Kupte koně a seno, Česko i Slovensko od 1.2.2023 bez nafty a benzínu díky politikům?

Červen 3, 2022
Slovnaft je zděšen ze 6. sankčního balíku EU proti Slovensku, protože proti Rusku namířen vůbec není a za 8 měsíců bude hrozit, že největší bývalá československá rafinérie ve Střední Evropě zavře a bez benzínu a nafty zůstane kromě Slovenska i Česko! Proč slovenští vyjednavači v Bruselu spáchali vlastizradu a ohrozili energetickou bezpečnost Slovenska? Slovnaft může dovážet ruskou ropu, ale nesmí produkci z této ropy vyvážet mimo území Slovenska! Proč se v Kremlu smějí, zatímco země EU trpí a naříkají pod dopadem protiruských sankcí?
Evropská unie ve čtvrtek schválila po dlouhém vyjednávání 6. sankční balíček proti Rusku, který uvaluje embargo na dovoz ruské ropy do EU po moři, zatímco uděluje výjimky některým vnitrozemským státům, že mohou dále po omezenou dobu přijímat ruskou ropu ropovodem Družba, což byla legendární stavba československo-sovětského přátelství, která zásobila ČSSR ropou a díky tomu byl umožněn široký rozvoj automobilového průmyslu, veřejné autobusové dopravy s největší hustotou stanic a dopravní obslužností v celé kontinentální Evropě.
A rovněž ropovod umožnil široký rozvoj kamionové dopravy a regionální železniční obslužnosti motorovými dieselovými vlaky. Výstavba větve do Československa byla garantována Ústředním výborem Komunistické strany Sovětského svazu a Prezídiem nejvyššího sovětu na straně Sovětského svazu a Ústředním výborem Komunistické strany Československa.
Rafinérie Slovnaftu v Bratislavě
Za účelem zpracování této ropy byla v roce 1957 v Bratislavě postavena v té době největší rafinérie ve Střední Evropě, která dostala název Slovnaft. Technologické řešení rafinérie dodala sovětská strana, část technologie byla vyvinuta československými podniky a průmyslem. Rafinérie je navržena na zpracování těžké ruské ropy, která má jinou technologii zpracování než lehká mořská ropa Brent těžená z ropných plošin v Norsku a v Severním moři.
Ve čtvrtek bylo v Bruselu rozhodnuto, že Slovensko dostane odklad a může po dobu 8 měsíců do konce ledna 2023 čerpat ropovodem Družba ruskou ropu. Od začátku února 2023 už ale bude platit embargo a Slovnaft bude muset začít vyrábět paliva z jiné ropy. Problém je v tom, že k tomu zřejmě ani nemusí dojít a bratislavský Slovnaft ukončí provoz a jeho maďarský majitel přesune kapacitanci produkce do Maďarska.
Slovnaft se stal obětí slovenských politiků v Bruselu
Jak nás do redakce upozornil jeden z odborníků z oboru zpracování ropy, který je se situací ve Slovnaftu obeznámen, přestavba rafinérie na lehkou ropu Brent bude tak nákladná, že se nemusí společnosti MOL ekonomicky vůbec vyplatit, a to zejména s útlumem spotřeby ropy v Evropě v důsledku programu Green Deal a vzhledem k obecnému odchodu od fosilních paliv. Jenže Slovnaft může ukončit výrobu mnohem dříve než v únoru. Ve čtvrtek vyšel na slovenském serveru Trend zásadní článek [1], který osvětluje situaci ve Slovnaftu. Rafinérie je totiž kapacitně designována na určitý objem produkce paliv a zpracování ropy a zařízení není schopné provozu pod určitý objem.
Čerpací pumpa Slovnaftu
Lidově řečeno, když v hrnci o určitém objemu vaříte špagety, brambory, vajíčka nebo cokoliv jiného, musíte do hrnce nalít určitý minimální objem vody, aby tepelná rafinace pokrmu proběhla. Když by tam bylo menší než potřebné množství vody, vaření by prostě skončilo neúspěchem. A přesně tento problém čeká Slovnaft už vlastně od této chvíle, resp. od 14. června, kdy má embargo na ruskou ropu vstoupit v platnost s plnou razancí. Slovnaft totiž musí objemově rafinovat ropu na minimálně 50 až 60% celkové kapacity rafinérie. A v čem je problém?
