Clicks1.9K

Kapłani, biskupi i kardynałowie idą wieloma ścieżkami zatracenia, a wraz z nimi prowadzone jest wiele innych dusz.

Objawienia Matki Bożej
W Garabandal, Hiszpania 1961-1965 r.

Pierwsze orędzie
Pierwsza wiadomość jest podzielona na dwie części:

Część 1: Co musimy zrobić
Dziewica daje nam listę tego, co musimy zrobić. Możemy to wykonać w następujący sposób:

1. Bądź bardzo dobry

2º Dokonaj wielu poświęceń i pokuty

3. Często odwiedzaj Najświętszy Sakrament

Część 2: Co się stanie, jeśli tego nie zrobimy

Nadejdzie bardzo wielka kara

Pierwszą rzeczą, która przyciąga uwagę, jest prostota przekazu. Nadejdzie bardzo wielka kara (gorsza niż powódź, według Akity) i aby jej uniknąć, musimy tylko spełnić te trzy warunki. Jeśli spojrzymy na trzy warunki, możemy je odnieść do:

1. Bądź dobry = przestrzegaj przykazań

2. pokutuj = spowiedź

3. Odwiedzaj Jezusa = Eucharystia

Ponieważ Dziewica formułuje warunki pozwalające uniknąć kary, wydaje się, że nie trzeba być katolikiem, aby móc spełnić te trzy warunki, ponieważ:

1. Każdy może być bardzo dobry

2. Każdy może dokonać wielu poświęceń i pokuty

3. Każdy może odwiedzić Błogosławionego, chorych, biednych, uwięzionych, głodnych, spragnionych …

Jest to zatem przesłanie dla całej ludzkości: „Conchita, nie przychodzę tylko po ciebie: przychodzę po wszystkie moje dzieci” 3

Jak zauważyłem we wpisie o Tetradzie , przesłanie to zostało uroczyście ogłoszone, ponieważ najpierw przez 12 dni od 24 czerwca 1961 r.codziennie przychodził Anioł z zapowiedzią że przyjdzie Matka Boża z ważnym przesłaniem. Następnie w dniu 7 lipca 1961 r. przyszła Matka Boża przrekazała dziewczętom to orędzie, taki rodzaj umowy by uniknąć kary.

To jest jak propozycja Boga, rodzaj umowy,by uniknąć kary, w której Bóg zobowiązuje się zaniechać kary, jeśli zaakceptujemy warunki.


Drugie orędzie
3,5 roku po pierwszym przesłaniu Archanioł Święty Michał ogłasza drugie przesłanie. Następnie Dziewica wyjaśnia Conchicie:

„Wiesz, Conchita, dlaczego nie przyszłam 18 czerwca, aby przekazać ci orędzie dla świata? Ponieważ smutno mi było ci mówić , ale muszę ci powiedzieć dla dobra ciebie i chwały Bożej, jeśli ją wypełnisz”. 4

To jest więc bardzo smutne przesłanie, dlaczego ?: ponieważ świat nie zaakceptował warunków pierwszego przesłania. Jeśli spojrzysz, ta druga wiadomość nie mówi nic o unikaniu kary, tak jak pierwsza. Zachęca tylko do osobistego nawrócenia, ale nie na całym świecie, ponieważ świat uderzył Boga w twarz.


Ta wiadomość składa się z trzech części:

Część pierwsza: naruszenie pierwszej wiadomości
Ponieważ nie zostało spełnione, a moje przesłanie z 18 października nie zostało ogłoszone światu, powiem wam, że to jest ostatnie .

