ta uznała, że sytuacja jest na tyle poważna, iż kobieta powinna opuścić Warszawę. Funkcjonariusze w tym pomogli, przydzielili ochronę.
„Nigdy nie myślałam, że będę musiała uciekać dwa razy” – napisała na Facebooku Zemlyana.
W odpowiedzi na akcję ukraińskiej aktywistki w Warszawie, w Moskwie czerwoną farbą oblana została placówka ambasady RP.

Ukrainka, która dopuściła się czynnej napaści na ambasadora, opuściła Polskę. Ochroną zapewniła jej policja

=================================

UKRAIŃCY ! WON !

LEWICA, PO, PSL, PiS - WON !
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
.

Ukraiński terroryzm powraca na terytorium Polski «

.

Dzisiaj kiedy już opadł „kurz emocji” możemy na spokojnie ocenić wydarzenie które miało miejsce 9 maja 2022 roku. Podsumujmy więc:

1. Ukraińska agentura wpływu w Polsce dowiaduje się, że rosyjska ambasada planuje zorganizować złożenie kwiatów na radzieckim cmentarzu wojennym. Postanawiają oni zebrać się tam w celu uniemożliwienia tego.


More
.

Ukraiński terroryzm powraca na terytorium Polski «

.

Dzisiaj kiedy już opadł „kurz emocji” możemy na spokojnie ocenić wydarzenie które miało miejsce 9 maja 2022 roku. Podsumujmy więc:

1. Ukraińska agentura wpływu w Polsce dowiaduje się, że rosyjska ambasada planuje zorganizować złożenie kwiatów na radzieckim cmentarzu wojennym. Postanawiają oni zebrać się tam w celu uniemożliwienia tego.


2. Przygotowują napaść na rosyjskiego dyplomatę, która zostanie dokonana z pomocą czerwonej substancji.

3. Ukrainka Irina Zemlyana, nazywająca siebie patriotką, która wszędzie podróżuje z niebiesko-żółtą flagą i odwiedza grób zbrodniarza Stepana Bandery, w trakcie uroczystości zorganizowanej przez Rosjan dokonuje ataku na ambasadora Federacji Rosyjskiej po czym chodzi sobie po wolności, kpiąc z państwa polskiego i obowiązującego u nas prawa.

4. Polskie ministerstwo odpowiedzialne za bezpieczeństwo wewnętrzne w skandalicznych słowach usprawiedliwia akt terroru i złamania prawa międzynarodowego na własnym terytorium.

5. W proukraińską propagandę, zrzucającą odpowiedzialność ze strony ukraińskiej i przekierowującą ją na stronę rosyjską, włączają się rządowe i prorządowe media oraz ich różnego rodzaju przybudówki oraz publicyści i komentatorzy, którzy zgodnie usprawiedliwiają haniebny czyn i oskarżają o jego dokonanie czy też inspirację Rosję.

W tym miejscu można sobie zadać pytanie: co dalej?

Każdy akt terroru, który nie zostanie potępiony i rozliczony przez odpowiednie do tego instytucje daje agresorowi przekonanie, że są oni bezkarni, że bezkarnie mogą łamać prawo i destabilizować tym samym porządek społeczny w danym kraju.

Federacja Rosyjska może z kolei wykorzystać ten akt przestępstwa do przedstawienia naszego kraju jako państwa z rodzącym się faszyzmem, co Rosjanie już robią. Celem tego może być stwarzanie podłoża do agresji zbrojnej na nasz kraj, jako dalszego etapu denazyfikacji Europy Środkowej i Wschodniej. Rosjanie ponadto mogą dokonać aktów agresji na polskich dyplomatów w Moskwie; ambasada RP w stolicy Rosji już została oblana czerwoną farbą. Pytanie czy skończy się jedynie na tym, jak się wydaje drobnym incydencie.

Destabilizacja naszego kraju może mieć również bardzo negatywne skutki ekonomiczne – potencjalni inwestorzy wiele razy się zastanowią zanim zainwestują w naszym kraju swój kapitał, mając w perspektywie dokonanie tego na obszarze, w którym przestępcy bezkarnie atakują obcokrajowców a Rosja szykuje się do agresji militarnej na niego.

