Clicks23
lt.news

Aštrūs argumentai: Viganò atmeta Ratzingerį, Sarah dėl „Reformos reformos“

Ta pati piktadarystė sukėlė ir dviprasmiškus Vatikano II tekstus, ir dviprasmišką Naujosios apeigos tekstą, sakė arkivyskupas Carlo Maria Viganò „ResNovae.fr“ (birželio 15 d.).

Jų autoriai žinojo, kad „konservatyvūs“ vyskupai interpretuos abu katalikiškai, o tikrasis ketinimas ir rezultatas buvo viskas, išskyrus tai. Viganò užduoda atskleidžiantį klausimą,

„Ar jūs kada nors matėte kunigą, švenčiantį Novus Ordo su altoriumi priešais Dievą, visiškai lotyniškai, dėvintį smulkią (romėnišką) tuniką ir dalinantį Komuniją prie Komunijos ranktūrio, nesukeldamas savo vyskupo ir bendrininkų rūstybės, nors griežtai kalbant, toks šventimo būdas būtų visiškai teisėtas? "

Kai kurie kunigai iš tikrųjų bandė tai padaryti, tačiau su jais buvo elgiamasi „blogiau nei su tais, kurie nuolat švenčia Tridento Mišias“, pabrėžia Viganò.

Jis nesutinka su Ratzingeriu, Sarah ir kitais, kurie pasisakė už laipsnišką naujųjų Mišių „liturginį atgimimą“. Viganò manymu, tokie bandymai naudoja langų apdailą, kad ne itin gražios Naujosios apeigos būtų pateikiamos gražiau. Jis užduoda akivaizdų klausimą: „Kokia prasmė švęsti Novus Ordo Dievui, keisti Ofertory maldas ir dalinti Komuniją ant liežuvio, kai Romos Mišios visada tai leido?“

„Reformos reforma“ Viganò prasideda nuo tų pačių klaidingų prielaidų, kurios paskatino pokyčius po Vatikano II, kai liturgija buvo pakeista „pagal valią“, o garbinga Romos apeigos buvo „modernizuotos“ ir iškreiptos. Neseniai „Reformos reforma“ norėjo aprengti naujas apeigas taip, kad jos atrodytų kokios nėra ir nenori būti“, - teigia Viganò.

Pirmuoju atveju tai privertė karalienę [= romėnų apeigos] dėvėti klumpes ir rengtis skudurais, antruoju - valstietis [= naujosios apeigos] buvo priverstas dėvėti karališką diademą ant purvinų plaukų arba sėdėti ant sosto užsidėjus šiaudų kepure. Už šių bandymų Viganò slypi tai, ko šie prelatai nedrįsta prisipažinti: „Tarybos ir juo labiau jos liturgijos nesėkmė“.

#newsPxlpgxhlvs