Clicks2.2K
pl.news
5

Ksiądz zmuszał seminarzystów do pływania nago

Trzech byłych seminarzystów twierdzi, że diecezja Cleveland nie zareagowała, po tym jak ksiądz James Cosgrove, proboszcz parafii, rzekomo naciskał na nich, aby brali nagie kąpiele, donosi PillarCatholic.com (22 października).

Trójka zgłosiła się w grudniu 2019 roku do diecezji, ale Cosgrove nadal miał dostęp do seminarzystów, w tym klucz do seminarium, aż do niedawna. W listopadzie ubiegłego roku Cosgrove wziął płatny urlop medyczny z powodu depresji i niepokoju. W październiku tego roku zrezygnował z posługi.

Jeden z seminarzystów, Nick Grismer, twierdzi, że naciskał na niego w czerwcu i lipcu 2019 r. do nagich kąpieli na basenie seminarium i w domu nad jeziorem należącym do księdza diecezjalnego, robiąc jednocześnie zdjęcia i filmy, nawet po tym, jak Grismer poprosił go, aby przestał.

Ksiądz ten był przyjacielem i mentorem Grismera, który mówił mu, że powinien się obnażyć, aby "być wolnym" lub "nagim przed Bogiem". Cosgrove zachęcał go również do picia, mimo że Grismer zmagał się z problemami alkoholowymi i próbował przekonać Grismera do przespania nocy obok niego w salonie domu, ale ten odmówił.

Dwóch innych byłych seminarzystów potwierdziło, że byli również naciskani na pływanie nago z Cosgrove'em latem 2019 roku.

Grafika: Cathedral of St. John the Evangelist, Cleveland © wikipedia, #newsRdvtbadhfd

katolik w katakumbach
"obnażyc się by byc nagim przed Bogiem" - haniebny przykład manipulacji Słowem Bożym 😤 to norma wśród tych na masońskiej smyczy lub tych ze skłonnosciami .
starski
Tak też, niestety, mówil znany dominikanin o.Góra (ten od Lednicy) o swoim odprawieniu Mszy Świętej w samych gaciach i stule... I że to pokora jest...
Anieobecny
Na ,,go"...?
Ja tam wolę na basenie...
TomaszBiał
Ciekawe czy podczas kapania mył im plecy.
wacula25wp.pl
DOBRE 😊 😊 😍 😍 😍 🤭