csk.news
73.4K

Výsledok Františkovho funkčného obdobia: "Cirkev je v troskách" - Schneider

Cieľom synody o synodalite je podkopať vieru a prispôsobiť ju [údajnej] "móde dňa", povedal biskup Atanáz Schneider pre EWTN (20. októbra).

Odsúdil diecézne synodálne procesy ako netransparentné, manipulatívne a spôsob, ako vypočuť len tých, ktorí chcú zmeniť vieru, zatiaľ čo katolíkmi "sa pohŕda alebo ich nepočuť".

Katolíci a kňazi Schneiderovi povedali, že ich príspevky do synody boli ignorované a "mnohí" biskupi sa obávajú, že synoda je zásterkou pre vopred určenú agendu v Ríme. Súhlasí s kardinálom Müllerom, že dochádza k "nepriateľskému ovládnutiu Cirkvi" nepriateľmi viery.

Schneiderovi [predstieraný] "proces vypočutia" v zásade vadí, pretože Cirkev nie je parlament s "demokratickými" metódami, pretože má učiť vieru odovzdanú apoštolmi, a nie počúvať názory.

"Ježiš Kristus nepovedal: choďte a počúvajte pohanov, gnostikov, budhistov. To je prekrútenie podstaty Katolíckej cirkvi."

Schneider kritizuje Františka za výroky, ktoré mätú a rozrieďujú vieru. Jeho Traditionis Custodes má za cieľ zničiť omšu. To sa podľa neho ešte jasnejšie prejavuje v obmedzeniach a je to "veľká nespravodlivosť", "prenasledovanie" a "diskriminácia katolíkov, zatiaľ čo do Ríma sa zavádzajú pohania a kult Pachamamy".
Podľa Schneidera sú texty Druhého vatikánskeho koncilu otvorené "rôznym výkladom" a František prijíma "mimoriadne liberálny [= protikatolícky] výklad a aplikáciu niektorých vyjadrení Druhého vatikánskeho koncilu".

Výsledok: "Cirkev je v troskách, jej život je chaos."

#newsWiosogxopa

24:51
Coburg
Schneider je už v záchrannom člne.
... ... PROKOP
v církvi není žádné funkční období
apredsasatoci
Takže, keď sa niekto rozhodne špiniť, špini do konca života?
apredsasatoci
Nie je Schneider na tej istej lodi ako sv. otec?
fiat33
Nie nie je.... Čestný člen murarskej lóže rotary klubu Jorge Bergoglio sa neplavi na Petrovej lodi....
apredsasatoci
Prečo myslíš? Každý kto kritizoval svätého otca bol odvolaný.
Schneider sa stále drží.