Ścieżka synodalna: Rekordowa liczba wiernych opuszcza niemiecki Kościół katolicki

W zeszłym roku 360 000 osób odeszło z neo-protestanckiego "katolickiego" Kościoła w Niemczech. To w przybliżeniu o 87 000 więcej niż przypadku …
Dwa Serca Maryja Jezus
Nie można się dziwić skoro od dziesięcioleci słowa konsekracji sæ zmienione i mimo ponagleń Papieża Benedykta 16 nikt tego nie wyprostował. Duch Święty opuścił mury kościoła gdzie słowa Pana Jezusa zostały zmienione, by dopasować się i przypodobać światowej ideologii jednej religii.
Andreios
I jeszcze więcej opuści.I będą to dwie grupy katolików. Jedni,którzy utracili wiarę lub nie chcą swej wiary wiązać z Kościołem Katolickim i to obojętnie jaką "frakjcą".Drugą grupą będą katolicy wierzący,którzy nie chcą być utożsamiani z tym nowym "nowotworem pseudokatolickim" który popiera sodomię,grzech i herezję,kapłaństwo kobiet i odejście od celibatu oraz tworzy dla siebie nowe pojęcia …More
I jeszcze więcej opuści.I będą to dwie grupy katolików. Jedni,którzy utracili wiarę lub nie chcą swej wiary wiązać z Kościołem Katolickim i to obojętnie jaką "frakjcą".Drugą grupą będą katolicy wierzący,którzy nie chcą być utożsamiani z tym nowym "nowotworem pseudokatolickim" który popiera sodomię,grzech i herezję,kapłaństwo kobiet i odejście od celibatu oraz tworzy dla siebie nowe pojęcia teologiczne i teologię "moralną". Na razie ta grupa jest jeszcze w obrębie Kościoła Katolickiego bo nie doszło jeszcze do wiążących decyzji i ostatecznego rozłamu.Jeżeli dojdzie do tego ,dziesiątki tysiecy odejdzie szukając dla siebie alternatywy.Albo ta grupa się na nowo zorganizuje jeżeli będzie miała kilku lub jednego biskupa trwającego w prawdziwej wierze katolickiej zostaną wierni Watykanowi i papieżowi albo przejdą do Bractwa św.Pius X lub nawet do Kościoła Ortodoksyjnego.Wszystko zależy od papieża czy uzna nowy niemiecki kościół za katolicki czy też nie.Jeżeli nie zezwoli mu się nadal nazywać Kościołem Rzymsko-Katolickim i utraci jedność z Watykanem i papieżem to ten nowy twór będzie miał charakter narodowy i może np.nazywać się narodowo-niemiecki kościół "katolicki".Mieszkając w Niemczech obseruję ten cały proces od dłuższego czasu. Tak czy tak ludzie odejdą i to masowo.
Walczyć o prawdę
W Polsce też kapłani udzielają Komunii Świętej na rękę. W jednym ze znanych mi kościołów (franciszkanie) nawet proponują oddzielną kolejkę. Dramat Kościoła jest powszechny, nie tylko w Niemczech, a ostatnim ,,sponsorem,, tego jest Franciszek.
V.R.S.
Komunia na rękę weszła na wiosnę roku 1969 razem z nowym rytem Mszy. Stosowali ją z powodzeniem Paweł VI i Jan Paweł II (ktokolwiek wyciągnął rękę temu dawał). "Sponsorem" jest zatem trwająca od ponad 50 lat rewolucja a J. M. Bergoglio jest po prostu jej ostatnim etapem.
Dwa Serca Maryja Jezus
Komunia Święta na rękę zniszczyła kościół w Niemczech ale są jednostki którzy zachowali ryt trydencki, a księża chodzą po ulicach w sutannach, czy w Polsce księża robią podobnie?
wacula25wp.pl
Dwa Serca Maryja Jezus Piszesz -[ Komunia Święta na rękę zniszczyła kościół w Niemczech ]== .A nic z tych rzeczy .Tylko że zjednoczony Kościół Niemiecki cechujący się strukturami Kościoła ewangelickiego i teologią liberalnego protestantyzmu. W kręgach katolików mówi się od pewnego czasu, że Kościół w Niemczech nieoficjalnie dąży do schizmy. Czy ich pesymistyczne wizje się sprawdzą?
Dwa Serca Maryja Jezus
Komunia na rękę zniszczyła ducha katolicyzmu i do kościoła przychodzą siostry zakonne i staruszki. W kościołach gdzie Sakramety komunii są rozdawane do ust gromadzi się coraz więcej wiernych szukających prawdy.
wacula25wp.pl
Dwa Serca Maryja Jezus Na początku wypada powiedzieć, że to dopuszczalna forma. Sam papież Franciszek mówi, że Komunię Św. można przyjmować do ust lub na rękę, „jak się woli .A kilkanaście lat temu, Episkopat Polski, z instrukcjami Stolicy Apostolskiej, jednogłośnie przyjął stanowisko, wedle którego dopuszcza się możliwość przyjmowania Komunii Świętej na rękę. K K oficjalnie i formalnie …More
Dwa Serca Maryja Jezus Na początku wypada powiedzieć, że to dopuszczalna forma. Sam papież Franciszek mówi, że Komunię Św. można przyjmować do ust lub na rękę, „jak się woli .A kilkanaście lat temu, Episkopat Polski, z instrukcjami Stolicy Apostolskiej, jednogłośnie przyjął stanowisko, wedle którego dopuszcza się możliwość przyjmowania Komunii Świętej na rękę. K K oficjalnie i formalnie dopuszcza przyjmowanie Komunii Św. na rękę. Nie osądzajmy, a już tym bardziej nie obrażajmy tych, którzy z tego zezwolenia korzystają. Mają do tego prawo. Szczególnie teraz, kiedy uchodzi to za bezpieczniejsza formę.
Neo Kowalski
Kluczem tej informacji jest to, że Niemiecki Kościół Katolicki prawie nie istnieje. To co Niemcy tam mają to jakiegoś 'potworka religijnego' kierowanego przez masonerię.
PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
Opuszczają judo _ protestancki " kościół " masonów i satanistów ! chwała im za to !........ teraz na nas kolej , aby ich wprowadzić do prawdziwego KK-go Tradycji ze Mszą Św. W RYCIE RZYMSKIM !