Rozhovor s Bezákom

No, ja neviem, ale príde mi dosť liberálny: "Ja som to jeho vyjadrenie o bozkávajúcich sa ženách, ktoré LGBTI kritizovali, ani nepočul... Biskup …
ekans
Bezákův čas nadešel
ekans
tento člověk Kardinál Vlk - arcibiskup Bezák vysvěcený v r. 84 na kněze a v r.2009 na biskupa (světitel kardinál Tomko) Slovenský kardinál Tomko vraj viedol špiónov Vatikánu je jen z dalších infiltrátů na likvidaci katolické církve na Slovensku
Dori-2000
Súhlasím, že by Bezák mohol byť použity na očiernenie KC. Kardinál Tomko naopak, strážil tieto veci, chránil KC. Tak som to z článku pochopila.
ekans
Tomko je Bezákův světitel na biskupa, ne náhodou
Ján Jánošík
ekans
to je fotomontáž jako prase
Metod
Bezák je veľký omyl RKC, jeho svätiteľ kardinál Tomko to priznal!
Blahovec01
Bezák nepadol preto, že bol homosexuál, či niečo iné. To by muselo padnúť polovica klerikálov neviestky Babylonu.
Intrigy bez akéhokoľvek dôkazu sa objavili hneď. Typická vlastnosť klerikálov a ich podlých poskokov. klamať a stokrát klamať! Aké to kresťanské! Však?!!!!
Bezák padol preto, že objavil obrovskú korupciu v RKC na Slovensku a vyššie.
Ako inak, finančne toky a majetok. Nenadarmo mnohí …More
Bezák nepadol preto, že bol homosexuál, či niečo iné. To by muselo padnúť polovica klerikálov neviestky Babylonu.
Intrigy bez akéhokoľvek dôkazu sa objavili hneď. Typická vlastnosť klerikálov a ich podlých poskokov. klamať a stokrát klamať! Aké to kresťanské! Však?!!!!

Bezák padol preto, že objavil obrovskú korupciu v RKC na Slovensku a vyššie.
Ako inak, finančne toky a majetok. Nenadarmo mnohí hovoria, že Trnava bola práčkou špinavých peňazí, toky USA - Trnava - Vatikán. Bezák viackrát vyzval na vysvetlenie práve Tomku, no ten osobne pri návšteve Trnavy naznačil Bezákovi gestom rúk spravil kríž, aby to nechal tak. On to tak nenechal. A to bola jeho smrť.

Ďalší dôvod bol ten, že jeho predchodca eštébák Špirituál bol kariérista a narcis. Tragický omyl kreťanstva na Slovensku. Nezniesol, že stratil moc. Okolo 100 neprehľadných bankových účtov, veľký majetok, mu zabezpečovalo.... čo asi.... On potreboval nástupcu bábku, s nízkym IQ, tvora, ktorého by ovládal a vládol by v podstate on sám. Tou figúrkou bol potom Orosch, ktorý je veľmi slabá manipulovateľná osobnosť. Neslaný, nemastný, ani horký, ani studený /už ho len vypľuvať z úst.../.

Preto Bezákovi a ani verejnosti, ktorá mala právo vedieť dôvod, pravdu nikto nepovedal. Mlčali!!!! Vedeli prečo!!!!.

Dodnes sa nevie hlavný dôvod odvolania. Mlčia, lebo musia. Pravdy sa veľmi boja. Odhalila by sa obrovská špina pod pod purpurom a šarlátom, preto mlčia. Majú strach. Strach z pravdy a odhalenia. Každý, kto vie narátať do desať si to vie dať dohromady.

Obroda RKC na Slovensku bez pravdy nie je možná. Hovoriť pravdu a žiť pravdu je základom vzťahov a dobrého fungovania niele cirkvi, ale aj spoločnosti.