Slovnaft bez vývozu produkce z ruské ropy nemůže udržet technologické zařízení rafinérie v provozu
Slovenští vyjednavači v Bruselu se totiž podle slovenské opozice zřejmě dopustili vlastizrady, protože zvedli ruku pro likvidaci Slovnaftu. A proč? Protože hlasovali pro uvalení sankčního balíku na ruskou ropu v té podobě, že Slovensko bude mít do konce ledna 2023 výjimku na ruskou ropu, na její dovoz na Slovensko pomocí ropovodu Družba, ale nebude mít výjimku na prodej paliv a produktů z této ropy mimo území Slovenska! A v tom je ta vlastizrada, protože kdokoliv vyjednal v EU tyto podmínky, tak je naprostý mamlas, diletant a neumětel, který zřejmě právě poškodil Slovnaft tak, že se z toho podnik nemusí vzpamatovat.
Ropovod Družba
Problém je v tom, že až dvě třetiny produkce Slovnaftu míří na export do České republiky a do Polska. Tedy zhruba 60 až 65% kapacity Slovnaftu a produkce z ruské ropy jde do ciziny. Jenže, od 14. června to skončí a Slovnaft již nebude moci paliva z ruské ropy ze Slovenska vyvážet! Výjimka EU se vztahuje jen na dovoz ruské ropy na Slovensko a na výrobu paliv pro domácí trh. Jenže, domácí trh spotřebuje jen okolo 35% produkce Slovnaftu.
Ale rafinérie není schopná provozu na objem 35% produkce, to je hluboko pod kritickou mez rafinačního zařízení Slovnaftu. Kritická dolní mez je okolo 50 až 65% výrobní kapacity. Jinými slovy, Slovnaft bude mít dost ruské ropy, ale nebude ji moci zpracovat, protože ji nebude moci vyvážet, na Slovensku se jí více než 30 až 35% z produkce Slovnaftu nespotřebuje.
MOL může Slovnaft nákladně přestavět na ropu Brent, ale ekonomická rentabilita je s otazníkem
Co bude těchto 8 měsíců Slovnaft dělat, když nebude moci exportovat produkci z ruské ropy do EU kvůli embargu, to vůbec není jasné. Podle ekonomů začne majitel Slovnaftu, tedy maďarský MOL, zvažovat náklady na přestavbu rafinérie v Bratislavě, což ekonomicky bude obrovská investice, kterou nikdo v minulosti nezkoušel, protože technologické zařízení na sovětskou ropu je navrženo na separování složek ropy obsažené v bohaté sibiřské ropě, zatímco lehká ropa Brent mnoho složek ruské ropy ani neobsahuje.
Maďarský MOL je majitelem Slovnaftu
Maďarský MOL sice může zainvestovat do přestavby, ale může si spočítat i to, že se to ekonomicky nevyplatí vzhledem ke snižování objemu spotřeby ropy v Evropě, takže prostě se může podle odborníků stát, že bratislavská rafinérie se zastaví. Je totiž otázkou, jestli MOL bude investovat do přestavby rafinérií na Brent ropu v Maďarsku a vedle toho ještě na Slovensku a v Chorvatsku ve chvíli, kdy spotřeba ropy v Evropě klesá v důsledku neustále úspornějších motorů nových aut a přechodu na elektromobily. Česká republika je největším z odběratelů produkce Slovnaftu, a to jak benzínu, tak zejména nafty, která se z ruské ropy vyrábí nejlaciněji a nejsnadněji.
Diesel z lehké ropy bude trvale dražší než benzín
Důvod, proč v poslední době vidíte na pumpách Diesel, že je dražší než benzín, to je v důsledku toho, že se jedná o Diesel vyrobený z ropy Brent, který se vyrábí složitější cestou a za pomoci ropných aditiv pocházejících právě z ruské ropy. Jelikož na tato aditiva se vztahuje rovněž embargo, bude nafta z ropy Brent brzy opravdu velice drahá. Kolik bude stát benzín a nafta v ČR ve chvíli, kdy Slovnaft je na pokraji likvidace ze strany slovenských politiků, kteří v Bruselu zařízli husu, která snášela slovenské vládě zlatá vejce na daních, to opravdu není jasné. Ruská ropa namísto do Evropy už teď proudí do Číny a Indie, takže blahobyt se postupně z EU začne přesouvat právě do těchto zemí.