Negatywne będą także skutki społeczne – obywatele polscy będą odczuwać coraz większy brak bezpieczeństwa, widząc zalew naszego kraju przez obcy nam żywioł, który bezkarnie łamie prawo i dostaje za to jeszcze pochwały ze strony władzy państwowej oraz ich ośrodków propagandowych.
...
Magdalena Maria Kubiak
szmata, celowo z małe literki i przepraszam
Nieszczypany-Nieżyd Roman
Nie ma za co
Jadwiga Bob shares this
3
Krystian N.
Skoro władza jej zleciła czyn kryminalny, to teraz władza musi jej zapewnić bezkarność.
W przeciwnym wypadku żaden frajer nigdy nie dokona żadnego czynu kryminalnego na zlecenie władzy - proste.
A modus operandi tej władzy to czyny kryminalne. Nie mam czasu na ich wymienianie np. testy PCR.
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
.

Skandal! Dziesięciolatek z Torunia przed polskim sądem za nazwanie Stepana Bandery bandytą

.
.


Stepan Bandera

był przewodniczącym Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, która była odpowiedzialna za mord Polaków około 100 tysięcy Polaków na Wołyniu i Galicji Wschodniej.

Ponadto mężczyzna kolaborował z III Rzeszą i w 1935 roku był skazany na karę śmierci za zorganizowanie w 1934 roku …
More
.

Skandal! Dziesięciolatek z Torunia przed polskim sądem za nazwanie Stepana Bandery bandytą

.
.


Stepan Bandera

był przewodniczącym Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, która była odpowiedzialna za mord Polaków około 100 tysięcy Polaków na Wołyniu i Galicji Wschodniej.

Ponadto mężczyzna kolaborował z III Rzeszą i w 1935 roku był skazany na karę śmierci za zorganizowanie w 1934 roku zamachu na polskiego Ministra Spraw Wewnętrznych Bronisława Pierackiego."

.
...
Andreios
A kierunek jaki ??? Izrael ??? Albo Kanada ??
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
.
.

O „dniu zwycięstwa” i ataku na rosyjskiego ambasadora «

.
.

Atakowanie ambasadorów i dyplomatów jest zawsze aktem barbarzyństwa, a w aktualnych okolicznościach jednocześnie aktem prowokacji wojennej.

Ambasador jakiegokolwiek państwa – bez znaczenia jakiego, z którym dany kraj POSIADA stosunki dyplomatyczne jest NIETYKALNY! To jest podstawa cywilizacyjna i dawniej, za taki lub podobny …More
.
.

O „dniu zwycięstwa” i ataku na rosyjskiego ambasadora «

.
.

Atakowanie ambasadorów i dyplomatów jest zawsze aktem barbarzyństwa, a w aktualnych okolicznościach jednocześnie aktem prowokacji wojennej.

Ambasador jakiegokolwiek państwa – bez znaczenia jakiego, z którym dany kraj POSIADA stosunki dyplomatyczne jest NIETYKALNY! To jest podstawa cywilizacyjna i dawniej, za taki lub podobny występek, groziła wojna!

Bez powściągliwości i znajomości zasad etycznych, społeczeństwo, które nie szanuje zasad cywilizacji, nie zna ich, cofa się w rozwoju – niczym nie różniąc się od bolszewików, mordujących głowę koronowaną… Dobrze, że lud miał tylko farbę, mogłyby się dawne lata powtórzyć… Jest to wyjątkowo obrzydliwa, haniebna i bezprecedensowa sytuacja, której sprawców powinno się natychmiast bardzo surowo, przykładnie ukarać (za napaść i znieważenie ambasadora innego państwa grozi, z tego co wiem, od 3 miesięcy do 5 lat więzienia), a jeśli nie mają polskiego obywatelstwa (do akcji przyznała się już ponoć ukraińska „dziennikarka” – deportować z dożywotnim zakazem wjazdu na terytorium Polski. Władze warszawskie (tzw. „polski rząd”) powinny ten akt publicznie potępić i oficjalnie przeprosić ambasadora, że do tego dopuściły (pytanie brzmi: gdzie były służby, ochrona, policja etc.?). Być może była to celowa ustawka, aby sprowokować Federację Rosyjską do zerwania z Rzeczpospolitą Polska stosunków dyplomatycznych.

