LovVal
Nie wiem kto skrzywdzil tego kaplana ze ma takie pojecie o Tradycjonalistach. Powtorze tutaj to co napisalam pod innym linkiem: Bog jest tolerancyjny - znosi nasze grzechy az do naszej smierci. Nasladowanie Jezusa "Jedni drugich brzemiona noscie" - to tolerancja w slowie i czynie. Ktos, kto wycina mnie z kontaktow, poniewaz ja uznaje tylko KATECHIZM przedsoborowy jest nadeta pycha, ktorej uwiera …More
Nie wiem kto skrzywdzil tego kaplana ze ma takie pojecie o Tradycjonalistach. Powtorze tutaj to co napisalam pod innym linkiem: Bog jest tolerancyjny - znosi nasze grzechy az do naszej smierci. Nasladowanie Jezusa "Jedni drugich brzemiona noscie" - to tolerancja w slowie i czynie. Ktos, kto wycina mnie z kontaktow, poniewaz ja uznaje tylko KATECHIZM przedsoborowy jest nadeta pycha, ktorej uwiera na sumieniu temu, ktory Ewangelie nie traktuje na serio. Na Tradycji i nauczaniu Kosciola przedsoborowego wyrosl Kosciol z plejada ludzi swietych i tych kanonizowanych i nie kanonizowanych. Pycha jest wrzaskliwa i tepi wszystkich, ktorzy stana na jej drodze. Golgote zamienili w Dom Weselny i z Protestantami buduja "ni pies, ni wydre" jakis D I A L O G - hybryda sztucznie zaplodniona.
Quas Primas
"I będą wam hojnie serwować wszelkie rozmaite różności: „charyzmatycznych” różnokolorowych kaznodziejów, natchnione, największe na świecie „mistyczki”, objawienia prosto „z nieba”, inicjatywy modlitewne „bez granic” i „do granic”, „wielkie” zawierzenia, klaskające zgromadzenia, wydarzenia „dialogowe” i „przeżyciowe”, i „doświadczeniowe”, i inne atrakcje – byle tylko nie nazwać po imieniu …More
"I będą wam hojnie serwować wszelkie rozmaite różności: „charyzmatycznych” różnokolorowych kaznodziejów, natchnione, największe na świecie „mistyczki”, objawienia prosto „z nieba”, inicjatywy modlitewne „bez granic” i „do granic”, „wielkie” zawierzenia, klaskające zgromadzenia, wydarzenia „dialogowe” i „przeżyciowe”, i „doświadczeniowe”, i inne atrakcje – byle tylko nie nazwać po imieniu klarownych źródeł katolickich i do nich nie skierować pogubionych dusz: niezmutowana doktryna katolicka, której Kościół Katolicki przez wieki nieomylnie nauczał (Biblioteka ’58!) i Msza Święta w tradycyjnym rycie rzymskim – doskonały katolicki akt kultu.
Dokąd biegamy i po co? Na co łożymy pieniądze?
Czas nagli. Czas nie wraca."

(Ks. Jacek Bałemba)
Piotr2000
Tradycjonalisci sa ci sola w oku...
No coz. Ty wiesz jak dwom panom sluzyc...
Stales sie najemnikiem, zapomniales czym jest pasterzowanie,
slepy przewodniku slepych...
Niech Bog da ci laske OPAMIETANIA i NAWROCENIE !

