Clicks1.9K
Edward7
23

Wywiad z Julią Meloni: „Nazwa, program i wybór... wydają się być owocem ostrożnych i wyrachowanych manewrów mafijnych”

Diesirae.pt
1. Przede wszystkim dziękuję za ogromny zaszczyt, jaki nam dajesz, udzielając nam tego wywiadu. Co skłoniło cię do napisania książki Mafia St. Gallen – demaskowanie tajnej grupy reformistycznej w Kościele?
Byłam zafascynowana i zaniepokojony mafią St. Gallen, odkąd przeczytałam "Papieża dyktatora" Henry'ego Sire'a, którego pierwszy rozdział dotyczy mafii. Po opublikowaniu kilku artykułów na tematy związane z mafią w czasopiśmie Crisis, zaczęłam zdawać sobie sprawę, że w żadna książka na temat mafii nie zostało opublikowane w języku angielskim i konieczne było, aby jakiś kronikarz zebrał i ujawnił to, wiadomo o niej.

2. Twoja najnowsza książka jest cennym wkładem do złożonej kwestii wyborów papieża od pół wieku i rzekomego wpływu, jaki niektóre grupy, takie jak mafia St. Gallen, miały w tak delikatnych procesach wyborczych. Tytuł, który nadał pierwszej części sztuki, Wojna, jest dość intrygujący. Co masz na myśli i jakiej broni używają ci, którzy prowadzą tę wojnę?
Tytuł Wojny, który niesie pierwszą część, nawiązuje do odcinka drugiego rozdziału, zatytułowanego Silvestrini. Ten rozdział ujawnia, że anonimowy kardynał natknął się na mafijnego geniusza, kardynała Achille Silvestriniego, w nocy, kiedy papież Benedykt został wybrany w 2005 roku. Według anonimowego kardynała Silvestrini wydawał się pokonany i gotowy wypowiedzieć Benedyktowi rodzaj wojny.
Reszta pierwszej części wyjaśnia, jak wyglądała ta wojna i jakiej broni używano. Dowiedzieliśmy się między innymi, że Silvestrini ujawnił dziennik konklawe, który nie odzwierciedlał dobrze liczby głosów na rzecz Ratzingera, w celu zdestabilizowania go. Odkryliśmy również, że trzech innych członków mafii toczyło własne wojny: kardynał Carlo Maria Martini, który chciał kolejnego soboru; kardynał Walter Kasper, który starał się położyć wywrotowy nacisk na lokalne kościoły; i kardynał Godfried Danneels, który chciał wypowiedzieć wojnę Huamanae vitae(...)

4. Czy można pokazać, kiedy ta grupa kardynałów zaczęła spotykać się w St. Gallen? Czy od początku mieli już plan działania, czy też z czasem go zaprogramowali i udoskonalili?
Oficjalna wersja, wyrażona w biografii prałata Godfrieda Danneelsa, mówi, że mafia St. Gallen zaczęła się spotykać około 1996 roku. Jednak niektórzy roztropni watykaniści, tacy jak Maike Hickson, zwrócili uwagę, że grupa znana jako Rada Konferencji Episkopatów Europa (CCEE) funkcjonowała pod każdym względem jako swego rodzaju prekursorska mafia, ponieważ dwaj jej prezesi – Basil Hume i Martini – byli później członkami tej mafii. Jeśli chodzi o program działania mafii, wiemy, że używali oni już CCEE jako alternatywnej struktury władzy lub równoległego magisterium, według Maike Hickson. Wiemy też, że kiedy spotykał się przez kilka lat, w 1999 roku, Martini wpadł na pomysł zorganizowania nowej rady. Nietrudno więc przypuszczać, że już od najwcześniejszych dni mieli określony w ogólnych założeniach plan działania. Co więcej, z biografii Danneelsa wiemy, że istotą jego programu była ich wspólna opozycja wobec Ratzingera.

5. Nieżyjący już arcybiskup Mechelen-Brukseli, kardynał Godfried Danneels, członek grupy Saint Gallen, opisał ją jako mafię. Zwykle słowo mafia kojarzy się z organizacjami przestępczymi. Czy uważasz, że ci kardynałowie spiskowali, aby narzucić program rządowy papieżowi, który opuścił konklawe?
Niewątpliwie ciekawe i odkrywcze, że sam nazwał to mafią. Jest jasne, że planowali rewolucję w Kościele: konkretny program, który rozpoczął się od propozycji Kaspera, aby rozwiedzieni, którzy ponownie zawarli cywilny związek małżeński, mogli przystąpić do Komunii. Istnieje wiele dowodów na to, że Martini i inni opracowali taki program przez wiele lat. Jeśli chodzi o to, jak wprowadzić to w życie, jasne jest, że ktoś konkretny musiał wykonać plan: Bergoglio. To dość odkrywcze, więc, zaledwie kilka dni po wyborze na "papieża", Franciszek pochwalił kardynała Waltera Kaspera, wprowadzając w życie stary plan mafijny promowania propozycji Kaspera.