Evropa se stane prostorem rozvojových zemí s chudobou kvůli drahým energetickým vstupům
Blahobyt západní společnosti byl a dosud je založen na laciných energetických vstupech. Odstraňte laciné energetické vstupy a odstraníte tím blahobyt z Evropy. To říkají zkušení ekonomové a nemusíme s nimi polemizovat, protože mají pravdu. Všechno bohatství a blahobyt je založeno na laciných energiích. Pokud bude provoz pece nebo trouby v pekárně, nebo vysoké indukční peci na huti stát 5 nebo 10-násobek současné ceny, potom to povede ke zhroucení trhu, protože lidé si tak drahou produkci nebudou moci dovolit. Energie jako elektřina, plyn a ropa se kumulují ve výrobě. Vezměte si výrobu oblí a počítejte se mnou. Obilí se musí zasít na pole. Ale nejprve se musí pohnojit a zorat.
Bez laciných energií skončí blahobyt západních zemí, ceny energetických vstupů se kumulují v řadě za sebou
Hnojiva vyrábí Rusko, na hnojiva jsou sankce. Traktor jezdí na naftu. Na levnou ruskou naftu jsou sankce. Dobře, zemědělec si zvýšené náklady napočítá do produkce obilí. To bude stát 3x tolik než dosud. Obílí jede do mlýna. Náklaďák si napočte 3x vyšší cenu nafty.
Ve mlýnu mají elektrické mlecí stolice, drahá elektřina z Lipska vede k tomu, že semletí zrní na mouku stojí 4x tolik než normálně. Mouka se zabalí do papírových obalů a odveze se do velkoskladu. Kamiony jezdí na naftu. Počítejte navýšení ceny kvůli naftě. Ze skladu další převoz kamionem do pekáren. Znovu nafta. V pekárnách plynové pece. Cena za plyn 4x větší. A z pekáren auto rozveze pečivo do obchodů, zase počítejte navýšení ceny nafty.
Ceny paliv se promítnou do všech vstupů kumulovaně
A když se na konci řetězce podíváte na bochník chleba za 185,- Kč a protočí se vám panenky, tak se nedivte, protože to jen neviditelná ruka trhu zaúřadovala a promítla do cen chleba zvýšené energetické vstupy. A energetické vstupy se kumulují ve veškeré výrobě úplně všeho. Od začátku výroby až do konce. A představte si třeba energetické vstupy na materiál pro stavbu rodinných domů a bytů.
Zkuste si představit tu spotřebu plynu a elektřiny při pálení cihel v cihelně, při výrobě armatur, tvárnic, nafta pro stavební stroje. Nemá smysl to rozepisovat, jednomu by se z toho zatočila hlava, jaké šílenství politici páchají, jakých vlastizrad proti svým národům se dopouští. Tohle nejsou sankce proti Rusku, to jsou sankce proti obyvatelstvu rozvinutého západního světa, aby zchudlo a dostalo se na úroveň chudých rozvojových zemí. Taková je realita.
Zdroj: aeronet.news/…-ceskoslovenska-rafinerie-ve-stredni-evrope-zavre/

Červen 8, 2022
VIDEO: Skandál okolo zaříznutí Slovnaftu se prohlubuje a ministr hospodářství práskl na slovenského premiéra čin, který podle právníků balancuje na hraně maření úkolu veřejného činitele a dokonce prý i vlastizrady! Eduard Heger měl údajně ignorovat varování Richarda Sulíka, že Slovnaft bez exportu produktů z ruské ropy může skončit, ale premiér na to reagoval slovy, že ať to Sulík řeší s Čechy a Maďary, on to prý už řešit nebude! Je takový krok premiéra již v pozici nepřátelského aktu vůči vlastní zemi?
