Christmas Campaign: Financial Insights
Clicks386
CÓRKA MARYI

Wielka Brytania: Od czwartku Cyfrowe Paszporty Zdrowotne śledzące status COVID19 dla podróżujących samolotem z Londynu |Dowód szczepień [WIDEO]

Wielka Brytania: Od czwartku Cyfrowe Paszporty Zdrowotne dla podróżujących samolotem. Dwie główne linie lotnicze, United i Cathay Pacific, rozpoczną testy, podczas których będą wdrażać nowe oprogramowanie na smartfony dla podróżujących samolotem z lotniska Heathrow w Londynie.

„CommonPass”, który obecnie oferuje podróżnym możliwość posiadania cyfrowego dowodu niedawnego negatywnego testu COVID-19, ma na celu dołączenie dowodu szczepienia, gdy stanie się to dostępne, umożliwiając pasażerom sprawne przekraczanie granic i wejście na pokład lotów komercyjnych. Wystarczy zeskanowanie kodu QR na swoim osobistym telefonie komórkowym.

CommonPass, nazwany „pierwszym na świecie paszportem COVID” przez London Daily Mail, został opracowany przez „the Commons Project” – „fundusz non-profit powołany w celu tworzenia platform i usług, aby uczynić życie lepszym dla ludzi na całym świecie”, oraz „uwolnienie pełnego potencjału technologii i danych dla wspólnego dobra”. Jego strona główna ujawnia, że „powstała przy wsparciu Fundacji Rockefellera”.

Sam CommonPass został opracowany przez Commons Project przy pomocy Światowego Forum Ekonomicznego (WEF), pod którego kierownictwem czołowe władze i liderzy korporacji spotykają się co roku na szczycie w Davos w Szwajcarii, aby rozmawiać o kwestiach globalnego zarządzania.

CommonPass jest reklamowany jako najnowocześniejsza aplikacja, która pozwoli ludziom na całym świecie wznowić podróże lotnicze w proporcjach „sprzed COVID”, dając władzom we wszystkich krajach dostęp do bezpiecznych i zweryfikowanych informacji, które będą trudne do sfałszowania, jednocześnie umożliwiając identyfikację podróżnego. Sami pasażerowie, podkreśla (WEF) w promocyjnym filmie, będą cieszyć się „prywatnością”, jaką zapewnia im CommonPass, ponieważ będą udostępniać tylko określone informacje zdrowotne.

Wideo promocyjnego filmu „Common Pass”:

_____________
za: paradyzja.com/…u-cyfrowe-paszporty-zdrowotne/