Clicks88
Peter(skala)

Pro-life aktívna Lila Rose tvrdí, že potrat je násilie. Potratárka ju nazvala teroristkou.

lifenews.com

Potratárka, ktorá je notoricky známa posielaním poburujúcich komentárov na twitter, obvinila pred týždňom pro-life líderku Lilu Rose z "domáceho terorizmu". Na komentáre medzi Leah Torresovou, potratárkou, ktorej mimochodom v auguste 2020 pozastavili v štáte Alabama lekársku licenciu, a Lila Roseovou, prezidentkou a zakladateľkou Live Action, prišli online tisícky reakcií. Začalo to, keď Roseová napísala 7. januára jednoduchý odkaz: “Potrat je násilie." Vo svojom krátkom tweete Lila napísala o podstate presvedčenia pro-life hnutia:

´Potrat je zlý, pretože sa pri ňom násilne ničí život nevinnej ľudskej bytosti. Život každého človeka je jedinečný a začína pri počatí, čo je nepopierateľný vedecký fakt, a potrat tento život ukončuje. Niektoré potraty prebiehajú tak, že dochádza k rozkúskovaniu nenarodeného bábätka odtrhávaním jednotlivých končatín od trupu, zatiaľ čo srdiečko mu ešte stále bije. Pri iných potratoch pichne potratár bábätku do srdca injekciu s jedom a tým ho zabije.´ Niektorí potratári dokonca pripúšťajú, že áno, zabíjajú bábätká.

Čoskoro potom Torresová nenávistne označila tento tweet za "násilnú rétoriku" a Lilu Roseovú nazvala teroristkou: "Toto je násilná rétorika. Je objektívne falošná a je mienená na podnecovanie ostatných, aby sa dopúšťali trestných činov proti klinikám, pacientom a poskytovateľom zdravotníckej starostlivosti. A presne takto vyzerá domáci terorizmus." Torresová je presvedčená aj o tom, že žiadny gynekológ/pôrodník nemôže byť pro-life. Pred rokmi ostro zareagovala, keď sa jej ktosi spýtal, či počuje nárek bábätiek, ktoré práve potráca. Odpovedala: “Viete predsa, že plod nedokáže kričať, je tak? Ako prvé pri potrate vždy prestrihnem pupočnú šnúru, takže neexistuje naozaj žiadna možnosť." Torresová tento tweet neskôr vymazala. V každom prípade sa však objavil v čase najväčšieho napätia, politických nepokojov a cenzúry v Amerike.

Prezidenta Donalda Trumpa ´odstránili´ zo sociálnych médií potom, čo niekoľko radikálov preniklo minulý týždeň do Bieleho domu. Spoločnosti ako Google, Apple a Amazon okamžite pozastavili činnosť Parleru, vzmáhajúceho sa sociálneho média, zaručujúceho slobodu prejavu. "Je otázkou možno už len dní, kedy sa ocitneme na poriadne klzkej šikmej ploche, ktorá nás dovedie k cenzurovaniu a umlčaniu všetkých, ktorí sa pridržiavajú odlišnej perspektívy, presvedčenia a svetonázoru", reaguje na to Faith Wire, editor Tré Goins-Phillips.

Postoj pro-life je postojom ne-násilia. Hnutie sa zameriava na boj za obranu najbezbrannejších, ktorých zámerne oberajú o život pri potratoch, asistovanej samovražde, eutanázii a výskumoch embryonálnych buniek.