JEZUS i MARYJA
Piotr2000
Drogi bracie kaplanie,
juz nie wiesz, czym jest oddawanie czci Bogu...
nie masz swiadomosci Kim jest Bog,
Seminaria sa dzisiaj kuznia neomodernizmu i marksizmu,
Twoja wypowiedz swiadczy o kompletnym braku
rozumienia powolania kaplanskiego...
wiec szturmowka w reke,
pokrzyczec,
skupic uwage na "wielkosci absolutnej" czlowieka
staje sie zadaniem twojego kosciola...
ale nie jest to Kosciol swiet…More
Drogi bracie kaplanie,
juz nie wiesz, czym jest oddawanie czci Bogu...
nie masz swiadomosci Kim jest Bog,
Seminaria sa dzisiaj kuznia neomodernizmu i marksizmu,
Twoja wypowiedz swiadczy o kompletnym braku
rozumienia powolania kaplanskiego...
wiec szturmowka w reke,
pokrzyczec,
skupic uwage na "wielkosci absolutnej" czlowieka
staje sie zadaniem twojego kosciola...
ale nie jest to Kosciol swiety Katolicki, Kosciol Chrystusowy..
To bedzie "kosciol" franka, kazika jezuity,
damiana domnikanina, tomka franciszkanina,
andrzejka zmartwychwstanca,
ale nie Chrystusowy...
Ty sam przestajesz byc Pasterzem a stajesz sie Najemnikiem.
Nie prowadzisz dusz do Boga.
Prowadzisz je na potepienie...
katarynka
Świat głupieje.. Mnie się zdaje, że człowiek ma tendencje, by zagłuszać w sobie pustkę, którą odczuwa lecz nie umie zdefiniować i prawdziwie tej rzeczy zaradzić. No i nie będzie miał innego lekarstwa niż Jezus, lecz w całej Prawdzie, a jednak tę drogę odrzuca.
Moja gonitwa za wiatrem trwała czas jakiś, totalna porażka i zauważam taką samą tendencję u różnych osób.
To chyba dość zwyczajny objaw …More
Świat głupieje.. Mnie się zdaje, że człowiek ma tendencje, by zagłuszać w sobie pustkę, którą odczuwa lecz nie umie zdefiniować i prawdziwie tej rzeczy zaradzić. No i nie będzie miał innego lekarstwa niż Jezus, lecz w całej Prawdzie, a jednak tę drogę odrzuca.
Moja gonitwa za wiatrem trwała czas jakiś, totalna porażka i zauważam taką samą tendencję u różnych osób.
To chyba dość zwyczajny objaw choroby duchowej (coś jak grypa, tyle, że śmiertelna bez lekarstwa) i powinna być łatwo wychwycona przez kompetentne osoby duchowne, również przez świeckich. Uważam, że dużo i ciekawie można w tym temacie mówić, posiłkując się np. świadectwami, życiem świętych czy ogólnie samą obserwacją ludzi i ich losów.Niestety, właśnie starsze pokolenie powinno było wychwycić kierunek wiatru.
Młody głupi jeszcze ujdzie w tłoku (choć może odczuć skutki bolesne) ,a stary głupi to już kompletna tragedia, bo to w końcu starsi z racji doświadczenia powinni mieć coś w głowach lepiej poukładane, katolicy zaś w szczególności, bo dostali najwięcej (o ile chcą korzystać, rozumieją to i wiedzą jak to robić, nie popadając w nieuctwo zawinione).
Atrapą sobie nie wystruga sobie nikt ani nieba na ziemi (na dłuższą metę), ani nieba w niebie .
grazka
Na GOLGOCIE nikt nie tańczył-tam Świat umierał razem z JEZUSEM-....A teraz? Świat głupieje.......A JEZUS nadal cierpi....
Matricaria
"Młodzież ustrugana przez starszych" nie jest nadzieją Kościoła,powiada ten księżyna,za to ci młodzi którzy ze swym kierownikiem duchowym wrzeszczą w prezbiterium jak na stadionie ,oni dają dobry przykład innym.To jest to.
Za rok zatańczcie taniec hula w bazylice,niech wszyscy patrzą na was i podziwiają radość która zrywa wszelkie tabu i granice.Precz z krytyką starszych.Ty księże to niby młody …More
"Młodzież ustrugana przez starszych" nie jest nadzieją Kościoła,powiada ten księżyna,za to ci młodzi którzy ze swym kierownikiem duchowym wrzeszczą w prezbiterium jak na stadionie ,oni dają dobry przykład innym.To jest to.
Za rok zatańczcie taniec hula w bazylice,niech wszyscy patrzą na was i podziwiają radość która zrywa wszelkie tabu i granice.Precz z krytyką starszych.Ty księże to niby młody jesteś? Czas zastanowić się nad kierunkiem tej radości w prezbiterium bo powołań kapłańskich z tego nie ma!
katarynka
Młodzież to wciąż czyste kartki do zapisania, pewnie sporo ideowców. Gorzej ze starymi, obrosłe w tłuszcz, szmal porwał w szpony, zdrada z ust płynie. Posdumowując : brzydkie pudrowane, głupie i złe w dodatku.
Młode to choć powabem nadrabia. ;)
PermBan
*** KLIK - LINK ***zapodaj.net/…/a%3E
turysta569
Z TAKA MLODZIEZA TO WKROTCE NIE BEDZIESZ WIEDZIAL CO TO CHRZESCIJANSTWO BO JAK SIE ROZBUJA TO NIE BEDZIE NIKT JA W STANIE ZATRZYMAC Z I CHRZESCIJANSTWO POJDZIE WTEDY NA PSY
Weronika.S
Młodzieży nie ma w kościołach.
Jan Paweł II pięknie przemawiał, ale to nie przełożyło się na wzmocnienie Kościoła w wierze. Oficjalnie mówi się przecież o czwartym wielkim kryzysie.
Bos016
Porównajmy, gloria nie chce tego filmu przepuścić, cenzura. Zamieszczałem kilka razy. Co jest złego w tym filmie, prawda wam doskwiera , jak odcisk na rzyci?
www.youtube.com/watch
lomax
Jak pięknie szatan sam się odsłania. Ale go bolą słowa: liturgia, profanacja, heretyk itd. Niech banuje wszystko po kolei wszystko co się wiąże z prawdziwym Kościołem. Zostanie mu tylko papież Franciszek i ekologia. No i generał jezuitów, który twierdzi że szatan nie istnieje. Ten człowiek żyje w dramacie mentalnego oderwania od Kościoła. Już szkoda mi czasu na pisanie, na YT wpisałem komentarz, …More
Jak pięknie szatan sam się odsłania. Ale go bolą słowa: liturgia, profanacja, heretyk itd. Niech banuje wszystko po kolei wszystko co się wiąże z prawdziwym Kościołem. Zostanie mu tylko papież Franciszek i ekologia. No i generał jezuitów, który twierdzi że szatan nie istnieje. Ten człowiek żyje w dramacie mentalnego oderwania od Kościoła. Już szkoda mi czasu na pisanie, na YT wpisałem komentarz, swoją drogą ciekawe kiedy go skasują. Na wszelki wypadek wrzucam też tutaj:

Recław napiszę krótko: Kościół Katolicki to nie jest TWÓJ prywatny folwark. To jest 2000 lat tradycji i wiary wyznawanej przez miliony ludzi. Temu Kościołowi należy się SZACUNEK. Chcesz robić cyrk z wiary proszę bardzo, masz sale parafialne i inne miejsca a NIE PREZBITERIUM na które wpuszczasz wyginające się dziewczęta i pajacujących młodzieńców. Przestańcie profanować Kościół. Twój kolega z Łodzi - ksiądz rapuje na mszy ślubnej. Ty rozdajesz Najświętszy Sakrament jak przekąski - nowożeńcy sami sobie je biorą z cyborium. Do tego cała masa innych profanacji. Człowieku zmień wyznanie na protestantyzm i będzie po problemie. Przecież ty się nawet sutanny wstydzisz - skoro jej nie nosisz a powinieneś. Odnowa ZNISZCZYŁA KOŚCIÓŁ i to samo chcecie zrobić tu, w Polsce. I jeszcze mówisz że Kościół potrzebuje młodzieży ale NIE WYSTRUGANEJ przez starszych? To jest jakaś paranoja, to kto ma uczyć tych młodych ludzi? Może Marcin Zieliński, który twierdzi że Duch Święty wskrzesił Jezusa a każdy wierzący cyt."chodzi w ciąży z Bogiem"? Ludzie sprawa jest prosta - jazda do porządnej spowiedzi, jak nie pomoże to egzorcysta albo psychiatra. Niedługo będziecie robić na ołtarzu pompki i przysiady "dla Jezusa"? Dramat, jesteście częścią dramatu który niszczy Kościół i katolicką wiarę.
masada
Oj nie durniu. Ojciec Święty Jan Paweł II . Wyraźnie mówił do młodzieży. "Musicie wymagać od siebie , choćby inni od was nie wymagali"
A to jest rozbestwiona młodzież, bierna , nie używająca rozumu, wiarę zatraciła zamiast oddawać Bogu chwałę jak się należy to swoim zachowaniem urągają i oddają hołd diabłu .
modernistae prohibere
Klepnać mu na glace myckę i wypisz wymaluj rabin 😉
Quas Primas
Kwestia decyzji nagli!
Quicumque vult salvus esse, ante omnia opus est ut téneat cathólicam fidem.

