Święty Jan Paweł II głosił Jezusa Chrystusa w Asyżu

Św. Jan Paweł II ewangelizował zawsze, wszędzie i wszystkich, których spotykał. Ewangelizował nieustannie, nie tylko samym słowem, nie tylko nauczaniem, głosząc Jezusa Chrystusa, jako jedynego Zbawiciela świata, lecz ewangelizował szczególnie własnym przykładem autentycznie chrześcijańskiego życia. Ewangelizował także w Asyżu.

Aby w sposób właściwy i uczciwie ocenić kontrowersyjne spotkanie międzyreligijne w roku 1986, należy brać pod uwagę nadzwyczajne i wyjątkowe okoliczności w jakich znalazł się Kościół i świat w tamtym czasie, gdy nad całą ludzkością zawisła groźba wybuchu przerażającej wojny nuklearnej i totalnego zniszczenia świata. Nie ma wątpliwości, że ten wielki papież uratował świat od zagłady.

Trzeba także przypomnieć, że św. Jan Paweł II nie miał wpływu na wiele nadużyć, jakie miały miejsce podczas spotkania międzyreligijnego (np. umieszczono posąg fałszywego bożka na tabernakulum i znieważono w ten sposób Najświętszy Sakrament). To były incydenty, za które odpowiedzialni byli duchowni, którzy na to zezwolili.

Sam Jan Paweł II, zapowiadając to spotkanie, przestrzegł przed synkretyzmem religijnym (papiez.wiara.pl/….Asyz-1986-jak-bylo-naprawde/2), dlatego postanowiono, że wszyscy zebrani będą modlić się po kolei, pojedyńczo, a więc osobno, a nie razem. Modlitwy odprawiane były w taki sposób, że każda grupa modliła się oddzielnie i w wyznaczonym czasie (papiez.wiara.pl/….Asyz-1986-jak-bylo-naprawde/2).

Aby dać świadectwo jedynej prawdziwej wiary w Jezusa Chrystusa, po skończonych modlitwach św. Jan Paweł II powiedział:

Na zakończenie tego światowego Dnia Modlitwy o Pokój, na który przybyliście z różnych stron globu, przyjmując uprzejmie moje zaproszenie, pragnę wyrazić moje uczucia, jako brat i przyjaciel, ale także jako wierzący w Jezusa Chrystusa i w Kościół katolicki, który jest pierwszym świadkiem wiary w Niego. W nawiązaniu do modlitwy chrześcijańskiej, ostatniej w serii, której wysłuchaliśmy wszyscy, wyznaję, że podobnie jak wszyscy chrześcijanie jestem przekonany, iż w Jezusie Chrystusie, Zbawicielu wszystkich, znajduje się prawdziwy pokój, „pokój tym, którzy są daleko i pokój tym, którzy są blisko” (por. Ef 2, 17). Jego narodziny witali aniołowie pieśnią: „Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jogo upodobania” (Łk 2, 14). On głosił miłość wobec wszystkich ludzi, nawet wobec nieprzyjaciół, nazywał błogosławionymi tych, którzy pracują na rzecz pokoju (por. Mt 5, 9) a poprzez swą Śmierć i Zmartwychwstanie pojednał to, co na ziemi i to, co w niebiosach (por. Kol 1, 20). Mówiąc słowami Pawła Apostoła: „On jest naszym pokojem” (Ef 2, 14) W istocie, to moja wiara sprawiła, że w duchu głębokiej miłości i szacunku zwróciłem się do was, przedstawiciele Kościołów chrześcijańskich, Wspólnot kościelnych i Religii świata (...).Pokój zależy przede wszystkim od tej Mocy, nazwanej Bogiem, który — jak wierzą chrześcijanie — objawił się w Chrystusie. Takie jest znaczenie tego światowego Dnia Modlitwy. (...) Jak widzieliśmy, forma i treść naszych modlitw są bardzo różne i nie ma mowy o tym, by je sprowadzać do wspólnego mianownika (...) Ja zaś pokornie powtarzam to, o czym jestem przekonany: pokój nosi imię Jezusa Chrystusa. (Fragment przemówienia św. Jana Pawła II podczas zakończenia międzyreligijnego spotkania w Asyżu w 1986 r.; zyciezakonne.pl/…go-dnia-modlitw-i-pokoj-49723/).

