Beatus 1
W przypadku Biskupa Rzymu Franciszka mamy wszystkie trzy wątpliwości, choć nie wszystkie uzasadnione. Benedykt XVI i Franciszek równocześnie w Watykanie...są spekulacje, które rozwiewa ksiądz Bańka, ale nadal wielu zastanawia się czy mamy dwóch Papieży. W wielu książkach czytamy o naciskach na biskupów (szantaże, przekupstwo) przy wyborze Franciszka. Mamy uzasadnioną wątpliwość, czy wyboru …More
W przypadku Biskupa Rzymu Franciszka mamy wszystkie trzy wątpliwości, choć nie wszystkie uzasadnione. Benedykt XVI i Franciszek równocześnie w Watykanie...są spekulacje, które rozwiewa ksiądz Bańka, ale nadal wielu zastanawia się czy mamy dwóch Papieży. W wielu książkach czytamy o naciskach na biskupów (szantaże, przekupstwo) przy wyborze Franciszka. Mamy uzasadnioną wątpliwość, czy wyboru dokonano z natchnienia Ducha Świętego. Jeśli chodzi o herezje, to wiele wypowiedzi Franciszka wskazuje na to, ale nic oficjalnego jeszcze nie zostało opublikowane. Moim zdaniem to tylko kwestia czasu. Pytanie: Czy będziesz takiemu Papieżowi posłuszny?
V.R.S.
Dwóch papieży nie może być to oczywiste.Natomiast największy problem to mają biskupi, bo ich urząd zobowiązuje ich do strzeżenia Wiary Katolickiej i oni za niewykonywanie swoich obowiązków stanu (np. w zakresie walki z herezją) odpowiedzą. Natomiast kwestia oceny (osądu) że papież stracił urząd np. w wyniku herezji w gestii szeregowych wiernych (na szczęście) nie leży, więc moim skromnym zdaniem …More
Dwóch papieży nie może być to oczywiste.Natomiast największy problem to mają biskupi, bo ich urząd zobowiązuje ich do strzeżenia Wiary Katolickiej i oni za niewykonywanie swoich obowiązków stanu (np. w zakresie walki z herezją) odpowiedzą. Natomiast kwestia oceny (osądu) że papież stracił urząd np. w wyniku herezji w gestii szeregowych wiernych (na szczęście) nie leży, więc moim skromnym zdaniem należy ją pozostawić Kościołowi i historii.
Kaeso
Kościołowi, czyli, precyzyjniej, komu? Następnemu soborowi?
Beatus 1
VRS, oczywiście wierni nie mogą osądzić, czy papież stracił urząd, natomiast, jeżeli udowodniona mu zostanie przez Kościół herezja, ważne jest, aby za nim ślepo nie podążali. Nieomylność papieża wielu źle rozumie i to stanowi problem.