Clicks52
lt.news

Kardinolas Zenas apie Traditionis custodes: ar jie negalėjo palaukti Benedikto mirties?

"Kodėl jie mato problemą ten, kur jos nėra, ir užmerkia akis prieš šią problemą, už kurią jie taip pat atsakingi?" - Honkongo kardinolas Josephas Zenas svetainėje OldYosef.hkdavc.com (liepos 20 d.) rašo apie Pranciškaus „Traditionis custodes“.

Kardinolas teigia, kad TC skaudina daugybę gerų žmonių ir kad tai jam buvo „skaudi staigmena“, kad tariamai „plačiai paplitusios konsultacijos“ prieš TC paskelbimą išvengė jo, buvusio Liturgijos kongregacijos nario.

Zenui pagrįstose išlygose prieš „Novus Ordo“ (1970) atsižvelgiama į jos vykdymo būdą su daugeliu rimtų pažeidimų [kuriuos toleruoja popiežiai ir vyskupai].

Denas mini dramblį kambaryje sakydamas, kad problema nėra „Kokią apeigą žmonės mėgsta?“, bet "Kodėl jie daugiau neina į mišias?" - ir kad pusė Europos katalikų netiki nei Eucharistija, nei amžinuoju gyvenimu.

Blogio šaknis jam yra iliuzija, kad viską galima pakeisti, ir įsitikinimas, kad Vatikanas II panaikino visas ankstesnes tarybas.

Pastebėjęs, kad TC ragina mirti Romos apeigų bendruomenes, „Argi anti-Ratzingerio ponai Vatikane negali būti kantrūs, kad Tridento mišios mirtu kartu su Benediktu XVI, užuot žeminusios garbingą popiežių emeritą tokiu būdu?“

Zeno pastebėjimai yra tikslūs, tačiau greičiausiai ir nenaudingi, nes nėra prasmės diskutuoti su žmonėmis, kurie naudojasi pretekstais, pasiteisinimais ir melu siekdami neteisėtų tikslų.

Paveiksliukas: Joseph Zen © newliturgicalmovement.org, #newsYxjfkhylfz