To zdanie ma bardzo poważne implikacje. Bóg powierzył Kościołowi katolickiemu misję przekazania pierwszego przesłania Garabandal każdemu, ale diecezja Santander początkowo odrzuciła wszystkie znaki. Trzecia nota, wydana przez mons. Eugenio Beitię Aldazábala, biskupa Santandera między styczniem 1962 r. A styczniem 1965 r., Pochodzi z 7 października 1962 r. I brzmi: „ Zjawiska takie nie mają żadnych oznak nadprzyrodzoności i mają wyjaśnienie natury naturalnej ” 5 . Wreszcie ostateczne postanowienie było bardziej ostrożne: „ nie ma nadprzyrodzoności ”. Pomimo dużej liczby znaków sceptyczna postawa władz kościelnych nie pozwoliła nawet poznać przesłania, a tym samym spełnić je. Garabandal mógł być hiszpańskim Lourdes lub Fatimą, ale sceptycyzm biskupa mu to uniemożliwił, unieważniając kryterium proboszcza z Garabandal i negatywnie wpływając na postrzeganie kurii watykańskiej tych objawień.

Przed napełnieniem kielicha teraz się przepełnia.


Kiedy mówi o „kielichu”, ma na myśli kielich gniewu Bożego, którego sytuacja się zmieniła. Wcześniej nie przepełniał się, a teraz tak. Można zrozumieć, że niedowierzanie władz kościelnych przepełniło kielich.
Nasz Pan objawia Marie Julie Jahenny w dniu 4/1/1884: „ Zrobiłem wszystko dla mojego ludu. Wysłałem moją Matkę na ziemię. Niewielu wierzy w Jej słowa ” i 9/19/1901 Dziewica powiedziała: : „ Nie zwracali uwagi na to, co objawiłam. Teraz nadszedł czas, aby te wielkie obietnice się spełniły, a czym gardziły władze Kościoła. Nie chcieli światła. […] Pamiętam dzień, w którym przyniosłam swoje orędzie o świętej górze (la Salette), zagrożonym świecie, a ci, którzy powinni byli sprawić, by to poznały dusze, serca i duch moich dzieci, z wielką pewnością siebie, głęboką głębią, nie zwracali uwagi! […] Widzę pasterzy w centrum Świętego Kościoła (Matka Boża drży) […] modli się za tych pasterzy, których słabość spowoduje utratę wielu dusz ”. oraz w dniu 29.10.1903: „Nienawidzą Najświętszego Święta. Moje słowa zostały odrzucone przez tych, którzy powinni je szerzyć. Misje, które Matka Boża wykonała na ziemi, nie były znane. Marie Julie Jahenny. Stygmatyzowany Breton ”; Markiz de la Franquerie; Wydawnictwo MMR; Str. 25–27


Część 2: przyczyny gniewu Bożego

– Kapłani, biskupi i kardynałowie idą wieloma ścieżkami zatracenia, a wraz z nimi prowadzone jest wiele innych dusz.

Spójrzmy na podobieństwo do 2. tajemnicy Salette: „ Biada kapłanom i osobom konsekrowanym Bogu, którzy przez swoje niewierności i złe życie ukrzyżowali Mojego Syna! Grzechy osób poświęconych Bogu wołają o pomstę do Nieba i proszą Niebo o zemstę, a oto zemsta jest u drzwi. ” 6

Eucharystia staje się coraz ważniejsza.

– Musimy unikać gniewu Bożego, który nas ogarnia .

– Jeśli poprosisz o przebaczenie ze szczerą duszą, On ci wybaczy.


Zauważ, że są to te same trzy punkty, co pierwsza część pierwszego orędzia: Eucharystia, ofiary i pokuta, aby być bardzo dobrym. To, czego świat odmawia, aby uniknąć kary, będzie przyczyną gniewu Bożego. Kapłani ponoszą w tym względzie szczególną odpowiedzialność.

Część trzecia: odwołanie końcowe


– Ja, wasza Matka, za wstawiennictwem Michała Archanioła chcę wam powiedzieć, żebyście się poprawili. Tak bardzo was kocham i nie chcę waszego potępienia.

Patos tego ostatniego napomnienia jest oczywisty; Matka Boża przywołuje swój macierzyński stan i miłość matki, abyśmy zwrócili na nią uwagę, ponieważ pozostało niewiele czasu.