6. W dniu 1 marca 2013 roku, dwanaście dni przed wyborem Franciszka, nadal arcybiskup Buenos Aires kardynał Bergoglio odwiedził kard. Cormaca Murphy'ego O'Connora, emerytowanego arcybiskupa Westminsteru, i zjadł z nim obiad. Następnego dnia nadal anonimowy kardynał oświadczył prasie, że cztery lata pontyfikatu Bergoglio wystarczą, by wszystko zmienić. Murphy O'Connor szybko wyraził nadzieję, że jeśli Bergoglio zostanie wybrany, tak jak on, będzie mógł sprawować urząd przez wiele lat. Czy uważasz, że wraz z wyborem Franciszka I spełnił się makiaweliczny plan San Galo?
W mojej książce zebrałam wiele dowodów na to, że kardynał Murphy O'Connor i inni, którzy byli z nim w tłumie, promowali wybór Bergoglio w 2013 roku. Ciekawym szczegółem, na który chciałbym zwrócić uwagę, jest: co skłoniło Francisco do wyboru tego imienia ? Wszyscy znamy anegdotę, że kiedy Bergoglio został wybrany, kardynał Hummes powiedział mu, żeby nie zapominał o biednych, a potem Bergoglio spontanicznie wymyślił imię Franciszek. Ale w rzeczywistości jest jasne, że kard. Danneels już w latach dziewięćdziesiątych i jeszcze na kilka tygodni przed konklawe 2013 prosił o nowego Franciszka. Innymi słowy, nazwa, program i wybór "na papieża" Franciszka wydają się owocem drobiazgowych manewrów mafii.

7. Czy uważasz, że abdykacja Benedykta XVI ogłoszona 11 lutego 2013 r. miała poparcie i wpływ grupy St. Gallen? Z tego, co wiadomo, mówi się, że już w połowie 2011 roku Ratzinger rozmawiał z Martini o możliwości abdykacji. Czy to możliwe, że Benedykt nie był w stanie powstrzymać wilków, których tak bardzo się bał i do których nawiązał 24 kwietnia 2005 r. w homilii wygłoszonej na początku swojej posługi Piotrowej? Co gorsza: czy Benedykt pozwolił się otoczyć przez te wilki?
Przyczyna rezygnacji Benedykta jest zagadką, ale wydaje się, że niemiecki papież był osobą ufną, otoczoną wilkami. Książka opisuje, co następuje: po pierwsze, że Martini chwalił się kilkoma prywatnymi spotkaniami z Benedyktem w 2011 i 2012 roku; po drugie, że w 2012 roku powiedział powiernikowi, że ma nadzieję, że Benedykt wkrótce abdykuje; po trzecie, spowiednik Martiniego stwierdził, że w czerwcu 2012 roku Martini kazał Benedyktowi zrezygnować; i po czwarte, że Martiní powiedział swojemu powiernikowi, że przyszłe konklawe najprawdopodobniej wybierze konserwatywnego kardynała Angelo Scola. Rodzi to kilka pytań: Czy Martini przynajmniej pomógł Benedyktowi zachować spokój ducha, że miał rację abdykować,na wypadek, gdybyś już myślał o zrobieniu tego? A może wpływ Martiniego był jeszcze bardziej złowieszczy? Książka celowo nie interpretuje dostarczanych dowodów i pozwala czytelnikowi wyciągnąć wnioski.

8. Zważywszy na fakt, że Konstytucja Apostolska Romano Pontifici wybierająca Pawła VI, opublikowana 1 października 1975 roku, zakazuje wszelkich zewnętrznych ingerencji wpływających na wybór papieża, jak zakwalifikowałbyś mafię Saint Gallen?
Książka pozostawia w nawiasach kwestię sankcji, które mogą dotyczyć członków mafii za ich działania. Zostawiam to w rękach specjalistów.

