Clicks775
csk.news
9

František Kardinál: Synodalita Je Prostředkem Ke “Změně Církve”

Newark Kardinál Joseph Tobin věří, že Františkovo zvolení otevřelo zbytku světa "bohatý teologický podnět" Latinskoamerické církve.

Jediný "teologický impuls" přicházející z Latinské Ameriky byl tzv. Liberation Theologie, odnož Marxismu, který rychle zmizel po konci Sovětského Svazu. Avšak, v té době František, z kariérních důvodů, stále hrál Konzervativního a nechtěl by mít nic společného s Teologií Osvobození.

Tobin při webinaru 4. května přiznal, že “mnozí” shledali posun vyvolaný Františkem "nepohodlným." Podle NcrOnline.org, identifikoval Františkovo soustředění na synodalitu jako nástroj, kterým doufá, že uvede toto nové zaměření.

Toto je “model Církve,” vysvětlil Tobin, který “bude vyžadovat změny v tom, jak děláme a jsme Církví.” Avšak, "změny synodality" byly implementovány po celá léta a vedly ke skutečným "změnám" - ve smyslu "pádu."

Přinejmenším, Tobin přiznal, že synodalita je jedním z Františkových “módních slov." Podle něj, jsou “procesem synodality” "ohroženi" ti, kteří mají nejvíce vyladěné pochopení “všech norem a kánonů” - další důkaz toho, že liberálové nedodržují žádný zákon ani morálku, pokud jde o prosazování prostřednictvím jejich ideologie.

#newsLifzxppncl
apredsasatoci
Nechcela by som byť na mieste pána kardinála.
Krásný pokojný den
To je také jen dobře, už ta představa... 😬
Roberto 55
Apredsa : Lebo je buzik? Odpoved pravdepodobne...
Agent0
Synodalita v katolické církvi je jako pila kterou papež podřezává jedenbz pilířů... ďábelský lživý výmysl z 2.vatikanskeho koncilu... z doby kdy duch satanův vnikl do katolické církve...
Krásný pokojný den
Vážně agente? a můžeš upřesnit vlídně o co jde několika větami? Slovo ďábel, výmysl a duch satanův ponech stranou... Děkuji.
Agent0
Katolická církev je hierarchicka a centralizovaná. Jediným centrem je Kristus, který je jeden .Tak může být v katolické církvi jen jedno učení. Příklad tzv synodality, není mozno prijimat, například kdyby si na německé synodě odsouhlasili svěcení svazku homosexuálů a leseb a na jiné synodě potvrdili jediný způsob manželství muze a ženy, tak nastává rozkol ... Kristus je cesta, pravda a život. …More
Katolická církev je hierarchicka a centralizovaná. Jediným centrem je Kristus, který je jeden .Tak může být v katolické církvi jen jedno učení. Příklad tzv synodality, není mozno prijimat, například kdyby si na německé synodě odsouhlasili svěcení svazku homosexuálů a leseb a na jiné synodě potvrdili jediný způsob manželství muze a ženy, tak nastává rozkol ... Kristus je cesta, pravda a život. Ďábel chce rozdělení, proto cesta synodality je ďáblova lest. Pokud však nevěříš v Ďábla a jeho ovlivňování světa, pak je těžko něco objasňovat. Kdo věří v Boha, nemůže nevěřit v Ďábla... protože bude lhat sám sobě...
Roberto 55
KDP, tvoja arogancia spojena s tvojou nedovzdelanostou v otazkach pravej viery podla Pana Jezisa=RKC mi hovori, ze si budto protestant, alebo hnup...
Krásný pokojný den
Díky agente za odpověď, ano, pokud by to takto bylo, nastala by nesystémová fragmentace.