Clicks1.9K
pl.news
23

Bohater wyjawia Gloria.tv, jak wyrzucił Pachamamę

Odważny chrześcijanin, który wyrzucił figurki Pachamamy do Tybru 21 października, pochodzi z Wiednia (Austria).

Ma na imię Alexander Tschugguel i 4 listopada opowiedział swoją historię Gloria.tv.

W czasie październikowego Synodu Amazonii Tschugguel dwukrotnie leciał do Rzymu. W pierwszy weekend miesiąca brał udział w wydarzeniach pobocznych Synodu, również w osławionym kościele Santa Marta.

Amazońscy aktywiści obecni w kościele powiedzieli mu, że misjonarze w Amazonii nie chrzczą tubylców, a figurki na boku ołtarza symbolizują płodność, "Matkę Ziemię" i boginię Pachamamę.

Dwa tygodnie później Tschugguel i przyjaciele postanowili wyrzucić posążki z kościoła. Od razu zdecydowali się polecieć do Rzymu. Była niedziela, 20 października.

Nazajutrz o 6:30 poszli do kościoła. Czekając na jego otwarcie, odmawiali różaniec.

O siódmej weszli do kościoła i zabrali posążki, a następnie wrzucili je do Tybru. Jeden z nich wylądował na podporze mostu.

Dla Tschugguela fakt, że figurki odzyskano, nie ma znaczenie: "sukces polega na tym, że nie ma ich już w kościele", wyjaśnił Gloria.tv.

Jest też wdzięczny, że Franciszek później nazwał figurki "Pachamama". Dzięki temu pogański charakter posążków został potwierdzony przez najwyższe władze.

Tschugguel podkreśla, że jego akcja miała olbrzymi wpływ na media. Tylko na YouTube film został obejrzany ponad 1,5 miliona razy, a w całym internecie wygenerował 30-40 milionów kliknięć.

Tschugguelnie obawia się sprawy kryminalnej. Rozprawa w sądzie dałaby mu tylko kolejną okazję do wyrażenia siebie, co tylko przysłużyłoby się sprawie, wyjaśnił.

#newsPvsmdwqoob

pmichal
www.youtube.com/watch
Wir — The Vortex — „Złodzieje” Pachamamy się ujawniają
Antinette123 likes this.
Znalezione w komentarzach: Współorganizuje Wiedeński Marsz dla życia i różne kontr-manifestacje przeciwko LGBT
przeciwherezjom and one more user like this.
przeciwherezjom likes this.
Szukający PRAWDY likes this.