Źródło grafiki: teologiapolityczna.pl/…nienia-i-bytowania-czlowieka-1

____________

Warto przeczytać:

Św. Jan Paweł II naśladował św. Pawła Apostoła

Św. Jan Paweł II kontynuował i rozwinął nauczanie przedsoborowych papieży

Św. Jan Paweł II wzywa całą ludzkość: Narody wszystkie, otwórzcie drzwi Chrystusowi!

Św. Jan Paweł II nauczał, że Tylko Jezus Chrystus jest jedynym Zbawicielem, a wiara w Trójcę Przenajświętszą jest źródłem nadziei dla Europy

Święty Jan Paweł II - Zjednoczenie Europy tylko na fundamencie chrześcijaństwa
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,Pokój zależy przede wszystkim od tej Mocy, nazwanej Bogiem, który — jak wierzą chrześcijanie — objawił się w Chrystusie. Takie jest znaczenie tego światowego Dnia Modlitwy.''
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,Ja zaś pokornie powtarzam to, o czym jestem przekonany: pokój nosi Imię Jezusa Chrystusa.'' (Fragment przemówienia św. Jana Pawła II podczas zakończenia międzyreligijnego spotkania w Asyżu w 1986 r.; 1986.10.27 - Asyż - Przemówienie na zakończenie Światowego Dnia Modlitwy o Pokój w Asyżu - Życie Zakonne).
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,Aby dać świadectwo jedynej prawdziwej wiary w Jezusa Chrystusa, po skończonych modlitwach św. Jan Paweł II powiedział:
Na zakończenie tego światowego Dnia Modlitwy o Pokój, na który przybyliście z różnych stron globu, przyjmując uprzejmie moje zaproszenie, pragnę wyrazić moje uczucia, jako brat i przyjaciel, ale także jako wierzący w Jezusa Chrystusa i w Kościół katolicki, który jest pierwszym …More
,,Aby dać świadectwo jedynej prawdziwej wiary w Jezusa Chrystusa, po skończonych modlitwach św. Jan Paweł II powiedział:

Na zakończenie tego światowego Dnia Modlitwy o Pokój, na który przybyliście z różnych stron globu, przyjmując uprzejmie moje zaproszenie, pragnę wyrazić moje uczucia, jako brat i przyjaciel, ale także jako wierzący w Jezusa Chrystusa i w Kościół katolicki, który jest pierwszym świadkiem wiary w Niego.''
One more comment from MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA shares this
801
Piotr2000
Dzisiaj chce Ci, "W obronie Tradycji Kosciola", powiedziec: DZIEKUJE. Docierajac do tych szczegolow, tekstow i calej osnowy Asyzu 86, pokazales prawdziwe oblicze OPLUWANEGO naszego swietego Rodaka.
A do Weroniki ...S, noszacej imie swietej z Drogi Krzyzowej, mam zal, ze sie tak latwo potrafila "sprzedac" i pociagnac za nos "kusemu". Niech sie OPAMIETA ! Niech sie OPAMIETA.
maksiu21
Dzieki za ten artukul. Tak bylo. Wszedzie glosil i zaznaczal gdzie by nie byl i spotykal z przedstwaicielami najrozniejszych religii swiata ze jedyne i prawdziwe zbawienie jest w Chrystusie Jezusie .....To byl i jest - Najprawdziszy Wielki Ojciec Swiety Papiez Jan Pawel II.
Przepraszam nie chce nikogo urazic, ale patrzac na caly pontyfikat Swietego Papieza Jana Pawla II, jak mozna nie dostrzec Jego …More
Dzieki za ten artukul. Tak bylo. Wszedzie glosil i zaznaczal gdzie by nie byl i spotykal z przedstwaicielami najrozniejszych religii swiata ze jedyne i prawdziwe zbawienie jest w Chrystusie Jezusie .....To byl i jest - Najprawdziszy Wielki Ojciec Swiety Papiez Jan Pawel II.
Przepraszam nie chce nikogo urazic, ale patrzac na caly pontyfikat Swietego Papieza Jana Pawla II, jak mozna nie dostrzec Jego Swietosci. Kazdy kto mysli inaczej powinien chocby z grzecznosci i ze spokojem przesledzic Jego cale zycie. Quas Primas blokuj sobie ile chcesz i kogo chcesz, lecz juz sama taka reakcja nie pochodzi z Nieba. Argumentow jest mase na swietosc Jana Pawla II, ale Ty ich nie chcesz szukac., albo omijasz pomimo to ze je widzisz. Tak jak zdjecie ze Swietym Ojcem Janem Pawlem II w tym artykule , naprawde nie widzisz nad wyraz przejmujacej milosci do Jezusa, milosc i dobroc wylewaja sie z Jego Oblicza. Zobaczyles i przeczytales pare bredni, paszkwili na ktore to Ty nie masz argumentow i od razu przekreslasz tak Wielkiego Swietego. Dlaczego za zycia Ojca Swietego Jana Pawla II nie bylo tyle atakow na Jego Osobe. Utwkiles w swoim i jestes przekonany ze masz racje. A ja zapewniam Ciebie, ze sie bardzo mylisz, wpadles jak sliwka w kompot w lefebrystow. Powiem jeszcze tak , Msza Swieta w rycie Trydenckim tak, ale nie zintegrowana. Ja uczeszczam na Msze Swiete po lacinie, noramlne. Zreszta juz nie dlugo nasz Kosciol Katolicki powroci do tradycji, gdyz ludzie wierni sami tego chca, im tego brakuje i tesknia. Widzialem w KK kobiety w mantylkach na glowie, co raz wiecej ludzi zaczyna klekac do Komunii Swietej, wkladana jest lacina itp.
Papiez Ojciec Swiety Jan Pawel II
Ten ktory oddal sie calkowicie Najswietszej Maryji : "Totus Tuus ego sum et omnia mea Tua sunt. Accipio Te in mea omnia. Praebe mihi cor Tuum, Maria." tak sie modlil cale zycie. Jesli sama Swieta Bogarodzica obrala sobie go za oblubienca, to ja mam mowic , ze jest inaczej, kim jestem...
Nasz Papiez Ojcice Swiety nie wiele mogl, blisko Niego zawsze byli wysocy zdrajcy, ktorzy mu nie pozwalali i zwracali od razu uwage i tutaj jeden z wielu przykladow :


Wbrew temu Papież został zmuszony dać pozwolenie, bo było to już ustanowione przez poprzedzające nieposłuszeństwo grupy księży i biskupów.

Tak samo Papież Jan Paweł II zdecydowanie odmawiał rozdawania Komunii świętej na rękę podczas wizyt pasterskich na całym świecie, także prominentom. Odmówił żonie prezydenta G. d’Estaing Komunii świętej na rękę i dawał każdemu we Francji
i Niemczech tylko do ust. Wtedy biskupi powiedzieli: „Dlaczego ty sam odmawiasz dania do ręki? Twój poprzednik, Paweł VI pozwolił na to. Dlaczego ty teraz odmawiasz?”. I tak Papież zaprzestał swego oporu. Jednak nie czyni też tajemnicy ze swego osobistego przekonania, gdy w liście apostolskim Dominicae Cenae z 24.II.1980 r. nazywa ten sposób przyjmowania Komunii świętej „godnym ubolewania brakiem czci dla Hostii Eucharystycznej”. I dalej: „Dotykanie konsekrowanych postaci Hostii, a także rozdawanie ich własnymi rękoma, jest właśnie przywilejem wyświeconych…” warto dodać, że pod wpływem tego listu Episkopat Polski pod przewodnictwem Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego świadomy niebezpieczeństwa takich wynaturzeń stwierdza jasno: „W diecezjach Polski przyjmuje się Komunię świętą z rąk celebransa do ust w postawie klęczącej” (por. 177 Konferencja Episkopatu Polski, 10).


www.duchprawdy.com/komunia_sw_na_kleczaco.htm

www.duchprawdy.com/papiezimaryja.htm

Kocham Ojca Swietego Papieza Jana Pawla II, tak jak i wielu Polakow i ludzi na calym swiecie Go kocha i modla sie do Niego i za Niego.

Laudetur Jesus Christus!
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

LEFEBRYZM Integryzm i Faszyzm - Schizma Marcela Lefebrve - Bractwo Piusa X