Dziś w Polsce rozlano czerwoną farbę, jutro te same ręce rozleją inną ciecz o tej barwie… „Pogwałcenie nienaruszalności cielesnej ambasadora Rosji ośmiesza polskie służby w świecie, bo było wiadomo, że do takiej sytuacji może dojść. Dodatkowo „zrozumienie” niektórych polskich polityków z tego powodu dowodzi ich przynależności do cywilizacji turańskiej – tej samej z którą walczą pod postacią Rosji. Poseł i ambasador są nietykalni. To podstawy cywilizowanych stosunków międzynarodowych”. Jest to złamaniem traktatów międzynarodowych (m.in. konwencji wiedeńskiej, art. 29) jak również prawa krajowego (art. 136 Kk).

Mam nadzieję, że Ukraińcy, którzy oblali farbą Ambasadora Rosji zostaną deportowani! Jak można w naszym kraju pozwolić tym ludziom na prowokacje wciągające nas w nie naszą wojnę??? Gdzie jest władza? Gdzie policja, która powinna nie dopuścić do takiej prowokacji? Czy policja potrafi chronić tylko banderowski marsz w Przemyślu przed polskimi patriotami?

Powtarzam: to NIE JEST NASZA WOJNA!!! UKRAIŃCY, WALCZCIE NA UKRAINIE SWOIMI METODAMI!!! NIE „WALCZCIE” W POLSCE!!!
.
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
.
.

typowa baba - zaatakowała silniejszego od siebie, narobiła gnoju, a teraz ucieka bez konsekwencji ?

.
.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,Prawo do demonstracji może i miały jednak do łamania prawa nie zostały upoważnione tym bardziej, ze nie są na swoje ziemi. No chyba, ze coś nas ominęło.
Sprawczyni czyny karalnego kimkolwiek by nie była, powinna w takim przypadku zostać zatrzymana w celu przeprowadzania z nią czynności. Tymczasem, jak się okazuje, policja nie tylko nic nie zrobiła w tym kierunku, ale jeszcze pomogła Zemlyanie …More
,,Prawo do demonstracji może i miały jednak do łamania prawa nie zostały upoważnione tym bardziej, ze nie są na swoje ziemi. No chyba, ze coś nas ominęło.
Sprawczyni czyny karalnego kimkolwiek by nie była, powinna w takim przypadku zostać zatrzymana w celu przeprowadzania z nią czynności. Tymczasem, jak się okazuje, policja nie tylko nic nie zrobiła w tym kierunku, ale jeszcze pomogła Zemlyanie opuścić Warszawę.
Zatem jako to ma się do zapewnienia Morawieckiego o równym traktowania Polaków i zaproszonych przez siebie „gości” na tle podobnej sprawy, jaka miała miejsce w Pucku
. Jednak tu obywatel za ściągnięcie ukraińskich flag został niezwłocznie zatrzymany i osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań na 48 godzin.''
Polka z Podkarpacia
CZY WYBUCHNIE WOJNA? Czy to aby nasza ryzykowna gra? prof. Jacek Izydorczyk eMisjaTv CZY WYBUCHNIE WOJNA?
Armia_Reszty
Ale z tą groźbą gwałtu to chyba sama sobie to dopowiedziała... 🤭
Nieszczypany-Nieżyd Roman
Chyba przez niewidomych, z postępującym paraliżem
olek19801
Były ambasador RP - wywiad
CZY WYBUCHNIE WOJNA?
olek19801
Dworczyk – żeby za profanację Matki Boskiej „Piorunem” – ciebie piorun z Nieba nie trafił.