Ján 8:
"Hľadajte pravdu a pravda vás vyslobodí.“


Ešte by som diskutujúcich poprosil, aby nehádzali špinu a hnoj na moju osobu. Napísal som slobodne svoj názor na túto vec. A ešte jedna vec. Na Slovensku sa v RKC mimoriadne najmä okolo Trnavy vzmáha nebezpečný fenomén Tisovho fašizmu so všetkými následkami nacionalizmu a fašizmu. Mám obavy, aby to neprerástlo do holokaustu na Slovensku. Sú schopní všetkého..... Vieru v Spasiteľa ježiša Krista nemajú, naopak zneužívajú Evanjelium na svoje špinavé diabolské ciele.
Dori-2000
@blahovec No, tak to je dobre, že ste nám to osvetlil. Všade sa totiž píše, že Sokolovi nič nedokázali a že Bezák je ten zlý. Ak mate dôkazy dajte to von, nech vyhrá spravodlivosť.
tomik1313
@Blahovec01 - toto je aka logika? Po tom, co ste nahadzali spinu a hnoj na ine osoby, mate tu odvahu (drzost?) napisat : "Ešte by som diskutujúcich poprosil, aby nehádzali špinu a hnoj na moju osobu. Napísal som slobodne svoj názor na túto vec." Vy mozte na inych, ale iny na vas uz nie?
A co take nactiuthanie? Ci ste s tym v pohode?
Blahovec01
Dori-2000 a tomik1313:
Len krátka reakcia, na váš atak.
To, že sa Sokolovi nič nedokázalo na súdoch SR absolutne nič neznamená. V Trnave a nielen tam už aj vrabce čvirikali o podvodoch a korupcii. Na Slovensku si za peniaze môžete kúpiť titul aký chcete a aj súd aký len chcete. Skorumpovanosť a amorálnosť tak štátnej moci, ako aj cirkevnej klerikálnej moci dosahuje dno. Príkladom je aj rozsudok …More
Dori-2000 a tomik1313:
Len krátka reakcia, na váš atak.

To, že sa Sokolovi nič nedokázalo na súdoch SR absolutne nič neznamená. V Trnave a nielen tam už aj vrabce čvirikali o podvodoch a korupcii. Na Slovensku si za peniaze môžete kúpiť titul aký chcete a aj súd aký len chcete. Skorumpovanosť a amorálnosť tak štátnej moci, ako aj cirkevnej klerikálnej moci dosahuje dno. Príkladom je aj rozsudok súdu z Dolného Kubína ohľadom kňaza pedofila, ktorý za pohlavné zneužívanie 13 ročného dievčaťa dostal smiešnu podmienku. Iný by za to dostal minimálne 4-ročný trest nepodmienečne. A to je len kvapka v mori. Majetkové podvody RKC na Slovensku už vybíjajú oči. A len slepec a mentálny obmedzenec o tom nechce nič vedieť. Aj preto RKC na Slovensku je v totálnom úpadku. Ľudia veria v Krista, jeho Evanjeliu ale s klerikálmi a hierarchiou prepojenou so štátnou mocou nechcú mať nič. Česť výnimkám statočných kňazov, ktorí len mlčky prizerajú na ten rozklad, lebo nič nezmôžu. Satanisti v kutaňách idú tvrdo po spravodlivých! Nič nové, táto doba je predpovedaná a aj to kde skončia.

K druhej veci tomiku, u teba nič nemá logiku. Neviem koľko máš ľudových tried, ale logikou neoplývaš. Veľa si z nej v škole nepobral. Pravda a špina je rozdiel. Sú to dva odlišné pojmy. Mňa to nebaví aby som donekonečna nejakému neschopákovi vysvetľoval, že ak niekto povie pravdu, tak je to pravda a od špinavosti sa odlišuje. Význam slov a ich obsah si pozri na wikipédii. Logiku nemáš, ale zato vynikáš agresivitou a nenávisťou typickou pre primitívneho slovenského katolíka. Len sa ma nedotknite, lebo uvidíte. Typický katolík. Kresťan ani náhodou. Kresťanské správanie je hovoriť pravdu a žiť pravdu. A ty sa pravdy bojíš ako Diabol kríža. Budeš sa vytáčať a skrúcať ako had.