9. W latach siedemdziesiątych kardynał Walter Kasper, blisko związany z Bergoglio i dawną mafią, prowadził intensywną kampanię, aby cudzołożnicy mogli przystąpić do Komunii Świętej. Dzięki Amoris laetitia Bergoglio zaczął bronić tak świętokradczej praktyki w 2016 roku w sposób, który był zarówno jednoznaczny, jak i przebiegły. Czy to oznacza kolejne zwycięstwo St. Gallen i Kaspera, czy jest to tylko próba Bergoglio, by zadowolić swoich zwolenników bez angażowania się?
Watykaniści, tacy jak Sandro Magister, od pewnego czasu donoszą, że ówczesny kardynał Bergoglio miał zwyczaj rozdawania Komunii każdemu, kto przyszedł, aby ją przyjąć. Magister wskazał, że może to być bardzo prawdopodobny powód, dla którego mafia San Galo jest zainteresowana wyborem latynoskiego Amerykanina. Z tego powodu wydaje mi się, że Franciszek chciał czegoś więcej niż uspokojenia swoich zwolenników Amoris laetitia; w istocie w tekście używa objazdów, by promować obyczaj, co do którego jasne jest, że był już przekonanym praktykującym.

10. Kontynuując Amoris laetitia, są tacy, którzy utrzymują, że jest to prawdziwy testament kard. Martiniego. W jakim stopniu ta teoria jest prawdziwa?
Myślę, że to prawda. Historyk Roberto de Mattei argumentuje przekonującymi argumentami, że istota Amoris laetitia zawarta jest w końcowym testamencie Martiniego: ostatnim udzielonym przez niego wywiadzie, który został opublikowany tuż po jego śmierci w 2012 roku. W tym testamencie Martini mówił konkretnie o udzielaniu sakramentów osoby rozwiedzione, które zawarły ponowne małżeństwo cywilne. Zapowiadało to zmartwychwstanie propozycji Kaspra na synodach rodzinnych i na Amoris laetitia.

11. W wywiadzie opublikowanym w 2009 r. Martini wskazał, że porządkiem priorytetów w rewolucji kościelnej będą rozwody, celibat kapłański i relacje między hierarchią kościelną a polityką, chociaż konieczne było odejście od odwiecznego Magisterium Kościoła. Niedawne spotkania Bergoglio z Bidenem są tego wyraźnym dowodem. Czego brakuje do ukończenia tego potrójnego planu?
W książce twierdzę, że wprowadzenie takiego programu w życie to kwestia cierpliwości i czasu; Cierpliwość i Czas to dokładnie te same tytuły dwóch ostatnich rozdziałów. Na przykład, chociaż nie pojawiło się jeszcze wywrotowe rozwiązanie kwestii celibatu, modus operandi rewolucjonistów polega na stopniowym i przebiegłym postępie. Oczywiście nie jest jasne, czy będą mieli wystarczająco dużo czasu na realizację swojego planu.

12. Mówisz o planie w różnych miejscach książki. Jeśli chodzi o przyszłość, mam na myśli sukcesję Bergoglio, jaki wpływ może jeszcze mieć pozostała część mafii St. Gallen? I oczywiście, która nazwa może uzyskać największy konsensus w tej grupie?
Chociaż większość członków mafii już odeszła – z godnym uwagi wyjątkiem kardynała Kaspera – ich idee przetrwały w kilku innych podróżnikach i protegowanych. Choć mafia nie spotyka się już za kulisami, jej duch pozostaje otwarcie żywy, zwłaszcza że Francisco wyznaczył wielu kardynałów, którzy wybiorą jego następcę. Mam wrażenie, że ten następca jest nieznany.

13. Wreszcie, czego można się spodziewać po tej złożonej sytuacji, która nieskończenie wiele kontrowersji wstrząsnęła i zdyskredytowała papiestwo?
Motus in fine velocior, jak mówi stary aforyzm: ruch przyspiesza pod koniec okresu. Biorąc pod uwagę, że istnieją powody, by "przypuszczać, że koniec pontyfikatu Bergoglio jest bliski", wydaje się, że tempo przyspieszyło wraz z niszczycielskim tekstem Traditionis custodes i synodem o synodalności, tak bardzo w stylu Martiniego. Ważne jest, aby modlić się, pościć i przemawiać, aby pokrzyżować plany rewolucjonistów.

adelantelafe.com/…tos-de-maniobras-mafiosas-cuidadosas-y-calculadas/

Bergoglio chwali agencję ONZ - opowiadającą się za aborcją i podkreśla „uprzywilejowane relacje” z Kościołem

Jako organizacja UNESCO od dawna jest zdecydowanie za aborcją, osobami LGBT i osobami transpłciowymi.

