Clicks44
lv.news

Dieva dusmas: Franciska pagānu Vatikāns, kuru apdraud noklusējuma dēļ

Pēc sešiem Franciska gadiem Vatikāna finansiālā situācija ir daudz sliktāka nekā tad, kad Benedikts XVI atteicās no varas, itāļu žurnālists Gianluigi Nuzzi raksta savā jaunajā grāmatā “Giudizio Universale”.

"Visi skaitļi strauji kritās, piemēram, Apustuliskā Krēsla patronimijas pārvaldē (APSA) raža ir samazinājusies vairāk nekā par 60 procentiem."

Pēc Nuzzi teiktā, pašreizējā situācija ir “nevis brūce, bet asiņošana”.

Situācija ir satraucoša. Vatikāns saskaras ar “vadības sabrukumu”. Trūkst “pamatinformācijas”. Valdīšanas laikā valda kronisms, slēpj ļaunprātīgas izmantošanas un privilēģijas, kā arī nodarbojas ar spoku uzskaiti.

Ziedojumi ir strauji kritušies. Pītera Pensa desmit gadu laikā naudas plūsma ir samazināta uz pusi (2006. gadā: 101 miljons eiro; 2018. gadā: 51 miljons eiro). Tikai divi eiro no desmit aiziet trūcīgajiem. Romas kurijas caurumu aizpildīšanai tiek izmantoti 58% no kopējās naudas.

Vatikāna nekustamā īpašuma pārvaldīšana nav efektīva. 40% no aktīviem nedod ieņēmumus. 800 no 4421 ēkām, kuras pārvalda APSA, ir tukšas. 15% no nomātajiem aktīviem ir nulle.

Attēls: Gianluigi Nuzzi, © International Journalism Festival. , CC BY-SA, #newsHovvgpiliz