Na obidva komenty sa dá dosť obtiažne reagovať, ale za mňa to veľmi dobre povedal šéf slobodného rádia Infovojna pán Lichtner:
"Na Slovensku sú "katolíci", ktorí keby videli pápeža v priamom prenose krájať malé deti, tak to budú obhajovať!".
Lichtner pritom sám hovorí, že je agnostik. Ale tým že povie pravdu, má väčšiu vieru ako vy dvaja dokopy a aj z celou množinou falošných katolíkov na Slovensku. Kresťanstvo a spôsob žitia kresťana je im cudzie. Presná analógia z Evanjelia, keď rímsky stotník prišiel za Kristom, aby mu uzdravil chorého sluhu. Veril Kristovi. A Kristus ho dal za príklad Židom, že takú vieru medzi nimi nevidel, akú prejavil pohanský rímsky stotník.
Takto asi páni "hlbokoveriaci katolíci". Nie ste schopní už pre svoju hnilobu svedomia a svojho vnútra pravdu nielen prijať, ale ju ani pochopiť. Preto vám už zostávajú len mantry, nenávisť a ZLO, ktorým je presýtené vaše vnútro a ktoré plným priehrštím rozmetávate okolo seba.
Dori-2000
@blahovec A dostali sme sa od Bezáka až ku pedofilnému kňazovi. Niektorí ľudia si myslia, že stačí, ak nás zahltia množstvom "argumentov", a pritom nevedia ani jeden z nich poriadne rozobrať. Takže vrabce čvirikali ano ? Niekomu to stačí...
tomik1313
@Blahovec01 len zopar pripomienok:
1 - "Len krátka reakcia, na váš atak." - ta vasa reakcia nie je kratka :o) a o akom ataku pisete? To bola poznamka ohladom toho, ze vy mozte a iny nie? ;o)
2 - my dvaja sa pozname? Ak nie, preco mi tykate? Slusnost teda vam asi vela nehovori...
3 - ak dochadzaju argumenty, tak zacinaju vase "ataky"? Len pre vasu info - nezazil som ludove skoly, ale mam VS - …More
@Blahovec01 len zopar pripomienok:
1 - "Len krátka reakcia, na váš atak." - ta vasa reakcia nie je kratka :o) a o akom ataku pisete? To bola poznamka ohladom toho, ze vy mozte a iny nie? ;o)
2 - my dvaja sa pozname? Ak nie, preco mi tykate? Slusnost teda vam asi vela nehovori...
3 - ak dochadzaju argumenty, tak zacinaju vase "ataky"? Len pre vasu info - nezazil som ludove skoly, ale mam VS - konkretne FEI na technike... vy mate ake vzdelanie? A viete, aky je rodiel medzi vedomostami, inteligenciou a mudrostou? Ale to nehaldajte na wikipedii... to nie je v tomto pripade relevantny zdroj ;o)
4 - ako ste prisli na to, ze logiku nemam ale vynikam "agresivitou a nenávisťou typickou pre primitívneho slovenského katolíka"? Pride mi to, ze ste to pisali o sebe? Kde v mojich slovach je agresivita alebo nenavist? Zato ale mozem vypichnut vase texty, kde to priam srsi ;o)
5 - z vasej reakcie je vidno, ze vy nehladate pravdu (a uz vobec nie Pravdu), vy ste presvedceny o tej svojej "pravde" a nic ine nie je podla vas spravne, vy ste jednoducho "majitel pravdy" :o)
6 - na zaklade vasej reakcie mam pocit, ze ani pochopenie citaneho textu nie je vasa silna stranka - v mojom texte neobhajujem nikoho, ale mi pride scestne, ked spinite niekoho a neviete kde je pravda... leda len ta vasa "pravda", ktoru cvirikaju vrabce ako vasi nositelia "pravdy"
7 - tento kratky uryvok "Nie ste schopní už pre svoju hnilobu svedomia a svojho vnútra pravdu nielen prijať, ale ju ani pochopiť. Preto vám už zostávajú len mantry, nenávisť a ZLO, ktorým je presýtené vaše vnútro a ktoré plným priehrštím rozmetávate okolo seba." - to tusim sedi na vas; v mojej reakcii nic take nie je... ked ste z toho prisli k tomuto zaveru, tak zjavne nemate ziadne pochopenie citaneho textu.
8 - co je vsak pre vas znepokojive - z vasej strany ziaden pokoj, laska, ale len sudy, nenavist (teraz napr. voci emeritnemu arcibiskupovi). Sudy a spravodlivost nechajte na Pana! Skuste lasku, pokoru - uvidite, ako sa vam ulavi.
9 - uprimne vam prajem pekny den
Blahovec01
tomik1313:
Na ten primitivizmus sa naozaj dá reagovať veľmi ťažko. Vy Babylončania slúžiaci neviestke Babylonu a Mardukovi, Pačamame, Alahovi, Budhovi, indiánskym démonom Hurónov v Kanade, .... Už strácate pôdu pod nohami, ste nervózni, jednoducho ste v koncoch. Ani som na tie hlúposti nechcel reagovať, lebo to nemá zmysel, ale niektoré predsa len musím osvetliť.
Na internete si v diskusiách …More
tomik1313:
Na ten primitivizmus sa naozaj dá reagovať veľmi ťažko. Vy Babylončania slúžiaci neviestke Babylonu a Mardukovi, Pačamame, Alahovi, Budhovi, indiánskym démonom Hurónov v Kanade, .... Už strácate pôdu pod nohami, ste nervózni, jednoducho ste v koncoch. Ani som na tie hlúposti nechcel reagovať, lebo to nemá zmysel, ale niektoré predsa len musím osvetliť.

