Clicks208

JE Ksiądz Arcybiskup Jan Pawłe Lenga- Księgarnia Sursum Corda

Tymoteusz
Powrócę do książki Ks. Abpa Jana Pawła Lengi pt. „Przerywam zmowę milczenia”.
Oto fragment „Wstępu od wydawcy” :

Gdy przyjechał do Polski, poznał ją i poznał Europę, doznał olbrzymiego wstrząsu. Sądził, że tu w krajach, w których chrześcijaństwo, katolicyzm są niejako od zawsze znajdzie prawdziwą, dojrzałą wiarę tak wśród świeckich, jak i duchownych, i że świat, do którego trafia, …More
Powrócę do książki Ks. Abpa Jana Pawła Lengi pt. „Przerywam zmowę milczenia”.
Oto fragment „Wstępu od wydawcy” :

Gdy przyjechał do Polski, poznał ją i poznał Europę, doznał olbrzymiego wstrząsu. Sądził, że tu w krajach, w których chrześcijaństwo, katolicyzm są niejako od zawsze znajdzie prawdziwą, dojrzałą wiarę tak wśród świeckich, jak i duchownych, i że świat, do którego trafia, szczególnie w Polsce, nie jest strukturą grzechu i domeną diabła jak świat, z którego przybył.

Szybko zorientował się, że trafił do świata i Kościoła, który duchowo umiera, że w tym świecie hierarchia i kapłani, łącznie z tym, który dziś zasiada na Stolicy Piotrowej w znacznej mierze zdradzili Chrystusa, zdradzili Kościół, oddali swoje dusze i umysły we władanie temu światu, pochowali głowy w piasek, przestali głosić Ewangelię.

Dziś stwierdził, że nie można już milczeć, że trzeba odkryć i ujawnić do końca prawdę o tym i zacząć ewangelizować Polskę i Europę w taki sam sposób jak robili to pierwsi apostołowie.”

Pozwolę sobie krótko skomentować powyższy tekst.

Polacy, polscy Kapłani, przebudźmy się, gdyż, jak słusznie zauważył Ks. Abp Jan Paweł Lenga, staliśmy się krajem misyjnym. Przyjechał do nas do Polski Apostoł, który ewangelizował przez dziesiątki lat ludność Azji i doskonale wie, w jakich krajach i z jakiego powodu potrzebna jest posługa Misjonarzy Chrystusowych...