Clicks493
PiotrM
1

To już jest prześladowanie Polaków!

Policja będzie karać za wyjazd do rodziny na święta

Publikacja: 08.04.2020 g.16:15 Aktualizacja: 08.04.2020 g.18:32Krzysztof Polasik

Zgodnie z rządowym rozporządzeniem z dnia 31 marca na terenie całego kraju obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu się. Za ich złamanie grozi mandat w wysokości do 500 złotych.

Fot. Karolina Rej

Jak informuje rzecznik prasowy wielkopolskiej policji, Andrzej Borowiak, działania funkcjonariuszy w tym zakresie nie zmienią się podczas Wielkanocy.

Oznacza to, że w trakcie świąt będzie można podróżować wyłącznie w celach zawodowych, w ramach wolontariatu na rzecz walki z koronawirusem lub w celu załatwienia niezbędnych do życia codziennego spraw. Do tych zaliczają się z kolei najważniejsze zakupy, wizyta u lekarza czy opieka nad bliskim.

Jeśli członek rodziny z racji wieku lub zdrowia nie jest w stanie przygotować sobie posiłku, to w praktyce można spędzić z nim święta, udzielając jednocześnie niezbędnej pomocy.

Ograniczenia w przemieszczaniu się obowiązują do 11 kwietnia włącznie. Niedziela Wielkanocna przypada dzień później. Zgodnie z zapowiedzią szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jutro zostaną ogłoszone nowe regulacje na czas świąt.

Zdaniem Michała Dworczyka rząd nie wprowadzi dużych zmian. Obecne ograniczenia zostaną więc prawdopodobnie wydłużone.
PiotrM
Ciekawe jaką premię dostali! Jak się zmieni Rząd a wierzę w to to niech im ukrucą do minimalnej i patrolować chodniki i pilnować wysypisk śmieci by czasem jakieś szczury się nie przedostały do miasta! To się skończy źle! Dopóki jeszcze komuś nie odbiło ale jak odbije komuś palma i nie wytrzyma to.....?