pl.news
11.2K

Kardynał Müller dystansuje się ponownie od arcybiskupa Vigano

Kardynał Gerhard Müller powtórzył swoją niedawną krytykę arcybiskupa Carla Marii Vigano. Rozmawiając z "osobistym dziennikarzem" papieża Franciszka, Andreą Torniellim (LaStampa.it, 27 listopada), …More
Kardynał Gerhard Müller powtórzył swoją niedawną krytykę arcybiskupa Carla Marii Vigano.
Rozmawiając z "osobistym dziennikarzem" papieża Franciszka, Andreą Torniellim (LaStampa.it, 27 listopada), powiedział, że "nikt nie ma prawa oskarżać papieża ani wzywać go do ustąpienia".
Müller wyjaśnił, że zadaniem kardynałów [których Franciszek nie słucha i którym nie odpowiada] jest pomaganie Franciszkowi w rozwiązywaniu problemów oraz pytanie o wyjaśnienia. Ale to musi odbywać się "prywatnie". Vigano w "prywatnej" rozmowie poinformował Franciszka o nadużyciach McCarricka.
Według kardynała nigdy nie może dochodzić do publicznej polemiki czy ataków, które osłabiałyby "wiarygodność Kościoła" [Vigano jednak nie krytykował Kościoła, a konkretnie Franciszka].
Müller stwierdził, że jest "osobiście przekonany", że Franciszek zrobi wszystko, by zwalczyć nadużycia wśród kleru [choć w przeszłości nic w tym kierunku nie zrobił].
Grafika: Gerhard Ludwig Müller, © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-SA, #…More
Verba Veritatis
Kard Muller....o to jest pytanie....broni siebie???... czy papy Franczeska???....