Na internete si v diskusiách každý tyká. Je to také nepísané pravidlo. Takže tam sa slušnosťou neoháňaj. Pozri si diskusie a zistíš, že je to tak.

Ak píšeš pravdu, že máš VŠ technického zamerania, tak by u teba mala byť logika "tip - top". Kľúčové predmety sú matematika, fyzika, deskriptíva, atď... Tieto predmety sú "sitom" v prvom a aj v druhom ročníku VŠ. Tieto predmety vyselektujú hneď na začiatku, či ten človek má logiku, alebo nie. Vysvetlenie je jediné, že demagógia u teba tú logiku prehlušilo, jednoducho máš to preprogramované a logiku si nahradil balastom. Čo je podľa môjho názoru škoda.

Na jedno však musím upozorniť. Na daného "emeritného" človeka. To už presahuje všetky medze naozaj. Ten človek so slušnosťou a statočnosťou má spoločné asi toľko ako ja s Andromédou. Tak on, ako aj jeho ctitelia by mali chodiť po kanáloch od hanby, nad činmi. Pre ozrejmenie pamäti o tomto človeku, ktorý veľmi silne potopil cirkev na Slovensku a vzbudil odpor u tisícov ľudí pre podlosti a špinavosti. Uvádzam overiteľné fakty, dokumenty a dôkazy.

gov.sk/regpro/zobraz.php?typ=kraj&kniha=63&strana=7&zazna
KS ZNB - Správa ŠtB Bratislava (Séria: II)
Vedená: od 24.07.1972 do 06.06.1973, Registračné čísla: 12971 až 13960, Počet strán: 103
Vyhľadaná osoba: XY......, registračné číslo: 13007 krycie meno: Svätopluk /Špirituál/
Evidovaným ako agent- krycie meno Špirituál a Svätopluk ev.č. 13007 a 402201.
O akej slušnosti sa tu bavíme?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Slušný človek nikdy nerobil udavača a neškodil ľuďom a tobôž cirkvi. Keď sa ho na to pýtali, tak použil frázu:
"Robil som to pre vyššie dobro cirkvi"
A to je mantra typická pre všetkých hierarchov RKC. Najmä Zvolenský tiež touto mantrou maskuje špinavosti.