Wreszcie daje nam jeszcze trzy klucze do nawrócenia serca:


– Módlcie się gorąco.

– Czyńcie pokutę
– Rozważajcie o Męce Jezusa.


Jest to podstawowa rzecz przesłania z Garabandal, ponieważ świat odrzucił jego wezwanie do nawrócenia, możliwe jest tylko osobiste nawrócenie każdego poprzez modlitwę, ofiarę, Eucharystię, spowiedź … Przeżywanie przesłania Garabandal oznacza zastosowanie się do tych rad Matki Bożej w naszym codziennym życiu.

Jeśli tego nie zrobimy, nie ma sensu wierzyć w Garabandal, szerzyć objawienia, studiować proroctwa lub składać chronologiczną propozycję: „ Jeśli nie mam miłości, jestem niczym ” ( 1 Kor 13, 1-3 ).

Po niepowodzeniu pierwszego przesłania z powodu przeszkód władz kościelnych drugie przesłanie jest ważniejsze, ponieważ nawet jeśli świat się nie nawróci, niewielu, którzy wierzą w Garabandal, może to zrobić.


źródło: Dziecko Królowej Pokoju
wacula25wp.pl
jednoznacznie trudno to zdefiniować na 100%
Augustyn z Hippony
Tak dla przypomnienia, Garabandal jako miesce objawien zostalo przez Kosciol Swiety uznane za nie majace charkteru nadprzyrodzonego, wiec pochodzace od zlego.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Wiele objawień Maryjnych nie zostało uznanych przez Kościół, co nie znaczy, że nie są prawdziwe. Każdy ma swój rozum i wolna wolę i może wierzyć w co chce.
Papież Urban VIII, zmarły w 1644 r., podkreślał: "W przypadkach związanych z objawieniami prywatnymi lepiej jest wierzyć niż nie wierzyć, bowiem jeśli wierzycie, a rzecz okaże się fałszywa, otrzymacie wszelkie błogosławieństwa, tak jakby …
More
Wiele objawień Maryjnych nie zostało uznanych przez Kościół, co nie znaczy, że nie są prawdziwe. Każdy ma swój rozum i wolna wolę i może wierzyć w co chce.
Papież Urban VIII, zmarły w 1644 r., podkreślał: "W przypadkach związanych z objawieniami prywatnymi lepiej jest wierzyć niż nie wierzyć, bowiem jeśli wierzycie, a rzecz okaże się fałszywa, otrzymacie wszelkie błogosławieństwa, tak jakby były one prawdziwe. Uwierzyliście bowiem, że są one prawdziwe".
Augustyn z Hippony
No tak, masz racje, pewnie dlatego wladza zwiazywania i rozwiazywania, sadzenia zostala dana Koscioliwi, dlatego zasada Roma locuta, causa finita, rowniez uznana przez niebo , dosc wyraznie w Lourdes, abys ty mogl promowac swoje opinie.
Prywatne objawienia to te, ktore Kosciol swiety uznal za prawdziwe, pochodzace od Boga. Pozostale nie maja charakteru prywatnego objawoenie, tylko zwiedzenia. W …More
No tak, masz racje, pewnie dlatego wladza zwiazywania i rozwiazywania, sadzenia zostala dana Koscioliwi, dlatego zasada Roma locuta, causa finita, rowniez uznana przez niebo , dosc wyraznie w Lourdes, abys ty mogl promowac swoje opinie.
Prywatne objawienia to te, ktore Kosciol swiety uznal za prawdziwe, pochodzace od Boga. Pozostale nie maja charakteru prywatnego objawoenie, tylko zwiedzenia. W tej sytuacji powyzszy cytat nie ma zasotsowania.
Ale dzieki za przypomnienie.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Augustyn z Hippony, przecież Papież Urban VIII, też należał do Kościoła Katolickiego. Rozumiem, że TY wolisz słuchać biskupa Rzymu Bergoglio, Prymasa Polski Polaka, Kardynała Dziwisza, Biskupa Gądeckiego i wielu innych. Twoja wola, tylko to by świadczyło o tym, że niestety jesteś zaślepiony i prowadzony przez ślepych przewodników. A jeśli ślepy, ślepego prowadzi obaj w dół wpadną. Ja jestem …More
Augustyn z Hippony, przecież Papież Urban VIII, też należał do Kościoła Katolickiego. Rozumiem, że TY wolisz słuchać biskupa Rzymu Bergoglio, Prymasa Polski Polaka, Kardynała Dziwisza, Biskupa Gądeckiego i wielu innych. Twoja wola, tylko to by świadczyło o tym, że niestety jesteś zaślepiony i prowadzony przez ślepych przewodników. A jeśli ślepy, ślepego prowadzi obaj w dół wpadną. Ja jestem posłuszna Kościołowi Bożemu i Ewangelii. Słucham Bożych Kapłanów, którzy są prześladowani, niestety przez Kościół.
(1 list do Saloniczan)

