Clicks71
lt.news

Pensininkas vyskupas atvirai remia sedevakantizmą

Pensininkas Corpus Christi vyskupas René Gracida, 97 m, Teksasas, mano, kad Pranciškus nėra „ne vyskupas, ne katalikas ir ne popiežius“ (Abyssum.org, sausio 13 d.).

Gracida dabar atvirai apima sedevakantizmą, teoriją, kad Pijus XII (+1958) buvo paskutinis popiežius, reiškiantis, kad po jo baigėsi Bažnyčia. Gracidai Jonas XXIII įkūrė „melagingą bažnyčią“, o jis ir visi jo įpėdiniai buvo apsimetėliai.

Gracida tvirtina, kad „Novus Ordo“ vyskupų pašventinimas yra „negaliojantis nuo 1968 m.“. Tačiau jis neįtraukia savo paties pašventinimo 1972 m. sausio mėn., kuris, pasak jo, neatitiko „Novus Ordo“, nors Pauliaus VI įšventinimo apeigos buvo įvestos 1969 m. balandžio mėn.

Buvęs aršus Jono Pauliaus II pasekėjas Gracida Vatikaną II vadina „eretišku“. Jis tiki ultramontanistų mitu, kad „popiežius yra katalikų tikėjimo atrama“ ir teisingai pastebi, kad „niekas negalėjo rimtai to pasakyti apie Vatikano II bažnyčios antipopiežius“.

Sedevakantizmas yra ultramontanizmo padarinys, popiežių laikantis gyvu orakulu. Kai paaiškėja, kad tai netiesa, neišvengiama išvada, kad trūkumų turintis popiežius apskritai nėra popiežius.

#newsIkhqiuinvp