Hrôza a zvrátenosť. Ale od Babylončanov sa nič iné očakávať ani nedá. Komu slúžia je úplne jasné. A je tiež úplne jasné, ako zneužívajú Spasiteľa Ježiša Krista a jeho Slovo na svoje špinavé ciele. Odmeny sa určite dočkajú. Donekonečna špinavosti robiť nebudú.
tomik1313
@Blahovec01
1 - "Na ten primitivizmus sa naozaj dá reagovať veľmi ťažko." - co konkrente mate na mysli? skutocne si myslim, co som uz predtym napisal - vy zjavne nechapete citany text, suvslosti medzi slovami, vetami. Vy si len povytahujete, co vam vyhovuje a idete si "tu svoju pravdu" :o)
2 - "Vy Babylončania... " - my dvaja sa pravdepodobne nepozname, nie so vsetkym v Cirkvi suhlasim. Tak …More
@Blahovec01
1 - "Na ten primitivizmus sa naozaj dá reagovať veľmi ťažko." - co konkrente mate na mysli? skutocne si myslim, co som uz predtym napisal - vy zjavne nechapete citany text, suvslosti medzi slovami, vetami. Vy si len povytahujete, co vam vyhovuje a idete si "tu svoju pravdu" :o)
2 - "Vy Babylončania... " - my dvaja sa pravdepodobne nepozname, nie so vsetkym v Cirkvi suhlasim. Tak laskavo negeneralizujte. Vy ste co? "Znovuzrodeny krestan"? Protestant? Ci ste si zalozili vlastnu cirkev? Kritizovat, nicit, burat... to ide lahko... ale co ste urobili pre dobro inych?
3 - co sa tyka toho tykania - boli by ste prekvapeny, ale kazdy nie! "Takže tam sa slušnosťou neoháňaj." - hej, clovek v anonymite robi divy - ved za pocitacom pod hocakym nickom mozem kopat do hocikoho (nicit dobre meno a cest), na koho si len spomeniem; ved ma nik nepozna, vsak? Ze je to tak, dokazalo mnoho vyskumov.
4 - nemam dovod klamat a mozete si byt isty, ze ja zatial logiku mam (otazka je, ci aj vy)... "Vysvetlenie je jediné, že demagógia u teba tú logiku prehlušilo, jednoducho máš to preprogramované a logiku si nahradil balastom." - vidite, znova: nepoznate ma, ale uz viete, kto a aky som... ako som predtym pisal - na zaklade coho toto pisete? Vy radsej na polozene otazky nereagujete, vy idete svoje - zlo, nenavist... Aka "demagogia"? Uz som vam vysvetlil, v mojom texte neobhajujem nikoho, ale vy idete svoje... Vam ked dochadzaju argumenty, tak radsej seknete a pisete o inom, najlepsie spinu na inych (s tym, ze myslite, ze ludia sa pridaju k vam)... vam nejde o pravdu, vy len chcete kopat, nicit a pred ostatnymi vyzerat dobre, mudro - ste ako tie obielene hroby... ziadna pokora, laska
Martina Bohumila Lutherová
tomik1313 opravdu úsměvné jak se snažíš očišťovat
nemáš to snadné....Blahovec má pravdu a na tu tvoje
povídačky nemají.
tomik1313
@Martina Bohumila Lutherová : co sa snazim podla vas "ocistovat"? Ja sa snazim vysvetlit, ze neobhajujem ani jednu stranu, a Blahovec01 len to svoje... zbytocne s vami stracat cas diskusiou, radsej idem robit nieco prospesnejsie, Prajem pekny den
Martina Bohumila Lutherová
Ty budeš hanit jednoho ze 3 Slováků ,kterým
svítí Slovo Života? Uč se od něho.
Přeji požehnané dny jen spřízněným
duším.
tomik1313
@ Martina Bohumila Lutherová : a kto koho hani?
Martina Bohumila Lutherová
Řeš si vaše problémy s tvojimi babylončanami.
Světlo vám nepasuje.Více mě neoslovuj.Děkuji:-(
tomik1313
Pravda vo vas nie je... no kym clovek dycha, stale je nadej...
tomik1313
vobec nerozumiem, o com / kom pisete...
ekans
paní trpí Dohnalovskou schizofrenií, to jste nepoznal? @tomik1313
Ivan Herda
