Clicks583
Peter(skala)
72

Americká štúdia: Sex pred manželstvom zvyšuje pravdepodobnosť rozpadu manželstva

Vedci na Florida State University uskutočnili dlhoročný vedecký program snažiaci sa nájsť odpoveď na otázku, či predmanželské sexuálne vzťahy partnerov majú dopad na stabilitu ich manželstva. Záver štúdie publikovaný v americkom vedeckom časopise Psychological Science jednoznačne hovorí, že predmanželský sex a pozitívny postoj k predmanželskému sexu sú významnými faktormi, ktoré majú za následok významne vyššiu mieru neúspechu riadne uzavretého manželstva.

“To, čo sme dokázali je, že ak jeden alebo obaja manželia, ktorí vstupujú do manželstva čo i len zdieľajú názor, že nezáväzný predmanželský sex je v poriadku, už toto má súvis s neskorším rozpadom vlastného manželstva,” uviedla Juliana French z vedeckého tímu.

Tím vedcov analyzoval postoje pred manželstvom u najnovšie zosobášených párov a počas rokov manželstva zisťovali zhody a rozpory v manželstve. Nakoniec vyhodnocovali údaje, ktoré páry uviedli v rozvodových dokumentoch. Páry, ktoré mali predmanželský sex navyše vykazovali menšiu intenzitu spokojnosti pri vstupe do manželstva ako tí, ktorí predmanželský sex nemali.

Štúdia je ďalším z dôkazov správnosti učenia Cirkvi v otázke manželstva, ktorá hovorí, že pri sexuálnom spojení sa muž a žena stávajú jedným telom. Tracey Chapman z anglickej University of East Angia vo svojej štúdie dokazuje, že toto tvrdenie platí aj vo fyzickej rovine, kedy osoba, ktorá má sexuálny styk s inou preberá nenávratne časť genetického materiálu druhej osoby tak, že tento prvok výmeny zostáva nezvratný.
piakatarina and one more user like this.
piakatarina likes this.
dalila likes this.
jezofiko
No prosím. Aj z Amerických psychologických kruhov vyjde triezvy názor. Ale toto vedia už dávno. S tým majú obrovské skúsenosti, nakoľko sexuálna revolúcia v 60 tych rokoch hlboko poznačila americkú spoločnosť. S týmto mohli prísť už skôr, však D. Wilkerson toto prorokoval myslím na zač. 70 tych rokov. Tak len súhlas s týmto článkom.
Peter(skala)
Jozefko...to si vystihol ... "Aj z Amerických psychologických kruhov vyjde triezvy názor. "
Lenže to isté platí aj čo sa týka Wilkersona. Americké kruhy, to nie su len slobodomurarske spolky, ale aj cirkevno-slobodoruraske kruhy a protestantskeé kruhy, ktoré navonok síce poznaju pravdu o sexualite, ale konajú tak, aby im vyhovovalo, čiže ked v 60 rokoch spomínaným kruhom vyhovovalo mlčať, tak …More
Jozefko...to si vystihol ... "Aj z Amerických psychologických kruhov vyjde triezvy názor. "
Lenže to isté platí aj čo sa týka Wilkersona. Americké kruhy, to nie su len slobodomurarske spolky, ale aj cirkevno-slobodoruraske kruhy a protestantskeé kruhy, ktoré navonok síce poznaju pravdu o sexualite, ale konajú tak, aby im vyhovovalo, čiže ked v 60 rokoch spomínaným kruhom vyhovovalo mlčať, tak mlčali a teraz ked hovoria, aj za tým niečo sleduju-prestige.

Wilkerson už vtedy za tým sledoval prestige a preto to vložil do svojich akože proroctiev.
jezofiko
Aj to je pravda čo píšeš, mlčali keď mali hovoriť. Ale ja som písal o psychologických kruhoch nie slobodomurárskych ... takže nedorozumenie.
Peter(skala)
... a to je aký rozdiel?
jezofiko
No veľký.Americkí psychologovia nie su politické kruhy a ani protestantske kruhy.