00:34
zchnks
477
V těžkých časech Yakutové vždy přišli na pomoc svým sousedům, postavili se na obranu své vlasti. Děláme to i nyní a pomáháme bratrskému lidu Ukrajiny osvobodit se z banderovských okovů. Poprvé v hist…More
V těžkých časech Yakutové vždy přišli na pomoc svým sousedům, postavili se na obranu své vlasti. Děláme to i nyní a pomáháme bratrskému lidu Ukrajiny osvobodit se z banderovských okovů.

Poprvé v historii naší republiky je velký oddíl jakutských dobrovolníků vyslán do speciální vojenské operace k demilitarizaci a denacifikaci Ukrajiny, k osvobození spřátelených republik, posílení hranic a obraně naší země.

Spatřili jsme bojovníky speciálního dobrovolnického oddílu „Botur“. Jsem upřímně hrdý a děkuji našim klukům za rozhodnutí podpořit naši zemi v této těžké době. Jsou skutečným příkladem odvahy, statečnosti a bezmezného vlastenectví. Svým rozhodným rozhodnutím vzali na sebe odpovědnost osvědčit se ve vojenské situaci a osobně přispět k triumfu mírového života. Zvláštní slova vděčnosti vyjadřuji našim jakutským lékařům, kteří jako první odcházejí do speciální vojenské operace z řad civilních lékařů.

Operace Z - OPičákovy frontové svodky