Clicks19
lt.news

Kalinamas jėzuitas: „Negaliu stovėti, vaikščioti ir valgyti be pagalbininkų“

Tėvas jėzuitas Stan Swamy, 84 m., iš Talojos centrinio kalėjimo buvo atvežtas į Katalikų Šventosios Šeimos ligoninės reanimacijos skyrių Mumbajuje, Indijoje, gegužės 28 d., kai jis būdamas įkalintas užsikrėte Covid.

Pasauliečiu apsirengęs modernistas Swamy buvo neteisingai apkaltintas „maoistiniu terorizmu“ dėl savo politinio aktyvumo Džarkhando gentainiams. Jis yra kalėjime nuo spalio, o Bombėjaus aukštasis teismas dėl medicininių priežasčių jam suteikė laikiną 15 dienų paleidimą.

„Tėvas Stanas yra silpnas, bet stabilios būklės ir atrodo geros nuotaikos“, - sakė tėvas jėzuitas Frazeris Mascerenhasas „AsiaNews.it“ (gegužės 29 d.). Swamy kraujospūdis krito žemyn. Šiuo metu jam tiekiamas deguonis. Tačiau jis negali stovėti, vaikščioti ir valgyti be pagalbininkų.

Du Swamy globoję kaliniai atliko Covid testą, kuris buvo neigiamas. Gegužės 18 d. kalėjime Swamy buvo paskiepytas nuo Covid-19.

Paskutiniame posėdyje tėvas Swamy, sergantis Parkinsono liga ir kitomis su amžiumi susijusiomis ligomis, pasakė: „Aš valgau vis mažiau ir kartu kalintys dėl manęs jaudinasi“. Būdamas kalėjime Swamy kelis kartus nukrito ir kenčia nuo abiejų ausų klausos praradimo.

#newsAxvxuwmume