Gloria.tv Needs Your Help - An Urgent Appeal
Anton Čulen
31.7K

Klamstvo vzbúrencov proti Bohu o požiadavke novembra „89“ o odluke Cirkvi

Klamstvo vzbúrencov proti Bohu o požiadavke novembra „89“ o odluke Cirkvi

Neboli hlavnými požiadavkami menovanie katolíckych biskupov, dodržiavanie úplnej náboženskej slobody a základných ľudských práv a slobôd, aj právo konať slobodne podľa svedomia?

Extrémistickí zástancovia bojového ateizmu na Slovensku rozpútali tvrdý boj proti Katolíckej Cirkvi, ktorý dosť pripomína udalosti nielen pred, ale aj po komunistickom prevzatí moci v roku 1948. Tak ako si komunisti v tom čase zobrali na mušku biskupa Vojtaššáka, Buzalku a Gojdiča, tak si dnes ich dedičia a nasledovníci berú na mušku arcibiskupa Oroscha, vdp. Kuffu, vdp. Kliča, vdp. Mordela, vdp. Marcina a ďalších. Zabudli sme na to čo sa vtedy dialo?

Ostré útoky na náboženskú slobodu a Cirkev sú dnes doslova na dennom poriadku. Nenávisť voči Katolíckej cirkvi živia a šíria nielen protikatolícke média, ale žiaľ aj niektoré „katolícke“ Noviny. Útočí sa na aktívnych katolíkov, kňazov, a už aj na niektorých biskupov, ktorí sa neboja nahlas povedať pravdu, ktorí verne hlásajú evanjelium nášho Pána Ježiša Krista a vysvetľujú katolícku morálku.

Jedným z veľkých klamstiev, ktoré v týchto dňoch šíria, je klamstvo o akejsi „poslednej nenaplnenej požiadavke novembra 1989“. Ja som sa v tých časoch zúčastnil na mnohých mítingoch v Bratislave i iných mestách, bol som aj v Prahe. Takáto požiadavka sa vtedy na žiadnom verejnom zhromaždení určite neobjavila. Aj keď je pravdou, že ak sa vtedy občas nejaký provokatér o niečo podobné na námestí pokúsil, ľudia začali na znak nesúhlasu pískať a neskončili dovtedy, dokiaľ tento provokatér neprestal a neodovzdal mikrofón niekomu inému.

V rokoch po „prevrate 1989“ sa v diskusiách, ktoré sa v tom čase konali pomerne často, organizovali ich rôzne strany a hnutia, v týchto diskusiách sa objavovali názory, že ak by KSČ neprenasledovala Katolícku cirkev a rešpektovala by náboženskú slobodu, tak by komunizmus v Česko-Slovensku zrejme ani nepadol. Už sme na to zabudli?

Všetko sa to začalo (spisovala sa aj petícia s týmito požiadavkami) Sviečkovou manifestáciou na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave 25. marca 1988.

Požiadavkami tejto manifestácie občanov bolo menovanie katolíckych biskupov pre uprázdnené diecézy na Slovensku podľa rozhodnutia Svätého Otca, za úplnú náboženskú slobodu v Česko-Slovensku a za úplné dodržiavanie občianskych práv. Často sa spomínala aj encyklika Leva XIII. Rerum novarum a angažovanie sa veriacich v spoločnosti i v politickej oblasti.
Dnes sa šíria v médiách a pretláčajú názory tých, ktorí by Cirkev a katolíkov najradšej opäť vrátili do čias komunistickej diktatúry. Že sú to pohrobkovia a pokrvní synovia predstaviteľov ÚV KSČ dokazujú svojimi skutkami aj tým, že zúrivo a nenávistne útočia na biskupov, kňazov i aktívnych laikov kvôli ich slobodnému vyjadreniu názoru a šírení učenia Katolíckej cirkvi, presne podľa vzoru ich pradedov. Jednoducho, to majú v génoch.

Nenechajme sa oklamať tým, že na ich strane stoja aj niektoré katolícke média a „disidenti“, ktorí či už za peniaze, alebo s túžbou po moci, úradoch, či majetku už zabudli, komu sľubovali vernosť a v mene akého mena boli pokrstení.

Postavme sa na stranu arcibiskupa Jána Oroscha a kňazov, čo verne hlásajú pravdu a slová evanjelia Ježiša Krista. Ak padne arcibiskup Ján Orosch, tak sa čoskoro na Slovensku skončí aj náboženská sloboda a sloboda slova. A my znovu skončíme tam, kde sme boli pred rokom 1989…

Boh žehnaj Slovensko, aby sme zostali verní Kristovi a Cirkvi.
Anton Čulen
alianciazanedelu.sk/archiv/12861
. ARMATA .
Konzum nám zapchal papule a prehádzal priority.
Metod
Handrova revolúcia, ako každá iná katastrofa...
Peter(skala)
Veľmi dobre spracovaný článok, presne na to treba poukazať, aké klamstvo šíri aj František Mikloško - ten "disident", ktorý sa tým prezentuje, lenže klame, ked tvrdí, že Odluka Cirkvi bola akousi podmienkou, alebo požiadavkou pri prevrate v 1989.
Ibažeby on a jeho privrženci si taku žiadosť nosili v srdci a preto dodnes sa správajú ako cirkevní slobodomurári, ktorých už dávno mali biskupi …More
Veľmi dobre spracovaný článok, presne na to treba poukazať, aké klamstvo šíri aj František Mikloško - ten "disident", ktorý sa tým prezentuje, lenže klame, ked tvrdí, že Odluka Cirkvi bola akousi podmienkou, alebo požiadavkou pri prevrate v 1989.

Ibažeby on a jeho privrženci si taku žiadosť nosili v srdci a preto dodnes sa správajú ako cirkevní slobodomurári, ktorých už dávno mali biskupi exkomunikovať. To, že tak ešte neurobili je chybou, ktorá sa im vypomsťuje práve tým ako Mikloško a spol. drzo klamu aj veriacich.