17 nieustannie się módlcie! 18 W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem Wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was. 19 5 Ducha nie gaście, 20 proroctwa nie lekceważcie! 21 Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie!
V.R.S.
@MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Proszę zostawić papieża Barberiniego, niech spoczywa w spokoju. Miał nieco za uszami ( choćby brak reakcji na wspieranie przez Francję protestantów podczas wojny trzydziestoletniej), ale takich bzdur jak tu przytoczone nie pisał. Ten cytat, jak tu wykazywałem wiele lat temu jest zmyślony przez entuzjastów duchowych uniesień i doświadczeń religijnych, które mają …More
@MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Proszę zostawić papieża Barberiniego, niech spoczywa w spokoju. Miał nieco za uszami ( choćby brak reakcji na wspieranie przez Francję protestantów podczas wojny trzydziestoletniej), ale takich bzdur jak tu przytoczone nie pisał. Ten cytat, jak tu wykazywałem wiele lat temu jest zmyślony przez entuzjastów duchowych uniesień i doświadczeń religijnych, które mają zapewnić różne pseudo-objawienia, zastępujące im to prawdziwe Objawienie.
Takim osobom mogę jedynie zacytować św. Ludwika Grignon de Montfort z Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do NMP:
“Rozkoszują się tylko uczuciowymi momentami nabożeństw, nie zważając na ich prawdziwą treść. Kiedy w praktykach religijnych nie przeżywają tkliwych uczuć, zdaje się im, że nie robią nic, wpadają w nieład duchowy;przerywają pobożne praktyki lub spełniają je niedbale i dorywczo. Świat jest pełen takich ludzi zewnętrznych i nikt bardziej niż oni nie krytykuje osób prawdziwie religijnych, które skupienie wewnętrzne uważają za sprawę zasadniczą, choć bynajmniej nie lekceważą zewnętrznej skromności jako oznaki prawdziwej pobożności.”
Augustyn z Hippony
@v.r.s.dziekuje za glos rozsadku i przywolanie sw. Ludwika. Coz mimo wszystko Bergolio czy inni kardynalowie i biskupi pozostaja wladza w Kosciele, i bede sluchal chierarchi w zakresie roztropnego posluszenstwa. Gdyz to do KosciolaSw. nalezy glos sadu, nie do mojego widzi misia.
Cytat zas , wskazuje wyraznie na obajwienka prywatne, zgodnie z nauka Kosciola Sw., to te, ktore zostaly przez ten …More
@v.r.s.dziekuje za glos rozsadku i przywolanie sw. Ludwika. Coz mimo wszystko Bergolio czy inni kardynalowie i biskupi pozostaja wladza w Kosciele, i bede sluchal chierarchi w zakresie roztropnego posluszenstwa. Gdyz to do KosciolaSw. nalezy glos sadu, nie do mojego widzi misia.
Cytat zas , wskazuje wyraznie na obajwienka prywatne, zgodnie z nauka Kosciola Sw., to te, ktore zostaly przez ten kosciol uznanane.
Jezeli zas bezkrytycznie folguje sie tylko emlcjom... to mamy wlisy takie jak prezentuje Medalik Sw. Benedykta.
Czyli wiedzie slepy kulawego.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Słowa Pana Jezusa:
Synu, zbliżamy się do kresu tego nieludzkiego konfliktu. Będzie to czas, w którym będziesz świadkiem najdziwniejszych świętokradztw przeciw Bogu i Kościołowi, dokonanych właśnie przez tych, którzy powinni być ich największymi obrońcami.