Piotr Stępień
16.05.2022 Dworczyk – żeby za profanację Matki Boskiej Piorunem przypadkiem cię piorun z Nieba nie trafił (FELIETON)

Sporo prominentnych działaczy ma korzenie wybitnie góralskie, ale oczywiście chodzi o miłujących pokój górali ze wzgórz Golan. Dotyczy to od zawsze ministerstw finansów, …More
Dworczyk – żeby za profanację Matki Boskiej „Piorunem” – ciebie piorun z Nieba nie trafił.

Piotr Stępień
16.05.2022 Dworczyk – żeby za profanację Matki Boskiej Piorunem przypadkiem cię piorun z Nieba nie trafił (FELIETON)

Sporo prominentnych działaczy ma korzenie wybitnie góralskie, ale oczywiście chodzi o miłujących pokój górali ze wzgórz Golan. Dotyczy to od zawsze ministerstw finansów, spraw zagranicznych, a ostatnio także premiera i szefa telewizji. Co do katolicyzmu to często bywa on wśród polityków partii rządzącej mocno bezobjawowy. Tak od wielu lat jest w temacie aborcji, gdzie PiS używa tej kwestii instrumentalnie do różnych machloi politycznych.

Dlatego ostatni wyskok ministra Dworczyka może nie dziwić. Otóż szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk udostępnił na swoim koncie na Twitterze grafikę Matki Boski w mundurze, z polską flagą na ramieniu i… z przenośnym zestawem przeciwlotniczym Piorun. I to już jest prawdziwe przegięcie „pana ministra”.

Matka Boska strzela do Rosjan

Maryja ubrana jest w szaty niebiesko-żółte, nawiązujące ewidentnie do flagi Ukrainy. trzyma w ręku przenośny przeciwlotniczy zestaw rakietowy produkcji polskiej, czyli Przenośny Przeciwlotniczy Zestaw Rakietowy „Piorun”. Cała grafika została opatrzona napisem: „Św. Piorun chroniący ukraińskie niebo”. Sama grafika jest bluźnierstwem, a udostępnianie jej ze strony ministra to skandal, pokazujący jak poważnie ów prominentny polityk PiS traktuje swój „katolicyzm”.

Co na to katolicy?

Na sprawę zwrócił uwagę ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

„Kolejna profanacja symboli religijnych. Tym razem w wydaniu nie lewicowych agitatorów, a ministra @michaldworczyk od @PremierRP @MorawieckiM, który idzie w ślady towarzysza Che Guevary. @agencja_KAI @Gosc_Niedzielny @Pch24pl @Stacja7pl” – napisał na swoim twitterze ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Ojciec Święty Jan Paweł II odrzucał koncepcję Chrystusa z karabinem

Ojciec Święty Jan Paweł II odrzucał koncepcję Chrystusa z karabinem, ale co tam jacyś katole. Teraz dla nominalnie „polskich” polityków to Ukraina jest świętością. Nie Matka Boska, nie Chrystus i nie Polska. Ojciec Święty Jan Paweł II w dniu 28 stycznia 1979 roku zwracając się do latynoskich biskupów powiedział: „Obraz Chrystusa polityka, rewolucjonisty, wywrotowca z Nazaretu nie zgadza się z katechezą Kościoła (…) I tylko pełna wiara w Chrystusa, takiego jakiego ukazuje go Kościół, pozwala na prawdziwą służbę człowiekowi”.

Superexpress broni ministra

Kiedy taki szmatławiec jak „Superexpress” broni ministra pisząc: „Wydaje się, że w ten sposób Dworczyk chciał przekazać, że Ukraina jest pod opieką Matki Boskiej i chroni napadnięty przez Rosjan niewinny kraj? Być może” to Dworczyk powinien się poważnie nad sobą zastanowić. Na dodatek także rozmaici lewacy i antychrześcijanie bronią ministra. A kto z kim przestaje takim się staje. Dworczyk – żeby cię za profanację Matki Boskiej przypadkiem jakiś Piorun nie trafił. Tylko taki zwyczajny – z Nieba.

[w całości to wygląda tak:

Dworczyk – żeby za profanację Matki Boskiej „Piorunem” – ciebie piorun z Nieba nie trafił. | Strona Mirosława Dakowskiego