WATYKAN – W piątkowym przekazie wideo „papież” Franciszek gorąco pochwalił agencję ONZ proaborcyjną UNESCO, mówiąc , że agencja jest „uprzywilejowanym partnerem Stolicy Apostolskiej we wspólnej służbie dla pokoju i solidarności między narodami”. Wyrażając, jak „serdecznie gratuluję wam z okazji 75. rocznicy powstania tej Agencji Narodów Zjednoczonych”, krótkie przesłanie "Papieża" skupiało się na relacjach, jakie Kościół ma z agencją Narodów Zjednoczonych. „Kościół ma z nią uprzywilejowane stosunki” – powiedział. „Zaprawdę, Kościół jest w służbie Ewangelii, a Ewangelia jest najbardziej humanizującym przesłaniem znanym w historii. Przesłanie życia, wolności i nadziei, które zawsze i wszędzie inspirowało niezliczone inicjatywy edukacyjne, a także inspirowało rozwój naukowy i kulturalny rodziny ludzkiej ”. Takie przywiązanie do „życia, wolności i nadziei” najwyraźniej znalazło się w UNESCO – zasugerował „Papież”, dodając, że „dlatego Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury jest partnerem. wspólna służba na rzecz pokoju i solidarności między narodami, integralnego rozwoju osoby ludzkiej i ochrony dziedzictwa kulturowego ludzkości”.
„Najlepsze życzenia dla UNESCO! Wszystkiego najlepszego! Niech Bóg was błogosławi i wszystkiego najlepszego w waszej pracy! Dziękuję!" UNESCO odpowiedziało tweetem, że jest „zaszczycone otrzymaniem przesłania "jego świętości”" i że będzie nadal „promować pokój, wspierać solidarność i chronić dziedzictwo kulturowe ludzkości”. Papieska Akademia Życia podkreśliła także przesłanie "Papieża" do agencji ONZ.

UNESCO - promowanie aborcji i ideologii LGBT na całym świecie
Jako organizacja UNESCO ma historię o czym lojalnie pro- aborcyjna , pro-pro-LGBT i transseksualistów. W 2010 r. roku UNESCO wydało wytyczne mówiące, że „nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć rozmawiać z dziećmi o sprawach seksualnych” i że dzieci w wieku pięciu lat powinny być uczone o masturbacji. W 2014 roku UNESCO stwierdziło, że ważną częścią edukacji dzieci jest uczenie ich, jak i gdzie dokonywać aborcji oraz tolerancji wobec zachowań homoseksualnych. „Potrzebne są konkretne środki polityczne”, aby zapewnić, że dzieci „nauczą się wagi tolerancji w szkole”, powiedział UNESCO. Następnie w 2016 r. , UNESCO opublikowało 60-stronicowy raport mówiący, że dzieci powinny otrzymywać „dokładne i nieoceniające informacje na temat orientacji seksualnej i tożsamości/ekspresji płciowej”. W raporcie wezwano do tego, aby zrobić to „poprzez kampanie informacyjne i partnerstwa ze społeczeństwem obywatelskim i ogólnie społecznością szkolną”. Więcej niż dwa lata później , UNESCO opublikowało „ Międzynarodowe wytyczne techniczne na temat seksualności Edukacji , ” p. Hodges opisał, że idzie „o krok dalej w promowaniu aborcji przez ONZ, indoktrynując dzieci w propagandzie proaborcyjnej, pro-homoseksualizmu, protransgenderowej i pro- nierządu od piątego roku życia”.

