Clicks1.1K
csk.news
1

Útěcha: Zakladatelé Neokonzervativních Skandálů “Nebyli Opravdoví Zvrhlíci”

Francouzská novinářka Céline Hoyeauová napsala knihu o lidech jako je Otec Marie-Dominique Philippe (Komunita Sv. Jana), jeho bratrovi Otci Thomasi Philippe a Jeanu Vanierovi (L'Arche), André-Marie van der Borghtovi, nazývaného Ephraim (Komunita Blahoslavenství), a kněžství zbaveném Oteci Thierry de Roucy (Domov Srdce).

Během ambivalentního pontifikátu Jana Pavla II byli hrdinové, ale později byli obviněni ze zneužívání. Hoyeauová sama byla součástí generace “Jana Pavla II” a podílela se na ústupech těchto komunit. Nyní pracuje pro antikatolický deník La Croix.

Tito zakladatelé byli “manipulativní“ a “pokrytecké osobnosti”, které většinou nebyli skuteční zvrhlíci, kteří by si užívali vykořisťovaní druhých, uvedla pro cruxnow.com (12. dubna).

Byli charismatičtí, nadšení, emocionální, podmaniví pro svou efektivitu, velcí kazatelé, měli auru a "osvícené intuice,” představovali vysoký duchovní ideál, který splnil očekávání jejich veřejnosti, která je považovala “za svaté."

Tímto způsobem přitahovali životní poslání a působili jako úspěšní “muži Prozřetelnosti”, kteří jsou schopni “Církev zachránit” a znovu evangelizovat společnost, zatímco se průměrná farnost rozpadala.

Avšak, zobrazovali také narcistické chyby a podle Hoyeauové, využívali druhé pro své účely intelektuálním, duchovním, finančním a sexuálním způsobem, ale “aniž by si toho byli vědomi." Někteří z nich ospravedlňovali své útoky na dospělé ženy deviantní mystikou, což bylo v souladu s jejich emocionalismem a sentimentálností.

Pro Hoyeauovou, [Novus Ordo] Církev kontext zneužívání umožnila, protože tito zakladatelé se nesetkali s žádnou protiváhou mimo nebo uvnitř komunity. V její limitované kapacitě detekce skutečných problémů, vidí "kontext krize, velkých očekávání obnovy Katolíků a nedostatek kontroly.”

Ve skutečnosti, kultura líbání a objímání, což otevřelo dveře ke zneužívání, byla na veřejnosti propagována jako znamení “nové Církve”, která se smála "zákonům", "malichernosti" a "úzkostlivosti" Církve "před Koncilem."

Obrázok: Jean Vanier, Marie-Dominique Philippe, Thomas Philippe © NAME, CC BY-SA, #newsKpdvdqppno
Joske
Příležitost dělá zloděje.