csk.news
43.2K

Montáž: Rímsky kostol Novus Ordo sa zmenil na chrám konzumu

Komunita svätého Egídia usporiadala 40. ročník vianočného obeda pre 300 "chudobných" ľudí, prevažne ukrajinských utečencov, v kostole Santa Maria in Trastevere, jednom z najstarších rímskych kostolov …More
Komunita svätého Egídia usporiadala 40. ročník vianočného obeda pre 300 "chudobných" ľudí, prevažne ukrajinských utečencov, v kostole Santa Maria in Trastevere, jednom z najstarších rímskych kostolov z roku 340.
Čestným hosťom bol kardinál Parolin. Priniesol Františkove "pozdravy a dobré želania".
Hosťom sa podávali lasagne, sekaná, šošovica a typické vianočné zákusky. Štvrť Trastevere je známa svojimi reštauráciami.
Obrázok: Vatican Media, #newsSxlrrkshrs
Rosllynn
Nejde o to, kde sehnali chudí oblečení, zřejmě jim ho pořadatelé darovali. Jde o něco jiného. Jde o to, že udělat z kostela hospodu je rouhání. Kostel je místo modlitby a ne místo žranice. Chudé lze pohostit jinde.
Marieta Ria
To som aj hovorila - spravili z jedného z najstarších chrámov lotrovskú peleš!
Už tu boli aj príspevky, kde v kostole bola módna prehliadka (!), pred časom, v tzv. dobe covidovej sa aj očkovalo - dokonca v katedrále, neďaleko našich hraníc - vo Viedni!! Rúhanie najhrubšieho zrna...
KláraMarie
tady nejde vůbec o krmení chudých a utečenců ale o záměrnou urážku Pána v Nejsvětější svátosti ve svatostánku. Jsme na konci časů a ohavnost se brzy projeví. Katolická církev byla infiltrována zednáři a její identita ukradena. Nyní je na každém jejím platně posvěceném Božím služebníkovi (knězi), zda jím zůstane i na vzdory pronásledování nebo v souladu s diktátem falešného proroka …More
tady nejde vůbec o krmení chudých a utečenců ale o záměrnou urážku Pána v Nejsvětější svátosti ve svatostánku. Jsme na konci časů a ohavnost se brzy projeví. Katolická církev byla infiltrována zednáři a její identita ukradena. Nyní je na každém jejím platně posvěceném Božím služebníkovi (knězi), zda jím zůstane i na vzdory pronásledování nebo v souladu s diktátem falešného proroka začne sloužit temné straně místo Boha. - Toto je jen začátek.
Marieta Ria
... Kde tí "chudobní" zohnali tak narýchlo obleky?? Bezdomovci také nevlastnia... A utečenci z UA? To sú asi tí z tých oblastí, kde o konflikte ani nechyrujú. Mal by chudák, utekajúci pred vojnou, peniaze na precestovanie pol Európy, aby zakotvil v tej "správnej" krajine??
Už nejdem hovoriť o znesvätení chrámu, z ktorého spravili lotrovskú peleš - tentoraz nie obchodníci a peňazomenci, ale …More
... Kde tí "chudobní" zohnali tak narýchlo obleky?? Bezdomovci také nevlastnia... A utečenci z UA? To sú asi tí z tých oblastí, kde o konflikte ani nechyrujú. Mal by chudák, utekajúci pred vojnou, peniaze na precestovanie pol Európy, aby zakotvil v tej "správnej" krajine??
Už nejdem hovoriť o znesvätení chrámu, z ktorého spravili lotrovskú peleš - tentoraz nie obchodníci a peňazomenci, ale výkrmňa. To sa nenašli priestory na takúto akciu - len v jednom z najstarších chrámov??