Papież Franciszek blisko rok temu, w sierpniu 2021 roku, zwrócił się ze specjalnym przesłaniem do wszystkich narodów świata. – Zaszczepienie się szczepionkami zatwierdzonymi przez kompetentne władze jest aktem miłości. I przyczynienie się do tego, by większość osób zaszczepiło się jest aktem miłości, miłości do siebie samych, do rodziny i przyjaciół, miłości do wszystkich narodów – apelował.

Kolekcjonerska moneta jako wyraz uznania dla szczepień ochronnych
30.06.2022
Małgorzata Solecka
Watykan honoruje kampanię szczepień przeciwko COVID-19 na okolicznościowej monecie. Lekarz i pielęgniarka oraz młoda osoba gotowa do przyjęcia szczepienia – to rewers monety kolekcjonerskiej o nominale 20 euro, wyemitowanej przez Watykan.
Stolica Apostolska podkreśla w ten sposób wysiłki papieża Franciszka na rzecz promocji szczepień jako moralnego obowiązku, ale też wskazuje na konieczność kontynuowania tego wysiłku i zaszczepienia całej populacji świata, również mieszkańców krajów najbiedniejszych.
Srebrna moneta wchodzi w skład kolekcjonerskiej serii, składającej się z ośmiu monet o różnych nominałach. Awers przedstawia herb papieża Franciszka, napis „Watykan” i dwanaście gwiazd. Seria jest dostępna w dwóch wersjach: pierwsza ze srebrną monetą 20 euro, a druga ze złotą monetą 50 euro (poświęconą Maryi).

Srebrną monetę o nominale 20 euro – dla uhonorowania szczepień ochronnych – zaprojektowana Chiara Principe. Papież Franciszek blisko rok temu, w sierpniu 2021 roku, zwrócił się ze specjalnym przesłaniem do wszystkich narodów świata. – Zaszczepienie się szczepionkami zatwierdzonymi przez kompetentne władze jest aktem miłości. I przyczynienie się do tego, by większość osób zaszczepiło się jest aktem miłości, miłości do siebie samych, do rodziny i przyjaciół, miłości do wszystkich narodów – apelował. – Zaszczepienie się jest prostym, ale głębokim sposobem krzewienia dobra wspólnego i opiekowaniem się sobą nawzajem, zwłaszcza najsłabszymi – zwracał uwagę.

Kolekcjonerska moneta jako wyraz uznania dla szczepień ochronnych
czesio i muchy
Franciszek to antychryst !
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
czesio i muchy
Nie on jest fałszywym prorokiem. On przygotowuje miejsce dla antychrysta. Antychryst będzie gorszy od niego.
grafix
Ja zwracam się ze specjalnym przesłaniem do wszystkich Narodów Świata idźcie i utopcie się.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Czy to jest rzeczywiście akt miłości, czy raczej akt nienawiści? Promowanie zastrzyka śmierci i apel do całego świata, o przyjmowanie tego diabelstwa, który przyczynia się do depopulacji ludzi, jest jednoznaczny.
Elkam -
Ty , wypraszam sobie !
Ja i moja cała rodzina korzystamy ze szczepień ochronnych od urodzenia . Przyjęlismy wszystkie dawki na covid -19
Również wyjeżdzająć do "dalekich " krajów , szczepimy się . Szczepimy też zwierzęta (nosówka, wścieklizna) Więc odczep się od Ojca świętego ,dlatego że nie postępuje tak jak by życzyła sobie twoja osoba .More
Ty , wypraszam sobie !

Ja i moja cała rodzina korzystamy ze szczepień ochronnych od urodzenia . Przyjęlismy wszystkie dawki na covid -19
Również wyjeżdzająć do "dalekich " krajów , szczepimy się . Szczepimy też zwierzęta (nosówka, wścieklizna) Więc odczep się od Ojca świętego ,dlatego że nie postępuje tak jak by życzyła sobie twoja osoba .
Elkam -
Co to znaczy "dlatemu" ??? 😂 😂 z Kacapii jesteś ?
czesio i muchy
Elkam - nie debilu , to filmowy zwrot z włatcóf móch , pisowski ćwoku !
Elkam -
Obrzydliwy kacapski insekcie , Elkam nie sięga po literature z nad gnojowicy !
trio plus
Przypadek?