przeciwherezjom
Nie będę komentował teraz cyrku antypapieża. Za to dobra wiadomość. Do akcji o obronę świąt wielkanocnych włączyła się Kaja Godek - właśnie dostaliśmy maila z Jej listy mailingowej - cytuję:

Szanowna Pani, Droga Obrończyni Życia Dzieci!

Bardzo się cieszę mogąc ponownie do Pani napisać. Jednak sprawa, o której dziś powiem jest PORAŻAJĄCA...

Czy wie Pani, że rząd chce odebrać nam wszystkim…More
Nie będę komentował teraz cyrku antypapieża. Za to dobra wiadomość. Do akcji o obronę świąt wielkanocnych włączyła się Kaja Godek - właśnie dostaliśmy maila z Jej listy mailingowej - cytuję:

Szanowna Pani, Droga Obrończyni Życia Dzieci!

Bardzo się cieszę mogąc ponownie do Pani napisać. Jednak sprawa, o której dziś powiem jest PORAŻAJĄCA...

Czy wie Pani, że rząd chce odebrać nam wszystkim kolejne święta...???

To nieprawdopodobne, ale właśnie tak jest...

Minister Zdrowia Adam Niedzielski właśnie zapowiedział nowe restrykcje związane z ogłoszeniem pandemii koronawirusa. Czy to przypadek, że dzieje się to właśnie teraz, gdy zbliżają się najważniejsze dni w roku - Triduum Paschalne i Święta Zmartwychwstania Pańskiego...?

Już rok temu widzieliśmy, że ogłaszane zakazy przebywania w kościołach czy przemieszczania się w dni wolne do rodziny i znajomych - są posunięte zbyt daleko. Ruchy rządu wskazywały, że może to być zaplanowana taktyka odbierania ludziom kolejnych świąt.

Najpierw ograniczono uczestnictwo w liturgii w kościołach do 5 osób. Tak pozbawiono wiernych możliwości godnego obchodzenia Wielkanocy A.D. 2020.

Czy pamięta Pani, jak dzień przed Świętem Wszystkich Świętych uniemożliwiono wejście na cmentarze? Nie mogliśmy nawiedzić grobów naszych zmarłych, choć w Polsce świętowanie 1 listopada to jedna z ważniejszych tradycji w ciągu całego roku.

Czy pamięta Pani, jak w grudniu usłyszeliśmy od premiera, że nie wolno nam celebrować wieczerzy wigilijnej w gronie większym niż mieszkańcy domu plus najwyżej pięcioro gości?

Teraz nadchodzi nowa odsłona walki z tradycją, rodziną i religią katolicką. Zbliża się Wielkanoc, a rząd z dnia na dzień robi coraz więcej testów, ogłasza przekroczenie progów epidemii i realizuje kolejne etapy zamykania kraju. Tuż przed najważniejszymi dla katolików świętami mamy mieć zakaz przemieszczania się, spotkań z rodziną i drastyczne limity uczestnictwa w nabożeństwach.

Nie ma na to zgody!

Droga Pani!

Rząd będzie działał konsekwentnie odbierając nam wszystkim możliwość godnego przeżycia najważniejszych świąt w roku. Tylko nasz wyraźny sprzeciw może pokazać, że nie godzimy się na tak daleko posunięte restrykcje.

Czy wie Pani, że dokładnie 4 lata temu w Polsce mieliśmy 33 tysiące zachorowań na grypę dziennie? Placówki służby zdrowia normalnie przyjmowały wtedy pacjentów, nie zamykano gospodarki, nie ograniczano kultu religijnego, a fala zachorowań pojawiła się i minęła jak każda inna.

Teraz pod pretekstem wirusa, który wywołuje podobne do grypy schorzenie i przy 25 tysiącach zachorowań na dobę zabiera się nam Wielkanoc!

Pod linkiem: twojepetycje.pl/…ycje/rece-precz-od-wielkanocy/ znajdzie Pani petycję do Premiera Morawieckiego, w której żądamy otwarcia kościołów i zniesienia restrykcji ograniczających spotkania z bliskimi.

Bardzo Panią proszę o podpisanie tego ważnego apelu, a następnie rozesłanie go do osób, które także zechcą napisać do Premiera w tej sprawie. Mogą to być członkowie Pani Rodziny, Znajomi, członkowie wspólnoty, do której Pani należy, sąsiedzi i wszyscy inni, dla których ważne jest, by przeżyć nadchodzące święta we właściwy sposób.


Mocno wierzę, że nasz głos dojdzie do uszu Premiera Morawieckiego i uświadomi rządzącym, jak bardzo krzywdzą swoimi decyzjami Polaków.

Serdecznie Panią pozdrawiam!