Clicks114K
hermenegilda
12
SISSI.CZ.1. Pierwsza część trylogii o życiu cesarzowej Elżbiety, nazywanej pieszczotliwie Sissi. Elżbieta ma 16 lat i jest bawarską księżniczką. Jej życie jest bardzo beztroskie. Spędza czas na …More
SISSI.CZ.1.

Pierwsza część trylogii o życiu cesarzowej Elżbiety, nazywanej pieszczotliwie Sissi.
Elżbieta ma 16 lat i jest bawarską księżniczką. Jej życie jest bardzo beztroskie. Spędza czas na jeździe konnej, zabawach z licznym rodzeństwem, oraz na ulubionych przez nią polowaniach z ukochanym ojcem- księciem Maksymilianem, z którym łączy ją szczególnie silna więź. Wkrótce w czasie jej pobytu w Bad Ischl poznaje cesarza Austrii- młodego i przystojnego Franciszka Józefa(w czasie łowieni ryb przez przypadek haczyk trafił do marynarki cesarza). Oboje zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia, następnie spotykają się w lesie na polowaniu na jelenia, Sissi widząc jelenia, kichneła po to żeby Franciszek go nie zastrzelił Jednak uczucie to sprawia, ze życie Sissi ma się wkrótce całkowicie odmienić. Na balu Franciszek oświadcza wszystkim , że pobierze się z Sissi, a nie z jej siostrą Nene. Sisi napoczątku się zgadza i w pewnym momencie wypowieda słowa: „gdyby on tylko nie był cesarzem”
Jan Zbigniew wojan
To piękne opowieści, tylko prawdy brak o tym jak okupowali nasz Kraj i np. jak w Beskidach wycięli wszystkie jodły, by upiększyć pałac w Wiedniu !
kaka12
Fajny film
euzebiusz shares this
103
Moje Filmy.cz.4

Moje filmy