Do niczego nie posłużyły Moje wezwania, nawet kilkakrotne. Do niczego nie posłużyły Moje Boskie Obietnice. Do niczego nie posłużyły Moje …
More
Słowa Pana Jezusa:
Synu, zbliżamy się do kresu tego nieludzkiego konfliktu. Będzie to czas, w którym będziesz świadkiem najdziwniejszych świętokradztw przeciw Bogu i Kościołowi, dokonanych właśnie przez tych, którzy powinni być ich największymi obrońcami.

Do niczego nie posłużyły Moje wezwania, nawet kilkakrotne. Do niczego nie posłużyły Moje Boskie Obietnice. Do niczego nie posłużyły Moje interwencje na Ziemi. Prawie nic nie znaczyły tak liczne interwencje na Ziemi Mojej i waszej Matki. Nic nie zyskały Moje napomnienia, mało kto je przyjął. A przecież były to napomnienia pochodzące z Mego Miłosiernego Serca, ode Mnie, Syna Jednorodzonego Boga, Boga wraz z Ojcem i Duchem Świętym. Wyśmiewano się ze Mnie, szydzono ze Mnie, znieważano na wszelkie sposoby swą głupią niewiarą.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Augystyn...to w ramach posłuszeństwa hierarchom kościelnym, przyjmujesz Komunię Świętą na rękę, w Kościele zakładasz maseczkę, przy wejściu i wyjściu z Kościoła zamiast Wody Święconej używasz płynu dezynfekującego, nie nawracasz protestantów , ani żydów, nie przestrzegasz wszystkich Przykazań Bożych( bo to jest szaleństwo- słowa Bergoglio) ,uważasz, że wszyscy będą zbawieni, i że wszystkie …More
Augystyn...to w ramach posłuszeństwa hierarchom kościelnym, przyjmujesz Komunię Świętą na rękę, w Kościele zakładasz maseczkę, przy wejściu i wyjściu z Kościoła zamiast Wody Święconej używasz płynu dezynfekującego, nie nawracasz protestantów , ani żydów, nie przestrzegasz wszystkich Przykazań Bożych( bo to jest szaleństwo- słowa Bergoglio) ,uważasz, że wszyscy będą zbawieni, i że wszystkie religie są równe, bo tak obecnie naucza wielu hierarchów na czele z tym głównym. Słowa Matki Bożej są fałszywe, a słowa Biskupów Święte i Prawdziwe. Przecież nawet Pismo Św. przestrzega przed wilkami w owczych skórach i zwodzicielami. Pozostawię to bez komentarza.
V.R.S.
@Medalik
Problem w tym że zamiast trzymać zdrowej Wiary Katolickiej tą gonitwą za objawieniami prywatnymi na żądanie, niczym telewizyjną usługą VOD, bardzo ułatwiacie owym wilkom zadanie. Jesteście jak trzcina na wietrze miotani od przekazu jednego wizjonera do przekazu drugiego.
Po co wam szemrane Garabandal skoro powinny wam wystarczyć słowa św.Pawła do Galatów i słowa samego Chrystusa do …More
@Medalik
Problem w tym że zamiast trzymać zdrowej Wiary Katolickiej tą gonitwą za objawieniami prywatnymi na żądanie, niczym telewizyjną usługą VOD, bardzo ułatwiacie owym wilkom zadanie. Jesteście jak trzcina na wietrze miotani od przekazu jednego wizjonera do przekazu drugiego.
Po co wam szemrane Garabandal skoro powinny wam wystarczyć słowa św.Pawła do Galatów i słowa samego Chrystusa do Kościoła że będą fałszywi prorocy, których należy się strzec. A jak rozeznać fałszywego proroka - no przecież nie po lokucjach np. jakiegoś tam ks. Gobbi, który opowiadał że pod koniec lat 90tych XX w. (czas pontyfikatu JPII) Kościołem rządził będzie Antychryst, tylko po odejścou od Wiary Katolickiej i głoszeniu nowej, innej niż ta właściwa "ewangelii".
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Augustyn... posłuchaj kogo mamy słuchać :youtube.com/watch?v=cysto-DFWZo
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
VRS,
Dzieje Apostolskie 2,17-19

