Clicks36
lt.news

Senųjų ritų Mišios pražydėjo Šventojoje žemėje

João Silveira po 2019 m. gruodžio mėn. apsilankymo Šventojoje žemėje portale PaixLiturgique.fr (sausio 21 d.) rašo, kad Jeruzalėje senųjų ritų Mišios veikia puikiai.

Jau dvejus metus vyksta vienos senųjų ritų dominikonų sekmadienio Mišios, vykstančios 8.30 val. Austrijos ligoninėje, senamiestyje, taip pat mažiausiai trys papildomos Mišios per savaitę. Mišiose dalyvaujantys tikintieji yra iš Amerikos, Brazilijos, Prancūzijos, Vokietijos, Anglijos. Visi jie yra jaunimo tikinčiųjų bendruomenės priklausantys nariai.

Silveira susitiko su įvairiomis Šv. Pijaus X draugijos (SSPX) piligrimų grupėmis ir senųjų ritų Mišių piligrimais iš Kanados, Prancūzijos, Singapūro ir Japonijos. SSPX leidžiama mišias laikyti visur.

Šventojoje žemėje taip pat yra daug religinių ir vyskupijų kunigų, kurie dažnai laiko senųjų ritų Mišias.

Pavyzdžiui, Silveira paminėjo jauniausią kunigą, priklausantį gana moderniai abatijai, kuris dažnai švenčia senąsias Mišias, būsimąjį pranciškoną, kuris planuoja tą patį daryti, ir kontempliatyvių seserų grupę, kuri seka senąja liturgija.

Jis taip pat susitiko su „žaliaisiais žmonėmis“, vokiečių misionierių bendruomene, kuri oficialiai vadinama Agnus Dei ir yra labai prisirišusi prie tradicinės liturgijos tradicijų puoselėjimo.

Paveiksliukas: © Lawrence OP, CC BY-NC-ND, #newsSoijvjybxk