Karol Karol
757

... zmiana w Kościele !!! 😂 🤪 😍 😘 🥳 🤑 👏 👏 👏

Rewolucyjna zmiana w Kościele. 'Należy wspierać takie związki'

Formalny dokument, który w ostatni wtorek zawisł na oficjalnej stronie Konferencji Episkopatu Belgii
, zawiera dwie modlitwy błogosławiące pary tej samej płci w języku flamandzkim i ma strukturę liturgii. Jego publikacja oznacza, że tamtejsi biskupi, na czele z kardynałem Jozefem De Keselem uznają osoby tej samej płci, żyjące w trwałych związkach, opartych na wierności za zasługujące na aprobatę i wsparcie KK.
Biskupi belgijscy nie wykluczają osób LGBTQ ze wspólnoty
Kardynał Jose de Kesel i współpracujący z nim biskupi podkreślili, że związek homoseksualny nie jest małżeństwem religijnym, ale może być "źródłem pokoju i wspólnego szczęścia" dla osób w nim pozostającym. Podkreślili także, że zadaniem współczesnego duszpasterstwa jest "integracja osób homoseksualnych ze wspólnotą wiary", a biskupi nie chcą nikogo z tej wspólnoty wykluczać.

W liturgii nie pada słowo "ślub", a sami twórcy nazywają dokument "Modlitwą o wierność i miłość". I choć formalnie dokument ma zastosowanie jedynie na terenie diecezji gdzie został wydany, eksperci mówią o precedensie.
Błogosławieństwa dla osób tej samej płci, jako inicjatywa oddolna, istnieją od dawna w wielu miejscach Kościoła Rzymskokatolickiego, na całym świecie. Nowatorskie natomiast jest to, że po raz pierwszy zostało to jasno powiedziane z poziomu hierarchów trzymających władzę w Kościele - mówi w rozmowie z o2.pl Uschi Pawlik z Fundacji Wiara i Tęcza, ekumenicznej organizacji zrzeszającej wierzące osoby LGBT+.

Uschi Pawlik podkreśla, że dokument w praktyce pozwala na użycie narzędzi już wcześniej obecnych w Kościele katolickim. - Mówił o tym papież Franciszek, jednak jego przekaz był dosyć niejednoznaczny - tłumaczy. - Tutaj też nikt nie powiedział "to jest sakrament", ale z dokumentu jasno wynika, że należy wspierać takie związki, a nie nakazywać ich rozbicie. I właśnie to jest rewolucyjne, że to nie jest głos jednego księdza, ale ludzi, którzy w kościele mają władzę. A jednocześnie nie podważa otwarcie stanowiska Watykanu i jego stosunku do instytucji małżeństwa - dodaje przedstawicielka Fundacji Wiara i Tęcza.
Zobacz także: O kurator znów głośno. "To mnie przeraża'

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. 11 A takimi byli niektórzy z was. Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez Ducha Boga naszego.
No ale nikt osób LGBT, nie wyklucza! Wszystko jest dowodem, nauka Kościoła, postawa księży i biskupów, a prawda boli tych co tak krytykują księdza, albowiem wiedzą jak jest na prawdę! TAK dla w pełni obowiązkowej, religii i HiTu w szkołach, nic się nie stanie młodzieży gdy wyuczy się moralności i dekalogu! TAK promowania etyki, dla zasad i wartości! Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polska a Polak Polakiem! Szach-mat! Bóg zapłać†

Jeszcze sami nie wiedzą jakiej są płci mają taki wybór.
Kolejna fundacja sponsorowana przez ?
Jaka tęcza ? 6-kolorowa propaganda nawija makaron na uszy
To jakiś leciwy rower. Współczesny ma sztywne osie i takie wyrwanie koła jest niemożliwe bez zniszczenia ramy.
Najlepsza praktyka dla Kowalskiego ,to traktor za 1,5 miliona. Już on by się tam zaorał wzorcowo.
rolnik z Uhow...
6 godz. temu
Szkoda ,że nie PGR-ów,bo by tam można było wysłać Kowalskiego na 5-letnią praktykę.
rolnik z Uhow...
6 godz. temu
Szkoda ,że nie PGR-ów,bo by tam można było wysłać Kowalskiego na 5-letnią praktykę.
Nasz pan Jezus Chrystus król Polski z matki Dziewicy i niechcianego ojca Józefa zmartwychwstały w ludzkim truchle nie wejdzie do duchowego Królestwa Niebieskiego.
Mobilizujcie anusy. W tym roku kolęda będzie normalnie.

kościół wielokrotnie się zmieniał. Reformacja, dogmat o niepokalanym poczęciu Maryji (chyba w osiemnastym wieku wprowadzony), ustalenia z sydonów, wprowadzenie modlenia się do świętych obrazków i figurek oraz talizmany typu bozie i krzyżyki na szyję. Nie mów, że kościół jest niezmienny.