„Ktokolwiek pragnie być zbawiony, przede wszystkim winien się trzymać
katolickiej wiary” (Wyznanie wiary św. Atanazego).

Raz wreszcie zrozumiejmy, że komsomolskie posłuszeństwo nowej religii judeo-protestancko-globalistycznej nie zaprowadzi nas do Nieba. Do piekła nas zaprowadzi.
Obyśmy przed…More
Kwestia decyzji nagli!
Quicumque vult salvus esse, ante omnia opus est ut téneat cathólicam fidem.

„Ktokolwiek pragnie być zbawiony, przede wszystkim winien się trzymać
katolickiej wiary” (Wyznanie wiary św. Atanazego).

Raz wreszcie zrozumiejmy, że komsomolskie posłuszeństwo nowej religii judeo-protestancko-globalistycznej nie zaprowadzi nas do Nieba. Do piekła nas zaprowadzi.
Obyśmy przed śmiercią zdążyli powrócić do wiary katolickiej – jedynej prawdziwej wiary, jedynej wiary dającej zbawienie duszy."

(Ks. Jacek Bałemba)
Quas Primas
Kwestia decyzji nagli!

Quicumque vult salvus esse, ante omnia opus est ut téneat cathólicam fidem.
„Ktokolwiek pragnie być zbawiony, przede wszystkim winien się trzymać
katolickiej wiary” (Wyznanie wiary św. Atanazego).


Raz wreszcie zrozumiejmy, że komsomolskie posłuszeństwo nowej religii judeo-protestancko-globalistycznej nie zaprowadzi nas do Nieba. Do piekła nas zaprowadzi.
Obyśmy przed…More
Kwestia decyzji nagli!

Quicumque vult salvus esse, ante omnia opus est ut téneat cathólicam fidem.
„Ktokolwiek pragnie być zbawiony, przede wszystkim winien się trzymać
katolickiej wiary” (Wyznanie wiary św. Atanazego).


Raz wreszcie zrozumiejmy, że komsomolskie posłuszeństwo nowej religii judeo-protestancko-globalistycznej nie zaprowadzi nas do Nieba. Do piekła nas zaprowadzi.
Obyśmy przed śmiercią zdążyli powrócić do wiary katolickiej – jedynej prawdziwej wiary, jedynej wiary dającej zbawienie duszy.

(Ks. Jacek Bałemba)
2 more comments from Quas Primas
Quas Primas
Tak, masz rację Stasiu.
DO CZEGO TO DOSZŁO!!! INSTRUKCJA Komunii św. na ŁAPY!!! - Kyrie eleison!
------------------------------------------
stanislawp 8 minuty temu

po masce widzę, że to ten sam co nauczał Komunii na łapę
Quas Primas
Człowieku!!!! Ty księże sam robisz krzywdę tej młodzieży! Nie widziałam komentarzy na deonie, ale jak ksiądz mówi, że hejterskie to znaczy, że prawdę mówią. Lefebryści i tradycjonaliści mówią prawdę, ale Wy nie chcecie jej usłyszeć! Zrobił ksiądz z kościoła teatr a z ludzi protestantów!
Jakby ksiądz teraz wstąpił do seminarium FSSPX, to albo sam by ksiądz zrezygnował, albo by księdza wyrzucili! …More
Człowieku!!!! Ty księże sam robisz krzywdę tej młodzieży! Nie widziałam komentarzy na deonie, ale jak ksiądz mówi, że hejterskie to znaczy, że prawdę mówią. Lefebryści i tradycjonaliści mówią prawdę, ale Wy nie chcecie jej usłyszeć! Zrobił ksiądz z kościoła teatr a z ludzi protestantów!
Jakby ksiądz teraz wstąpił do seminarium FSSPX, to albo sam by ksiądz zrezygnował, albo by księdza wyrzucili! Wielbicie samych siebie a nie Boga. Bogu sprawiacie ból. I... dowie się ksiądz o tym, jak stanie z Bogiem twarzą w twarz.
Takie są właśnie owoce "powołań" posoborowych kapłanów.
Żenada.