Coburg
214

Americký generál môže byť medzi tými, ktorí sa vzdali v Azovstale, a iné správy.

So, 21. máj 2022, 14:12

Medzi militantmi, ktorí opustili územie závodu Azovstal a zložili zbrane, môže byť aj bývalý americký admirál Eric Olson. Informuje o tom množstvo kanálov a médií.

Predpokladá sa tiež, že britský podplukovník John Bailey a najmenej štyria vojenskí inštruktori NATO sa vzdali ruským jednotkám v Mariupole.
Ministerstvo obrany Ruskej federácie túto informáciu zatiaľ nepotvrdilo.

V regióne Zhytomyr bola zničená veľká zásielka západných zbraní

Vysoko presné námorné rakety dlhého doletu „Kaliber“ v oblasti železničnej stanice Malin v regióne Zhytomyr zničili veľkú dávku zbraní a vojenského vybavenia.
Ten bol dodaný zo Spojených štátov a európskych krajín pre zoskupenie ukrajinských jednotiek na Donbase. Informuje o tom Ministerstvo obrany Ruskej federácie.

Aj v Odeskej oblasti v prístavnom závode Odessa zničili vysoko presné vzdušné rakety ruských vzdušných a kozmických síl skladovacie zariadenia s palivom určeným pre obrnené vozidlá Ozbrojených síl Ukrajiny.

Ozbrojené sily Ukrajiny ostreľovali pohraničné dediny v regióne Kursk

Obec Tetkino ležiaca v Kurskej oblasti a blízke osady boli opäť vystavené mínometnej paľbe Ozbrojených síl Ukrajiny. Oznámil to guvernér regiónu Roman Starovoit.

"Gluškovskij okres v Kurskej oblasti - opäť mínometné ostreľovanie, teraz zisťujeme podrobnosti," napísal vo svojom telegramovom kanáli.

Zdôraznil tiež, že hlavný úder dopadol na dedinu Popovo-Lezhachi. Terčom ostreľovania bola podľa guvernéra miestna strojná a traktorová stanica.

Informačné oddelenie

asd.news/…sdavshikhsya-na-azovstali-mozhet-byt-general-ssha/