Kasiamr
Czemu był leczony Jezus jest najlepszym lekarzem wystarczy tylko ufac
Jean Sarthois
Książka Dominika Woltona - zbiór 12 wywiadów z Bergoglio ukaże sie 6 wrzesnia
waz2054
@Quel jak się trochę zastanowić to masz rację. A najbardziej podoba mi się pointa: "Co znamienne ludzie prości wiedzą prawie od razu co zalatuje fałszem". Ot co!
peccatoribus
Weronika.S ;LovVal - moje osobiste poczucie "zawodu" do tego papiestwa jakie mamy, potęguje fakt, iż to ja zawsze gdzie mogłem - nawet kiedy i sam nie za bardzo "praktykowałem" , niemniej zawsze "broniłem" w dyskusjach Kościoła i kleru, przed zawistnymi i niesprawiedliwymi atakami ze strony tych co atakowali go z pozycji .....po prostu albo ignoranckich, albo ateistycznych albo po prostu …More
Weronika.S ;LovVal - moje osobiste poczucie "zawodu" do tego papiestwa jakie mamy, potęguje fakt, iż to ja zawsze gdzie mogłem - nawet kiedy i sam nie za bardzo "praktykowałem" , niemniej zawsze "broniłem" w dyskusjach Kościoła i kleru, przed zawistnymi i niesprawiedliwymi atakami ze strony tych co atakowali go z pozycji .....po prostu albo ignoranckich, albo ateistycznych albo po prostu niezawistnych.Dzisiaj dalej uważam że bez Kościoła Katolickiego, wiara dawno by "zdziczała", a wspólnoty chrześcijańskie pozostały by na wzór zielonoświątkowych wspólnot, które potem pod pozorem "walki z radykalizmem i fundamentalizmem" zagoniono by do szpitali psychiatrycznych--pod warunkiem że ich członkom by się poszczęściło! Dlatego chociażby właśnie z tego powodu, Kościół musi trwać , i choćby nawet było takich dwóch Franciszków z rzędu, my choćby piszący i komentujący tutaj na tym portalu, mimo wielu różnic w poglądach takich czy owakich, nie dajmy się do końca skółcić i podzielić, bo myślę iż coraz bardziej bliskie jest pytanie - czy wytrwa bez ingerencji "z góry"! Dzięki, :)ps wykłady, prelekcje, homilie..itd, ks. Murzińskiego, Czy Glasa są mi szczególnie pomocne ....dzięki, :)
LovVal
peccatoribus Na dziś, przestałem słuchać Radia Watykan, bo porostu działa na mnie jak tefałen albo inny polsat czy wybiórcza!Lewacko-ekologiczny bełkot wylewa się tam szeroką strugą!!!Boję się i przeraża mnie sama myśl, iż jak tak dalej pójdzie, na msze św. będę chodził tylko na "podniesienie", po czym będę wychodził z Kościoła, aby wiary nie stracić...po prostu!
.................................…
More
peccatoribus Na dziś, przestałem słuchać Radia Watykan, bo porostu działa na mnie jak tefałen albo inny polsat czy wybiórcza!Lewacko-ekologiczny bełkot wylewa się tam szeroką strugą!!!Boję się i przeraża mnie sama myśl, iż jak tak dalej pójdzie, na msze św. będę chodził tylko na "podniesienie", po czym będę wychodził z Kościoła, aby wiary nie stracić...po prostu!
......................................................................................................................
Radze wysluchac wykladow ks. Pawel Murzinski:
www.youtube.com/watch ; www.youtube.com/watch ; www.youtube.com/watch ; i inne.... oraz Ostrzeżenia Maryi dla Kościoła końca czasów - objawienia w Quito - ks Piotr Glas www.youtube.com/watch.. W tych trudnych czasach nalezy szczegolnie dbac o rozwoj swojego zycia religijnego opartego na nauczaniu tradycyjnym ; Maryja i Eucharystia, Adoracja Najsw. Sakramentu i kontakty chociazby na internecie z tymi, ktorym zalezy na zbawieniu siebie, bliskich i innych. Nie zawiedzmy Jezusa i Jego ofiary krzyzowej.
Weronika.S
@peccatoribus To chyba było odgórne polecenie, podobną wersję lub identyczną również usłyszałam w kościele. Chodziło o to, aby Franciszek zrealizował to co zamierza, a to co zamierza jest z punku widzenia katolika często sprzeczne z wiarą i katolicką moralnością.
peccatoribus
Ostatnio będąc na mszy św., kiedy usłyszałem, cyt. z pamięci : "módlmy się za Papieża, aby Bóg dalej udzielał mu potrzebnych łask, aby mógł dalej prowadzić Kościół...".- powiem szczerze, nie wypowiedziałem słowa "wysłuchaj nas Panie", bo miałem wewnętrzny opór do tego co usłyszałem.Na dziś, przestałem słuchać Radia Watykan, bo porostu działa na mnie jak tefałen albo inny polsat czy wybiórcza!…More
Ostatnio będąc na mszy św., kiedy usłyszałem, cyt. z pamięci : "módlmy się za Papieża, aby Bóg dalej udzielał mu potrzebnych łask, aby mógł dalej prowadzić Kościół...".- powiem szczerze, nie wypowiedziałem słowa "wysłuchaj nas Panie", bo miałem wewnętrzny opór do tego co usłyszałem.Na dziś, przestałem słuchać Radia Watykan, bo porostu działa na mnie jak tefałen albo inny polsat czy wybiórcza!Lewacko-ekologiczny bełkot wylewa się tam szeroką strugą!!!Boję się i przeraża mnie sama myśl, iż jak tak dalej pójdzie, na msze św. będę chodził tylko na "podniesienie", po czym będę wychodził z Kościoła, aby wiary nie stracić...po prostu!