3 W ostatnich dniach - mówi Bóg - wyleję Ducha Mojego na wszelkie ciało,
i będą prorokowali synowie wasi i córki wasze,
młodzieńcy wasi widzenia mieć będą,
a starcy - sny.
18 Nawet na niewolników i niewolnice moje
wyleję w owych dniach Ducha Mego,
i będą prorokowali.
19 I sprawię dziwy na górze - na Niebie,
i znaki na dole - na Ziemi.
Augustyn z Hippony
Kochany Medaliku, pływasz w dyskusji po tematach, na siłę próbując przeforsować swoje argumenty, rozmowa o fałszywych objawieniach przerzucona na maseczki i hendcomunię. Jedno i drugie ma wiele cech wspólnych, jest efektem pychy i nieposłuszeństwa. To tyle.
Do czego namawiasz ludzi, żeby słuchali "fałszywych proroków", nie Matki kościoła. Skąd to znam? Luter?
Kogo mam słuchać wiem doskonale: …More
Kochany Medaliku, pływasz w dyskusji po tematach, na siłę próbując przeforsować swoje argumenty, rozmowa o fałszywych objawieniach przerzucona na maseczki i hendcomunię. Jedno i drugie ma wiele cech wspólnych, jest efektem pychy i nieposłuszeństwa. To tyle.
Do czego namawiasz ludzi, żeby słuchali "fałszywych proroków", nie Matki kościoła. Skąd to znam? Luter?
Kogo mam słuchać wiem doskonale: Chrystusa, który obecny w swoim kościele, dopuszcza doświadczenia i pokutę nawet w postaci słabych i niedoskonałych hierarchów. Zakres posłuszeństwa znam, czy ty znasz? Posłuszeństwo funkcji i zadaniom biskupa czy papieża, jego tronowi (!!!), a nie osobie księdza, umiesz to rozróżnić?
"Nie w księdza wierz, ale w Kościół"!
youtube.com/watch?v=YyJOSDpmVm8

Chcesz stanąć ponad Chrystusem i powiadasz, że wiesz lepiej kogo słuchać. Chrystusa mówi słuchaj Kościoła, a ty mówisz wiem lepiej kogo słuchać. Współczuję, ale i podziwiam odwagę, żeby stanąć w opozycji wobec Boga.

Może żeby coś zmienić trzeba więcej pokuty, pokuty i pokuty... a nie krytyki, krytyki, krytyki...

