Clicks1.7K
pl.news
9

Franciszek przyjął rezygnację kardynała Saraha

Franciszek przyjął rezygnację 75-letniego kardynała Roberta Saraha z funkcji prefekta Kongregacji Kultu Bożego.

Następca nie został jeszcze wyznaczony. Sarah skończył 75 lat w czerwcu. W Kurii jest kilku prałatów, którzy musieliby przejść na emeryturę przed Sarahem: Stella (79, Kuria), Ravasi, (78, Kultura); Ferrer (76 ,Wiara); Sandri (77, Kościoły Wschodnie); Versaldi (77, Edukacja), Ouellet (76, Biskupi); Piacenza (76, Penitencjaria Apostolska) – ale to prawie wszyscy ślepi zwolennicy Franciszka.

Sarah napisał na portalu Twitter.com: "Jestem w rękach Boga. Jedyną skałą jest Chrystus. Spotkamy się ponownie bardzo szybko w Rzymie i w innych miejscach".

Franciszek przyjął też rezygnację 77-letniego kardynała Angelo Comastriego z funkcji wikariusza generalnego dla Watykanu i arcykapłana bazyliki św. Piotra. Jego następcą został neokardynał Mauro Gambetti, ministrant Franciszka w Asyżu.

Grafika: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsCxxnxtqcwp
przeciwherezjom
Wypalił się, swoje narozrabiał, trzeba nowego, a temu trzeba dać nagrodę na tym świecie, bo na drugim może być tylko kara - chyba że zdąży się nawrócić za współpracę z antypapieżem w niszczeniu Kościoła!
V.R.S.
Proponuję jakiegoś tańczącego jezuitę. Np. o. Recława.
PiotrM
Może Sawę. On jest teologiem z czarnym zeszytem😬
V.R.S.
@PiotrM
Biskup Długosz mógłby opracować liturgiczne tango uwielbienia, no i zreformować czytania bo jest na bieżąco jeśli chodzi o ewangelistów.
PiotrM
Taaaak. Ale i Ryś by się przydał. On pogodziłby ekumenicznie wszystkie wyznania w jedno. To taki mały bajzel na kółkach.
romanowski
Abp. Ryś ma już jakąś funkcję w Watykanie. Na razie małą, ale na awanse pracuje solidnie.
Dziecko
Dokładnie, aż mnie ciary przeszly
PiotrM
No, to teraz się zacznie!