Situace na Slovensku okolo skandálu se Slovnaftem a jeho varováním, že bez exportu produktů z ruské ropy do Evropy může podnik skončit a zavřít své brány, se nadále prohlubuje a eskaluje. Slovenský ministr hospodářství Richard Sulík totiž v úterý na tiskové konferenci odpálil naprostou bombu, která ve světové politice a diplomacii nemá obdoby. Ministr se totiž stal v posledních dnech terčem obrovských útoků ze strany slovenských občanů, ale i politiků a novinářů, že ohrozil palivovou bezpečnost Slovenska. A to prý tím, že v Bruselu nedojednal výjimku pro Slovnaft v tom smyslu, aby rafinérie mohla nejen dovážet ruskou ropu, ale i vyvážet do EU produkty a výrobky z této ropy. Video Slovenský ministr hospodářství šokoval, že premiér nechtěl v EU řešit výjimku pro Slovnaft
Když se ale koncem minulého týdne ukázalo, jaké parametry embarga v Bruselu dojednal slovenský premiér Eduard Heger, strhlo se obrovské peklo na Slovensku. Slovnaft totiž nedokáže pokračovat ve výrobě, pokud nepojede jeho produkční zařízení alespoň na 50 až 65% objemu, jenže tolik benzínu a nafty se na Slovensku nespotřebuje, dvě třetiny produkce jdou totiž na export. Takže bez exportu nebude moci Slovnaft vyrábět ani těch zhruba 30 až 35% produkce pro domácí trh. O kauze jsme přinesli článek zde. (viz text přečtený výše)
Slovenský premiér ignoroval vlastního ministra a zřejmě způsobil situaci, která ohrožuje slovenskou palivovou bezpečnosti
Jenže tento týden v úterý odpálil ministr hospodářství Richard Sulík informaci, ze které jde Slovákům doslova hlava kolem. Ministr na tiskovce ve videu výše ukázal vytištěný obrázek z mobilního telefonu, který zachycuje konverzaci v podobě SMS zpráv mezi Sulíkem a premiérem Hegerem. V těch esemeskách Richard Sulík varoval Hegera, že těch 8 měsíců namísto původního plánu 3 let na odklad embarga na ruskou ropu může být problém.
Slovnaft je totiž závislý na exportu produkce z ruské ropy do EU z téměř dvou třetin své výroby, takže pokud nebude moci Slovnaft vyvážet výrobky z ruské ropy do EU, tak může Slovnaft úplně skončit a zavře brány podniku, protože rafinérie nemůže fyzikálně fungovat na menší objem tzv. rafinační vložky než 50% až 65% objemu produkce. Podpředseda strany Hlas-SD Erik Tomáš to dobře popsal na slovenské televizi TA3, video Ak Sulík hovorí pravdu, Heger musí odísť!
Jenže takový obrovský objem se nikdy na Slovensku nespotřebuje. Slovnaft nemůže vyrábět jen 30 až 35% produkce, protože to je příliš málo na to, aby technologické zařízení na rafinaci fungovalo. Sulík tedy slovenského premiéra varoval, že v Bruselu by měl pro Slovnaft a obecně pro Slovensko dojednat jak odklad na 3 roky, tak i právo Slovnaftu vyvážet produkci z ruské ropy do EU. Tou produkcí se myslí především diesel a benzín pro čerpací stanice v ČR, v Polsku a v Rakousku. Jenže, premiér Heger na to v esemesce reagoval šokujícím způsobem. A poslouchejte dobře, protože tohle je doslova z učebnice KGB o tzv. subverzi cizího státu a politiků, aby pracovali proti své vlastní zemi.
Slovensko si dojednalo místo očekávaných 3 let jenom 8 měsíců odkladu a Slovnaft nebude smět vyvážet produkci z ruské ropy
Premiér Heger odpověděl Sulíkovi esemeskou, že tohle téma již v Bruselu otevírat nebude, a že pokud to Sulík chce řešit, ať se obrátí na Čechy a na Maďary! Ano, slyšíte správně. Slovenský premiér s vědomím, že poškozuje palivovou bezpečnost Slovenska, odpověděl vlastnímu ministrovi, že pokud chce zachránit provoz a produkci Slovnaftu a zabránit zastavení výroby v podniku, že se má obrátit na premiéry cizích zemí, na české a maďarské politiky. Tento neuvěřitelný čin tak vedl k tomu, že slovenský premiér namísto 3-letého odkladu embarga na ruskou ropu zkrátil odklad pouze na 8 měsíců, zřejmě proto, aby se zalíbil a zavděčil americkému ministerstvu zahraničí.