Radykalnie pro-LGBT program obejmował uczenie pięciolatków „opisywania” rodzin lesbijskich lub gejowskich oraz „okazywania szacunku” dla homoseksualnych rodziców. Niedawno Konferencja Biskupów Katolickich Ghany zaprotestowała przeciwko wdrożeniu kompleksowej edukacji seksualnej UNESCO (CSE) w szkołach tego kraju, mówiąc, że jest to „subtelny sposób na zapoznanie naszych dzieci z gejami i lesbijkami”. Międzynarodowa organizacja Stop CSE prowadzi kampanię przeciwko programom CSE, mówiąc, że „dążą do zmiany społeczeństwa poprzez zmianę norm seksualnych i płciowych oraz uczenie młodych ludzi, jak bronić ich praw seksualnych. Najbardziej kompleksowe programy edukacji seksualnej promują akceptację różnych tożsamości i orientacji seksualnych i niemal obsesyjnie skupiają się na przyjemności seksualnej, instruując dzieci i młodzież w najwcześniejszym wieku, jak uzyskać przyjemność seksualną na różne sposoby. Stop CSE zauważył również google.com/website?sl=auto&tl=pl&nui=1&prev=search&u=https:// jak taka edukacja była promowana w ONZ przez czołowego dostawcę aborcji, International Planned Parenthood. Prezydent Donald Trump usunął Stany Zjednoczone z UNESCO w 2017 roku, powołując się na obawy związane z „narastającymi zaległościami w UNESCO, potrzebą fundamentalnych reform w organizacji i utrzymującym się antyizraelskim uprzedzeniem w UNESCO”. W tym samym roku na stanowisko dyrektora generalnego UNESCO awansowała Audrey Azoulay, lewicowa polityk i propagatorka równości płci. Azoulay został niedawno ponownie wybrany przytłaczającą większością głosów na kolejną czteroletnią kadencję jako szef agencji proaborcyjnej. Jestem pewien, że każdego dnia coraz więcej otwiera oczy.... LifeSiteWiadomości przez Religia, Wolny Głos

