Clicks33
lt.news

Bažnyčia nėra panaši į tarptautinę viešbučių grandinę - kardinolas Mülleris aiškina Pranciškui

Su Traditionis Custodes Pranciškus bando nužudyti Romos apeigas, pastebi kardinolas Gerhardas Mülleris liepos 19 dienos pareiškime.

Jis abejoja TC teksto kokybe ir kritikuoja Šv. Augustino citatą, naudojamą Pranciškaus lydraštyje. Citata naudoja šventojo Augustino narystę Bažnyčioje „pagal kūną“ arba „pagal širdį“, kad akcentuotų paklusnumą. Tačiau Mülleris paaiškina, kad citata kalba ne apie autoritarizmą, bet apie vienybę tikėjime, kuriai „jokiu būdu“ nereikia sterilaus išorinės liturginės formos vienodumo.

Mülleris bando priversti Pranciškų suprasti, kad Bažnyčia nėra panaši į „homogeniško dizaino tarptautinius viešbučių tinklus“. Todėl po Tridento Susirinkimo Pijus V neslopino skirtingų apeigų , bet norėjo pažaboti piktnaudžiavimus.

Kaip ir Pranciškus, Mülleris primygtinai reikalauja „besąlygiškai“ pripažinti [nepavykusį] Vatikano II Susirinkimą, tačiau pastebi, kad jo mokymą apie Atpirkimą, Bažnyčią, apreiškimą, santuoką neigia „dauguma vokiečių vyskupų“ - ir ne tik jie. Jie taip pat prieštaravo Pranciškui ir „vienareikšmiškai“ skatina palaiminti homoseksą ir natūralų ištvirkavimą.

Šiame kontekste Mülleris pastebi neproporcingumą tarp nereikšmingo Pranciškaus atsako į masinius vokiečių (ir kt.) išpuolius prieš Bažnyčios vienybę ir griežtą Romos apeigų mažumos susidorojimą, kad Mülleriui į galvą ateitų klaidingos ugniagesių komandos vaizdas, kuris, užuot išsaugojęs liepsnojantį namą, pirmiausia pasirūpina šalia esančiu mažu tvartu.

Pranciškus nepaiso dažnai jaunų Romos Mišių dalyvių religinių jausmų, Mülleris rašo: „Užuot įvertinęs avies kvapą, piemuo jiems smarkiai smogia lazda“.

Paveiksliukas: © Joseph Shaw, CC BY-NC-SA, #newsVwhhxjzept