USA: Biden podpísal nový zákon, ktorý úradom umožní „vypnúť“ ľuďom auto počas jazdy

USA: Biden podpísal nový zákon, ktorý úradom umožní „vypnúť“ ľuďom auto počas jazdy

Systematická kontrola občanov v euroatlantickom priestore, proti ktorej sa začína javiť reálne-socialistická technická zaostalosť ako raj elementárnej voľnosti, spôsobený nechtiac neschopnosťou komunistickej ideológie, utešene napreduje.
Nový zákon, podpísaný americkým prezidentom Bidenom, dáva možnosť polícii a úradom „vypnúť“ neposlušným ľuďom ich auto a prípadne ich zadržať počas jazdy.

V zákone, ktorý už predtým schválil Kongres, sa požaduje aby všetky vozidlá predané po roku 2026 mali elektronické vypínače, ktoré umožnia vládnym úradníkom a polícii „prevzatie kontroly nad vozidlom“.

Táto špeciálna technológia umožní úradníkom okrem toho prístup k informáciám o stave vozidla, jeho polohe a dokonca aj o počte pasažierov. Desivé obrazy zo sci-fi filmov, vykresľujúce totalitné spoločnosti, v ktorých pomocou sofistikovaných technológií vládcovia do detailov kontrolujú svojich občanov, sa začínajú zhmotňovať.

Znehybnenie auta nastane pomocou „spínačov núdzového zastavenia“, implementovaných do vozidiel, ku ktorým budú mať cez elektronickú komunikáciu prístup aj štátne úrady. Celkovo má digitálne zariadenie v autách podľa znenia zákona umožniť úradníkovi „pasívne monitorovať správanie vodiča, aby sa ubezpečil, že je schopný šoférovať“.

Pokiaľ teda úradník vyhodnotí, že šofér nie je spôsobilý k riadeniu vozidla, zo zdravotných, bezpečnostných alebo možno aj politických, nenávistných, dezinformačných či vlastizradných dôvodov, auto mu stopne a pošle za ním políciu. Prípadne si počká, až sa občan dostaví sám a začudovane sa bude pýtať, prečo mu už auto nefunguje.

Obhajcovia zákona uvádzajú, že ich jediným motívom je zabrániť jazde pod vplyvom alkoholu, či účasti na tzv. nelegálnych pretekoch.

Na ohrozenie súkromia a slobôd občanov, súvisiace so zavedením nového zákona upozornil bývalý republikánsky kongresman Bob Barr, ktorý ešte v novembri minulého roka uviedol, v súvislosti so schválením zákona v Kongrese: „Po prvé, použitie slova „pasívne“ naznačuje, že systém bude permanentne zapnutý a bude neustále monitorovať vozidlo. Po druhé, systém sa musí pripojiť k ovládacím prvkom vozidla, aby sa vozidlo deaktivovalo pred jazdou alebo počas nej, keď sa zistí porucha. Po tretie, bude to otvorený systém alebo aspoň systém so zadnými vrátkami, čo znamená, že autorizované (alebo neoprávnené) tretie strany môžu kedykoľvek vzdialene pristupovať k údajom systému.

Toto je pripravovaná katastrofa v oblasti ochrany súkromia a skutočnosť, že toto ustanovenie bolo prijaté v Kongrese, opäť odhaľuje, ako málo sa jeho členovia starajú o súkromie svojich voličov.“Jeho prejav priniesol portál Daily Caller.

Ako bývalý poslanec dodal, na objasňovanie detailov je nariadenie mimoriadne skúpe. Dokument ani nešpecifikuje, ktoré štátne služby majú využívať prístup k informáciám o vozidle. Táto nepresnosť podľa jeho názoru umožňuje využitie ustanovenia na získavanie informácií o občanoch v rozpore s ich ústavnými právami:

„Je iróniou, alebo možno zámerom, že v legislatíve tiež nie sú žiadne podrobnosti o tom, kto by mal prístup k údajom zhromaždeným a uloženým systémom. Mohla by ich použiť polícia a mohla by sa k týmto informáciám dostať bez povolenia? Čo na to poisťovne, ktoré chcú vedieť, s akou frekvenciou jazdili ich zákazníci po požití alkoholu, aj keď to bolo pod zákonným limitom? Takáto zásoba údajov predstavuje lukratívnu cenu pre všetky druhy verejných a súkromných subjektov (vrátane hackerov), z ktorých žiadny nemá na srdci naše najlepšie záujmy.

Schválenie toho, čo je v skutočnosti povinným vládnym vypínačom na autá, nie je len porušením našich ústavných práv, ale aj urážkou toho, čo je – alebo bývalo – základným prvkom našej národnej povahy.“

BM
USA: Biden podpísal nový zákon, ktorý úradom umožní „vypnúť“ ľuďom auto počas jazdy
U.S.C.A.E.
teraz sa to stalo vy nemilé klamárske slniečka
Vlastislav Kucera
Cituj mi zakon !
Vlastislav Kucera
Neni pravda. Päť mesiacou stare klamstvo.
paldis
Ale to je doverihodny zdroj. 🤪