Obecna sytuacja Kościoła jest więcej niż przerażająca , z dużą liczbą chrześcijan (i duchownych), którzy nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć, co dzieje się tuż pod ich nosem.
(...) Bergoglio jest uosobieniem Rampolla , Villota, Casaroli, Bernardina, Silvestriniego czy Martiniego, że jest szefem mafii San Gallo , że nie tylko, że nie jest papieżem, ale nie jest katolikiem , który jest ekskomunikowany za masoństwo, za spiskowanie przeciwko papieżowi i za wiele innych rzeczy, który nie jest najgorszy ze wszystkich papieży, ale najgorszy ze wszystkich antypapieży , fałszywy „papież”, który wyłonił się z nielegalnego konklawe, konklawe, które zostało nawet naruszone za pomocą pułapek, aby umieścić Bergoglio i uniknąć już „wybranego” Angelo Scoli.... comovaradealmendro.es/2021/11/12/los-zombis-y-los-amargados/
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,5. Nieżyjący już arcybiskup Mechelen-Brukseli, kardynał Godfried Danneels, członek grupy Saint Gallen, opisał ją jako mafię. Zwykle słowo mafia kojarzy się z organizacjami przestępczymi. Czy uważasz, że ci kardynałowie spiskowali, aby narzucić program rządowy papieżowi, który opuścił konklawe?
Niewątpliwie ciekawe i odkrywcze, że sam nazwał to mafią. Jest jasne, że planowali rewolucję w …More
,,5. Nieżyjący już arcybiskup Mechelen-Brukseli, kardynał Godfried Danneels, członek grupy Saint Gallen, opisał ją jako mafię. Zwykle słowo mafia kojarzy się z organizacjami przestępczymi. Czy uważasz, że ci kardynałowie spiskowali, aby narzucić program rządowy papieżowi, który opuścił konklawe?
Niewątpliwie ciekawe i odkrywcze, że sam nazwał to mafią. Jest jasne, że planowali rewolucję w Kościele: konkretny program, który rozpoczął się od propozycji Kaspera, aby rozwiedzieni, którzy ponownie zawarli cywilny związek małżeński, mogli przystąpić do Komunii Świętej. Istnieje wiele dowodów na to, że Martini i inni opracowali taki program przez wiele lat. Jeśli chodzi o to, jak wprowadzić to w życie, jasne jest, że ktoś konkretny musiał wykonać plan: Bergoglio. To dość odkrywcze, więc, zaledwie kilka dni po wyborze na "papieża", Franciszek pochwalił kardynała Waltera Kaspera, wprowadzając w życie stary plan mafijny promowania propozycji Kaspera.''
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA shares this
1993
Obecna sytuacja Kościoła jest więcej niż przerażająca , z dużą liczbą chrześcijan (i duchownych), którzy nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć, co dzieje się tuż pod ich nosem.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
(1 Mch 2,15-29)
Do miasta Modin przybyli królewscy wysłańcy, którzy zmuszali do odstępstwa przez uczestnictwo w składaniu ofiary. Wielu spomiędzy Izraelitów przyszło do nich. Gdy jednak zebrali się Matatiasz i jego synowie, wtedy królewscy wysłańcy zwrócili się do Matatiasza słowami: „Ty jesteś zwierzchnikiem, sławnym i wielkim w tym mieście, a powagę twoją umacniają synowie i krewni. Teraz więc …More
(1 Mch 2,15-29)
Do miasta Modin przybyli królewscy wysłańcy, którzy zmuszali do odstępstwa przez uczestnictwo w składaniu ofiary. Wielu spomiędzy Izraelitów przyszło do nich. Gdy jednak zebrali się Matatiasz i jego synowie, wtedy królewscy wysłańcy zwrócili się do Matatiasza słowami: „Ty jesteś zwierzchnikiem, sławnym i wielkim w tym mieście, a powagę twoją umacniają synowie i krewni. Teraz więc ty pierwszy przystąp i wykonaj to, co poleca dekret królewski, tak jak to uczyniły już wszystkie narody, a nawet mieszkańcy Judy i ci, którzy pozostali w Jerozolimie. Za to ty i synowie twoi będziecie należeli do królewskich przyjaciół, ty i synowie twoi będziecie zaszczytnie obdarzeni srebrem, złotem i innymi darami”. Na to jednak Matatiasz odpowiedział donośnym głosem: „Jeżeli nawet wszystkie narody, które mieszkają w państwie podległym królewskiej władzy, na znak posłuszeństwa swemu królowi odstąpiły od kultu swych ojców i zgodziły się na jego nakazy, to jednak ja, moi synowie i moi krewni będziemy postępowali zgodnie z przymierzem, które zawarli nasi ojcowie. Niech nas Bóg broni od przekroczenia Prawa i jego nakazów. Królewskim rozkazom nie będziemy posłuszni i od naszego kultu nie odstąpimy ani na prawo, ani na lewo”. Zaledwie skończył mówić te słowa, pewien człowiek, Judejczyk, przystąpił do ołtarza w Modin, ażeby złożyć ofiarę zgodnie z królewskim dekretem. Gdy zobaczył to Matatiasz, zapłonął gorliwością i zadrżały mu nerki, i zawrzał gniewem, który był słuszny. Pobiegł więc i zabił go obok ołtarza. Zabił wtedy także królewskiego urzędnika, który zmuszał do składania ofiar, ołtarz zaś rozwalił. Zapałał gorliwością o Prawo i tak uczynił, jak Pinchas Zambriemu, synowi Salu. Wtedy też Matatiasz zaczął w mieście wołać donośnym głosem: „Niech idzie za mną każdy, kto płonie gorliwością o Prawo i obstaje za przymierzem”. Potem zaś on sam i jego synowie uciekli w góry, pozostawiając w mieście wszystko, co tylko posiadali. Wtedy wielu ludzi, którzy szukali tego, co sprawiedliwe i słuszne, udało się na pustynię i tam przebywali.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,2. Twoja najnowsza książka jest cennym wkładem do złożonej kwestii wyborów papieża od pół wieku i rzekomego wpływu, jaki niektóre grupy, takie jak mafia St. Gallen, miały w tak delikatnych procesach wyborczych. Tytuł, który nadał pierwszej części sztuki, Wojna, jest dość intrygujący. Co masz na myśli i jakiej broni używają ci, którzy prowadzą tę wojnę?''
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,W mojej książce zebrałam wiele dowodów na to, że kardynał Murphy O'Connor i inni, którzy byli z nim w tłumie, promowali wybór Bergoglio w 2013 roku. Ciekawym szczegółem, na który chciałbym zwrócić uwagę, jest: co skłoniło Francisco do wyboru tego imienia ? Wszyscy znamy anegdotę, że kiedy Bergoglio został wybrany, kardynał Hummes powiedział mu, żeby nie zapominał o biednych, a potem Bergoglio …More
,,W mojej książce zebrałam wiele dowodów na to, że kardynał Murphy O'Connor i inni, którzy byli z nim w tłumie, promowali wybór Bergoglio w 2013 roku. Ciekawym szczegółem, na który chciałbym zwrócić uwagę, jest: co skłoniło Francisco do wyboru tego imienia ? Wszyscy znamy anegdotę, że kiedy Bergoglio został wybrany, kardynał Hummes powiedział mu, żeby nie zapominał o biednych, a potem Bergoglio spontanicznie wymyślił imię Franciszek. Ale w rzeczywistości jest jasne, że kard. Danneels już w latach dziewięćdziesiątych i jeszcze na kilka tygodni przed konklawe 2013 prosił o nowego Franciszka. Innymi słowy, nazwa, program i wybór "na papieża" Franciszka wydają się owocem drobiazgowych manewrów mafii.''