Slovenský premiér Eduard Heger v Davosu
A navíc doslova zařízl Slovnaft, protože Heger v Bruselu nevyjednal pro rafinérii žádnou výjimku na export produkce Slovnaftu do EU. Nehnul pro záchranu palivové bezpečnosti Slovenska podle všeho ani prstem, ale dokonce se zřejmě zasloužil i o zkrácení lhůty ze 3 let na 8 měsíců, což prostě Slovensko neustojí.
Za tak krátkou dobu ani Slovnaft nemusí stihnout přestavět technologické zařízení z těžké ruské ropy na lehký Brent. A to i proto, že Slovnaft již uvedl v médiích, že bude na přestavbu potřebovat dotace z Evropské unie, které jsou sice v plánu, ale v důsledku byrokracie se o nich ani ještě nezačalo jednat. Reálně tak Slovensku hrozí, že Slovnaft nebude mít 1. 2. 2023 přestavěnou technologii rafinérie na lehkou ropu a na Slovensku vypukne palivová krize.
Ministr hospodářství si začal podle všeho krýt záda, aby teoreticky v budoucnu trestní odpovědnost nespadla na jeho hlavu
Richard Sulík má pochopitelně strach a obavy, jinak by s tou esemeskou na papíře ven na veřejnost nevyšel. Jedná se evidentně o snahu zbavit se zodpovědnosti za něco, co opravdu zavání vlastizradou. Pokud premiér věděl dopředu, že Slovnaft nedokáže vyrábět paliva jen pro domácí trh kvůli kapacitní limitaci na úrovni technologického zařízení, potom byl premiér povinen v Bruselu zablokovat a vetovat embargo na ruskou ropu, a to až do chvíle, než Slovensko dostane tu výjimku, aby Slovnaft mohl produkty z ruské ropy vyvážet do EU po celou dobu platnosti výjimky, a to po dobu 3 let. Premiér musí vědět, že Slovnaft nedokáže za 8 měsíců, a to navíc v návaznosti na dotační rámec z EU, přestavět své rafinační zařízení na lehkou ropu.
Ministr Richard Sulík ukazuje dopis od maďarské firmy MOL, majitele Slovnaftu
A přesto podle všeho právě premiér ten 3-letý odklad ze záhadných důvodů zkrátil na 8 měsíců a ani přes varování Sulíka nesjednal výjimku pro export produkce Slovnaftu do EU. Tohle podle právníka, na kterého jsme se znovu obrátili, opravdu balancuje na hraně vlastizrady, pokud se naplní scénář a na Slovensku vypukne palivová krize.
Vědomé uvedení Slovenska do palivové krize, s vědomím, že největší poskytovatel paliv nedokáže vyrábět jen pro domácí trh, je opravdu krok, který je možné považovat za nepřátelský krok proti Slovensku a proti občanům a jejich palivové bezpečnosti. A je-li takový krok proveden premiérem země úmyslně ve prospěch agendy cizí země nebo nadnárodní agendy, balancuje takový krok na hraně vlastizrady.
Podle právníka podezření na maření úkolu veřejného činitele při správě státu, anebo dokonce vlastizrada, pokud motivací byl zahraniční vliv
Podle právníka ale připadá v úvahu i mírnější kvalifikace, a to nedbalostní trestný čin maření úkolu veřejného činitele, na Slovensku je to § 327 Tr. Z. v návaznosti na další předpisy, což plně odpovídá tomu, čeho se slovenský premiér dopustil. Pokud však tento nedbalostní čin nevznikl nedbalostí, ale byl motivován osobním zájmem ve vztahu zavděčit se cizí mocnosti, cizí zemi, mezinárodnímu společenství koalice zemí proti Rusku, a to i s vědomím toho, že budou ohroženy zájmy a energetická bezpečnost, potom je vše jinak.
Potom by se už nejednalo o nedbalostní trestný čin, ale skutečně a doopravdy o vlastizradu, tedy o činnost ve prospěch cizí mocnosti s cílem poškodit zájmy vlastní země, či bezpečnost obyvatelstva. To by musela zjistit prokuratura a vyšetřování, jaká byla motivace premiéra, dodává k tomu náš kolega právník. Richard Sulík si je zjevně vědom roviny možného trestného činu při správě veřejného zájmu z pozice veřejných činitelů, protože sankce proti Rusku balancují na velice tenké hraně trestní odpovědnosti politiků k vlastní zemi.