No,vzhľadom na spôsob ako pracuje tento tzv.kresťanský portál nie je ,ale asi pre mňa ,je jasné, ako správne reagovať,teda radšej nereagovať ,lebo každý súdny kresťan s citom pre vieru chápe mnohé veci lepšie ako mudrci s titulmi v teologií,okiadzaní svojími kamarátmi ,spolužiakmi a aj riťolezmi,ako sa hovorí medzi neteologmi,takže vy,čo sa doteraz podobáte "dobrému " farizejovi ,čo vie, ako je …More
No,vzhľadom na spôsob ako pracuje tento tzv.kresťanský portál nie je ,ale asi pre mňa ,je jasné, ako správne reagovať,teda radšej nereagovať ,lebo každý súdny kresťan s citom pre vieru chápe mnohé veci lepšie ako mudrci s titulmi v teologií,okiadzaní svojími kamarátmi ,spolužiakmi a aj riťolezmi,ako sa hovorí medzi neteologmi,takže vy,čo sa doteraz podobáte "dobrému " farizejovi ,čo vie, ako je dobrý a lepší ,oproti blbému hriešnikovi,kľudne pokračujte ,raz to bude jasné všetkým , aj mne, aj vám.
Peter(skala)
to si vystihol... portal, kde sa nevedie diskusia ale len hlada uznanie - nie je pre takého človeka zaujimavý
Dori-2000
@Ivan Herda O čom píšete? Dá sa to vysvetliť rôzne...
Zuz S
Ako odisiel kardinal Tomko, odrazu Bezak trci aj z chladnicky. Vari ho caka "kariera"?
dominikguzman
Na Bezáka treba zabudnúť a nepropagovať ho ďalej. Z hľadiska KC jeho argumenty už za nič nestoja, mal by sa radšej zavrieť niekde a do konca života konať pokánie a prosiť Pána o milosrdenstvo nad sebou, lebo odpadnutie kňaza je už dosť zlé, ale odpadnutie arcibiskupa je katastrofálne, zvedie strašne veľa ovečiek. Sám si neuvedomuje čo robí, alebo si to dosť dobre uvedomuje, a potom beda mu!
U.S.C.A.E.
dneska to majú super môžu byť ešte horší ako R.B. a z RKC sa nemusia pohnúť hrozné je že na zvádzanie alá stará škola sa už ani nehrá kopa ľudí sú proste materiálnymi heretikmi ešte to súdruženstvo kazí "nejaká tradícia" a ak si myslia že sa zbavia Tradovanej Viery sú na omyle to by sa museli zbaviť Boha ona je od Neho skrze Apoštolov táto doba je skvelá nepripúšťa kompromisy je to fakticky 100 …More
dneska to majú super môžu byť ešte horší ako R.B. a z RKC sa nemusia pohnúť hrozné je že na zvádzanie alá stará škola sa už ani nehrá kopa ľudí sú proste materiálnymi heretikmi ešte to súdruženstvo kazí "nejaká tradícia" a ak si myslia že sa zbavia Tradovanej Viery sú na omyle to by sa museli zbaviť Boha ona je od Neho skrze Apoštolov táto doba je skvelá nepripúšťa kompromisy je to fakticky 100 na 100 buď si niekto vyberie Katolícku Vieru alebo modernizmus stav konzervatívny modernista čiže pokrytec prosto končí
U.S.C.A.E.
Bezák nie je príčina ale prejav úpadku
Ivan Herda
To druhé e spávne!
. ARMATA .
Každý si bude akosi obhajovať len to svoje.
Len či to argumentačne obstojí aj pred Kristom...
tomik1313
clovece, ta druha veta ma dostala (sama o sebe, nie v kontexte) a bude ma matat este dlho... kto argumentacne obstoji pre Kristom???
Coburg
Čo to je, obrana rebelantského arcibiskupa, alebo nejaká reklama pre neho?
dominikguzman
Čo to, čo to?
Dori-2000
Úprimne, mi nové články o ňom prídu ako reakcia na nedávny článok o ňom na Christianitas, čiže obrana.
Coburg
Podľa mňa čím viac sa pripomína, tým väčšia nechuť sa vzbudzuje smerom k nemu.
Dori-2000
No, chápem už ho nechcete... ale trochu ma zaujíma, čo si myslí..
Coburg
Ja viem z kuloárov (KBS) jedno - že vraj ak by sa zverejnila skutočná pravda o príčine jeho odvolania, bolo by to pre Cirkev oveľa horšie ako to, že sa o tom mlčí. No comment.
Dori-2000
Je to možné. Potom je to aj smutné. Škoda, že nevieme pravdu. Ale jeho nazory svedčia o tom, že mohol byť odvolaný aj kvoli jeho postoju k homosexualite. Ale pravdy sa nedopátrame. Mrzí ma, že je taky liberalny, takto mu veľmi neverím.