każdą reformę zaczynajmy od siebie, wtedy ludzie będą święci. Św. Augustyn w Wyznaniach stwierdzał, że jeśli w roku pozbędziemy się tylko jednej wady, umrzemy święci... powodzenia. Tylko jedna wada, jeden grzech w roku. Dasz radę?
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Augustyn...ja nie wierzę, ani w Księdza, ani w Kościół, tylko w Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Mimo, że Kościół został założony przez Jezusa to jest w obecnym czasie nieposłuszny Swojemu Założycielowi. Trzeba być bardzo zaślepionym i nie znać Pisma Świętego, aby nie dostrzegać tych wszystkich zniewag i profanacji dokonywanych w imię posłuszeństwa szatanowi w Kościele Świetym! O. Augustyn Pelan…More
Augustyn...ja nie wierzę, ani w Księdza, ani w Kościół, tylko w Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Mimo, że Kościół został założony przez Jezusa to jest w obecnym czasie nieposłuszny Swojemu Założycielowi. Trzeba być bardzo zaślepionym i nie znać Pisma Świętego, aby nie dostrzegać tych wszystkich zniewag i profanacji dokonywanych w imię posłuszeństwa szatanowi w Kościele Świetym! O. Augustyn Pelanowski powiedział ,że trzeba być ślepym i głupim, aby nie widzieć, co wyprawia Bergogolio fałszywy prorok. Tak samo mówi Ks. Murziński, Ks. Natanek , Ks. Włodzimierz Małota, Abp Lenga ( Rzymskokatolicki biskup, który w liturgii nie wymienia imienia papieża i publicznie twierdzi, że uważa obecnego biskupa Rzymu za uzurpatora i heretyka) , i wielu innych Bożych Kapłanów i Biskupów.
Tu nie chodzi o krytykę , ale o poznanie Prawdy i o ustrzeżenie się przed zwiedzeniem i ryzykiem utraty życia wiecznego!

Zgadzam się z Tobą, że potrzeba dużo pokuty jak również modlitwy szczególnie Różańcowej. Zgadzam się z Tobą, że trzeba zwalczać swoje wady i dążyć do Świętości, ale to też nie o własnych siłach tylko Łaską Bożą. Trzeba też Bogu wynagradzać, za te wszystkie bluźnierstwa ,zniewagi i profanacje jakie mają miejsce w Kościele Świętym, dokonywane przez większość Kapłanów i Katolików! Dzięki Bogu, że nie wszystkich!
youtube.com/watch?v=BO4wHsbRVsE

youtube.com/watch?v=IE5ih7q7_uo
Augustyn z Hippony
Smutne jest to co piszesz Medaliku. Bez ksiedzs, nawt grzesznego, nie ma Mszy Sw., nie ma spowiedzi, nie ma chrztu, ani pogrzebu. Kondycja czlowieka nie ma wplywu na swietosc Kosciola, ktory przeciez jest mistycznym cialem Chrystusa.
Nie mow nikomu szatanje, skoro wierzysz Ewanglii,,przypomnij sobie co Pan Jezus o tym mowil.
Pamietaj, ze pycha kroczy przed upadkiem.
Coz, kazdy wybiera kogo slucha…More
Smutne jest to co piszesz Medaliku. Bez ksiedzs, nawt grzesznego, nie ma Mszy Sw., nie ma spowiedzi, nie ma chrztu, ani pogrzebu. Kondycja czlowieka nie ma wplywu na swietosc Kosciola, ktory przeciez jest mistycznym cialem Chrystusa.
Nie mow nikomu szatanje, skoro wierzysz Ewanglii,,przypomnij sobie co Pan Jezus o tym mowil.
Pamietaj, ze pycha kroczy przed upadkiem.
Coz, kazdy wybiera kogo slucha. Ja zostane w wiernosci Kosciolowi Sw., ktory jest starszy, swietszy i madrzejszy niz Ty czy ja. Bez ktorego nie ma zbawienia i kazdy, kto mowi, ze jest inaczej bladzi.
Lubisz cytowac, wiec przytocze "poza kosciolem nie ma zbawienia", sw. Cyprian z Kartaginy. Aby byc z nim w lacznosci, musimy ufac we wladze sakramentalna kaplanstwa, misje nauczycielska kosciola i znac jego doktryne.
W koncu kaplanstwo ma wladze zwiazania i rozwiazywania, a nie nasze pochpne nieraz wnioski.
Powodzenia w samotnej wedrowce. Mozna miec raje i byc jak Luter, a mozna miec racje i byc jak sw. Franciszek lub sw. Dominik.
Sami wybieramy.