Ropovod z Ruska brzy přestane fungovat, bohatí lidé v EU začnou jezdit v elektrických SUV autech a ti ostatní na koloběžkách
Sankce totiž dopadají namísto na Rusko hlavně na evropské země, a to není úplně přesné tvrzení, nejsou to země, ale především domácnosti, obyvatelstvo a rovněž průmysl. A politici, pokud v zájmu mezinárodní agendy cizích zemí, tedy mocností a spolků, upřednostní zájem zahraničních subjektů nad zájmy vlastního obyvatelstva, potom takové kroky opravdu balancují na hraně, a to jak maření úkolu veřejného činitele, tak i vlastizrady. Ve chvíli, kdy budou paliva na příděl v první fází, a v pozdější fázi už nebudou pro veřejnost vůbec, jenom pro vozy záchranných služeb, hasičů, policie, zásobování potravinami a hromadné dopravy, tak v té chvíli se začnou hledat viníci. A to i několik let zpětně.
Nedivil bych se, že mnoho členů současné slovenské vlády po příštích volbách skončí v emigraci v USA. Zaříznout v přímém přenosu největší rafinérii v zemi, která současně státu odváděla jedny z největších daní do státních rozpočtů, je totiž buď politická sebevražda v důsledku nedbalosti a totálního diletantismu veřejného činitele, anebo úmyslný trestný čin vlastizrady v zájmu cizí zámořské mocnosti. Situaci na Slovensku proto budeme pozorně sledovat.
-VK-
Šéfredaktor AE News aeronet.news/…alancuje-na-hrane-mareni-ukolu-verejneho-cinitele/

Kdo si myslí, že si zajede pro normální naftu či benzin do Maďarska, tak se plete, protože pro cizince tam už dnes, na rozdíl od domácích, je drahá a pak může být i zakázaná.
9.6.2022 Evropská komise chce po Maďarsku vysvětlení kvůli dvojí ceně paliv. Cizinci platí až o 60 procent víc než domácí řidiči. Maďarsko loni zastropovalo cenu paliv na 480 forintech, tedy zhruba 30 korunách za litr. Pro levnější naftu a benzin ale přes hranice začali dojíždět i lidé ze Slovenska nebo Chorvatska. Maďarsko proto čerpacím stanicím nařídilo prodávat cizincům za plnou tržní cenu. Evropská komise může proti Budapešti zahájit právní kroky. Případný spor ale může trvat i několik let. | iROZHLAS - Evropská komise chce po Maďarsku vysvětlení kvůli dvojí ceně paliv. Cizinci platí víc než domácí řidiči

Další detaily
....Ukrajinci tak dostanou staré a často nespolehlivé zbraně, ale budou ručit za celý úvěr 40 miliard (a za rozpadlou Ukrajinu těch 40 miliard ručí Evropská unie, čili i my, jak se lze dočíst jinde). Američané tak udělali alespoň mega kšeft, na rozdíl od české nebo slovenské vlády, které posílají na Ukrajinu staré armádní zásoby zadarmo, anebo dokonce jim posílají zadarmo jediný páteřní radar svojí armády. Američané na Ukrajincích alespoň vydělají, zatímco Češi a Slováci dají Ukrajině vše zadarmo a na oplátku dostanou extrémně drahý plyn a extrémně drahou ropu.

A navrch drahou elektřinu!
A to se prý vyplatí! Proč? Protože solidarita! Brzy nebude benzín a nafta, protože po odstřižení od ruské ropy nikdo jinou ropu do EU nedoveze. Saúdové neplánují zvýšit těžbu, ani Írán a Norsko je na maximu a Venezuela to nepokryje. Takže, k čemu to povede? Kupte si elektromobil, začnou brzy radit politici lidem s prázdnou nádrží u auta. Velmi brzy. Proč? Protože Green Deal! A kdo nemá na (extrémně drahé a s dojezdem jen na malé vzdálenosti) elektrické auto, kupte si (elektro)koloběžku, poradí vám kreténi politici. Inu, (televizí a mainstreamem oklamaní) lidé si je zvolili sami. Všechno je součástí (mazaného satanského) plánu.
-VK-
Šéfredaktor AE News aeronet.news/…ouze-potrebuje-nejaky-cas-nez-sankce-porazi-rusko/
Public domain