Clicks4

Роздуми над Словом життя Пс. 69,15

«Витягни мене з болота, щоб я не загрузнув; коли б то я урятувавсь від тих, що мене ненавидять, і від вод глибоких!»

Незалежно від людського автора псалма, який застосував ці слова до себе, тут йдеться про Боже слово, яке певною мірою стосується кожного з нас. Витягни мене з болота, щоб я не загрузнув! Тут постає образ людини, яка грузне в болоті. Знаємо, що чим більше вона рухається і намагається з нього вибратися, тим більше грузне. Єдине рішення ‒ щоб її врятував хтось інший. У переносному значенні для кожного з нас цим болотом є гріх чи якась залежність, яка так поневолює, що людина власними силами з неї не вибереться. Яке рішення? Взивати до Того, хто може мене спасти. Душа взиває до Бога, просить про визволення: «Витягни мене з болота, щоб я не загрузнув!» Вона вже на межі смерті, на межі духовної смерті. «Коли б то я урятувавсь від тих, що мене ненавидять!» Людська злоба, за якою часто може бути і диявольський дух, старається знищити невинну душу. Брехня і зло, перебуваючи в системі, отримують певну силу для фізичного знищення і прагнуть знищити навіть вічне життя. Як Бог рятує? Іноді дасть геніальну думку, яка опосередковує порятунок, іноді запаморочить голову ворогам, так що вони самі потраплять у пастку. Іноді Бог раптово, з дня на день, усуне ворогів або цілу ворожу систему. Бог має тисячу способів, як врятувати нас. Але наше завдання ‒ усвідомлювати небезпеки. Для цього потребуємо справжньої самокритичності, признати, що для мене є розставленою пасткою, і взивати до Бога за допомогою. Якщо ми духовно сліпі і навіть не знаємо, що грузнемо, то навіть не покличемо Бога на допомогу і втопимося у мнимому добрі. Але тоді опинимося у вічному стражданні! Тому ми повинні вчасно боротися проти самообману та брехні, але перш за все ми повинні просити у Бога допомоги, не можемо покладатися лише на власні сили, як на них не може покладатися той, хто грузне в болоті.

Звернімо увагу на деякі інші вислови у цьому 69 псалмі: «Спаси мене, о Боже, бо води сягають мені аж по горло. Загруз я в глибокому болоті, й немає де стати. Увійшов я у глибокі води, й пориває мене бистрінь. Від крику я знемігся; горло у мене пересохло; втомились мої очі, як я ждав на мого Бога. Тих, що без причини мене ненавидять, більше, ніж волосу на голові у мене. Тих, що мене хочуть погубити ‒ ворогів моїх брехливих ‒ сила. Чи ж мушу я те віддати, чого я не загарбав?» (вірші 2-5).

У наступних 6-10 віршах псалмоспівець усвідомлює свій нерозум і просить, щоб через його помилки і провини багато людей не згіршилися і не віддалилися від Бога. А потім вказує, що саме через його вірність Богові його ненавидять ті, які ненавидять самого Бога: «Ти, Боже, знаєш мій нерозум, мої провини не сховані від Тебе. Не дай, щоб через мене осоромились тії, що надіються на Тебе, Господи, Боже сил. Не дай, щоб через мене вкрилися ганьбою ті, що Тебе шукають, Боже Ізраїля! За Тебе я терпів зневагу, ганьба лице моє вкрила. Чужий я став і братам рідним; сторонній ‒ синам матері моєї. Бо ревність до Твого дому мене з’їла, зневаги зневажаючих Тебе на мене впали»

Псалмоспівець взиває: «Вислухай мене, Господи, бо добра Твоя ласка, обернись до мене з великого милосердя Твого» (вірш 17).

Візантійський Вселенський (Католицький) Патріархат (ВВП) ‒ це спільнота монахів, священиків та єпископів, що мешкають у монастирях. Очолює ВВП Патріарх Ілля з двома єпископами-секретарями: + Тимотеєм і + Методієм. ВВП виник з необхідності захищати основні істини християнської віри від єресей і апостазії. Псевдо-папу Бергольйо ВВП не визнає і не підпорядковується йому.

Підписатися на розсилку нових публікацій від ВВП


vkpatriarhat.us4.list-manage.com/…4da3e3582e1ecefc&id=c8496b93c3