Coburg
Nie nemá to s liberalizmom skoro nič, to by ešte nebolo až také zlé. Stačí ale, keď si sekundárne premietnete, ako vehementne sa mu venovali médiá, liberálni novinári a vydavatelia, aký obrovský priestor dostal a má dodnes, ako kŕčovito ho obhajovali. Chystalo sa tu niečo horšie ako nejaké jeho názory. Aj to ako Bezák reagoval na svoje odvolanie, je "neštardantné". . Keby sklapol opätky a …More
Nie nemá to s liberalizmom skoro nič, to by ešte nebolo až také zlé. Stačí ale, keď si sekundárne premietnete, ako vehementne sa mu venovali médiá, liberálni novinári a vydavatelia, aký obrovský priestor dostal a má dodnes, ako kŕčovito ho obhajovali. Chystalo sa tu niečo horšie ako nejaké jeho názory. Aj to ako Bezák reagoval na svoje odvolanie, je "neštardantné". . Keby sklapol opätky a povedal - Pán Boh dal, Pán Boh vzal (pretože jeho odvolanie mohlo byť bez vysvetlenia - nebol volený, ale vymenovaný) tak dnes už mohol byť hádam aj rehabilitovaný. Ale on sa vzpriečil a vyplakával po médiách, bránil neubrániteľné, a hlavne vniesol do slovenskej veriacej spoločnosti trieštenie. A kto rozdeľuje, vieme.
dominikguzman
Mne osobne už stačí aj to, že patril k homoloby v Cirkvi, ako sa o tom zmieňuje Oko v knihe Levanduľová mafia, a chcel vysvätiť na kňazov homosexuálov, ktorých iní odmietli vysvätiť. Jedného Bezáka sa zbavili, ale onedlho tu možno budeme mať ďalších takých nastrčených Bezákov, lebo popravde mám veľké obavy z toho, čo počuť od kňazov a rehoľníkov už, totálne zliberalizovaných, je len otázka času, …More
Mne osobne už stačí aj to, že patril k homoloby v Cirkvi, ako sa o tom zmieňuje Oko v knihe Levanduľová mafia, a chcel vysvätiť na kňazov homosexuálov, ktorých iní odmietli vysvätiť. Jedného Bezáka sa zbavili, ale onedlho tu možno budeme mať ďalších takých nastrčených Bezákov, lebo popravde mám veľké obavy z toho, čo počuť od kňazov a rehoľníkov už, totálne zliberalizovaných, je len otázka času, kedy tu budeme mať ďalších takých ako Bezák. Nedivil by som sa, keby aj toho Kramaru vysvätili na biskupa, a jeho odvolanie a premiestnenie bolo perfektne vyšpekulované.
Dori-2000
@Coburg No, presne to isté si myslím. Je to hlavne o médiach a je zvlaštne, že sa nestiahol.
Dori-2000
@dominikguzman áno, viem. Inak som len zvedavá a rozmýšľam, ako to bolo. Nemam iny umysel.
One more comment from Dori-2000
Dori-2000
@Coburg A čo sa chystalo ?
Takže na jednej strane hovoríte, že Bezák mal pravdu o zlom hospodárení, a na druhej strane, že zbytočne daval rozhovory liberalnym médiám?
Coburg
Ja vôbec nehovorím o nijakom hospodárení, nič také som nenapísal. A aké zlé hospodárenie dokázali Sokolovi? NIČ! Napokon aj keby to bola pravda, jeden arcibiskup nemá čo vynášať médiám na druhého kolegu, to sa má všetko "upratať" doma. Už na túto tému končím.
Dori-2000
Presne to isté si myslim. Sokolovi nič nedokazali. Potom neviem či chapem vaš vyrok, že radšej nevedieť, čo sa tam deje. Myslela som, že je to o peniazoch, o zlom hospodareni.
dominikguzman
Určite je to aj o peniazoch. Dnes je už všetko o peniazoch.
tomik1313
@ dominikguzman - "Dnes je už všetko o peniazoch." - nie, nie je dnes vsetko o peniazoch. Tomu mozete veriet, ze nie. Ale je smutne, ked to napise niekto, kto sa javi ako krestan...
dominikguzman
@tomik1313 verte mi, že v takých kruhoch ako sa pohybuje Bezák, tak je to aj o peniazoch. Netreba si robiť ilúzie, že nie.