Franišek a 666 Svätý Otec František odmietol charitatívny dar argentínskeho prezidenta, pretože suma zahŕňala číslicu 666. Darovaná suma mala hodnotu 16 666 pesos a argentínska vláda ju darovala …More
Franišek a 666
Svätý Otec František odmietol charitatívny dar argentínskeho prezidenta, pretože suma zahŕňala číslicu 666. Darovaná suma mala hodnotu 16 666 pesos a argentínska vláda ju darovala vzdelávacej nadácii, podporovanej pápežom Františkom.
Svätý Otec, podľqa denníka La Stampa, napísal do argentínskej pobočky žiadosť o vrátenie príspevku darcovi s tým, že v post scripte poznamenal: Nepáči sa mi číslo 666."
www.theguardian.com/…/pope-francis-ma…
Maria Dubovska
hm. tiež zaujímavé.
Maria Dubovska
moc nechapem. akože diplomacia? to mu asi napisali )))
4 more comments from Maria Dubovska
Maria Dubovska
Asi ti celkom nedochádza, že títo cirkusanti práve papeža označujú a budú označovat za antikrista. Neviem prečo by prezident nemohol "uvažovat detinsky". Však su to primitivi poväčšinou.
Maria Dubovska
ano hoki, to čo odmietol ten križ je doležitejšie. toto suhlasim je v podstate taka perlička, mne sa ale lubi prave tym, že je to taka do istej miery kuriozita. poukazuje na určitú bdelost a pripravenost a to sa mi lubi.
Maria Dubovska
tam sa tisícky oddeluju čiarkou takže je to 16,666. takže tri šestky su pokope jasné, čo mimochodom na hodinkach neni, tam stale niečo oddeluje. vyplatu by som určite neodmietla, pretože neni predpoklad, že po odrataní daní a odvodov niekto schvalne vyratal taku sumu, bolo by to dielo nahody, čo nevidm jak problem.
Maria Dubovska
A neda pokoj. Určite su ludia, ktorých konanie má papež schopnost sledovat aj sam, nemusi všetko dostavat sprostredkovane. Napriklad prezident krajiny odkial pochadza a s ktorým sa odobne pozná može byt taký prípad. Neviem s čím je problém vlastne. Tí istí ludia, ktorí rátajú stlpy či ich je 66, pozerajú kde je šachovnica a vo všetkom vidia symbol niečoho odrazu sa valaju smiechom že papežovi …More
A neda pokoj. Určite su ludia, ktorých konanie má papež schopnost sledovat aj sam, nemusi všetko dostavat sprostredkovane. Napriklad prezident krajiny odkial pochadza a s ktorým sa odobne pozná može byt taký prípad. Neviem s čím je problém vlastne. Tí istí ludia, ktorí rátajú stlpy či ich je 66, pozerajú kde je šachovnica a vo všetkom vidia symbol niečoho odrazu sa valaju smiechom že papežovi sa nelubi tento druh pozornosti. Taký dar človek dostane trebars raz v živote, takže určite s pozorovaním hodiniek a rataním šestiek na dennej báze sa to jaksi nedá porovnat.
Stylita
Taky bych se podivil , kdyby mi někdo poslal 16 666 pesos. 🙂 1 ARS = 2,1708 Kč Od prezidenta věru královský dar.
Maria Dubovska
Len sa smejte, hadi, a ty truba jerichova lajkuj jak besná. Českoslo ty by si bol prvý, čo keby fratišek peniaze nevrátil, tak by si tu vypisoval, že františek si s arg prezidentom posiela dary v sume 666. Argentinci by to určite medializovali a vy by ste mali zase "kauzu". Takto vám ostal len dlhý nos a trochu toho ranného humoru.
Maria Dubovska
hudruj kolko chceš. mne sa lubia františkove reakcie lebo su spontanne a uplne bez ohladu na konvencie. a tak to ma byt.
4 more comments from Maria Dubovska
Maria Dubovska
dobre. ale františek je z argentíny, zrejme sa poznajú, má to nejakú historiu, takže ide trochu inú situáciu.
Maria Dubovska
Samozrejme že nič nespraví . To je zaujímavé jak každý má pocit že niečo musí druhým vysvetlovat, že jako nechápu.
Ide o to, že takáto suma bola zrejme provokáciou a táto forma "humoru" alebo provokácie bola odmietnutá.
Maria Dubovska
hajzli, už ma predbehli ))))
svet.sme.sk/…/papez-odmietol-…More
hajzli, už ma predbehli ))))

svet.sme.sk/…/papez-odmietol-…
Maria Dubovska
a čo take falošne vyprorokoval, však nas pouč, schovaná pravdo . Neviete povedat že mi tam chyba text? Hned to napravím.
Pravda bude skryta
Ani antikrist, ani papez, ale falosny prorok.
lienka70
Pápež František je pravým pápežom, či sa to niekomu páči alebo nie.