Clicks1.9K
m.rekinek
16

DOSTĘP DO KOŚCIOŁA TYLKO ZGODNIE Z ZASADĄ 3G - Dr Philipp Gut

Wierzący bez certyfikatu Covid nie mogą już chodzić do kościoła, tak, nawet na pogrzeby dla bliskich, którzy zmarli. Diabeł śmieje się w zanadrzu.

Przesłanie pochodzi od starszej kobiety, która wierzy. Ma 82 lata i od niepamiętnych czasów uczęszcza na mszę w opactwie Baldegg w kantonie Lucerna. W tym celu podejmuje nawet kilkukilometrową podróż pociągiem. Ponieważ, jak sama mówi, ma „silną wiarę w Boga”. Ale kiedy w ostatnią niedzielę chciała iść na mszę, została ponownie odesłana do domu. Odmówiono jej wstępu do służby. Powód: nie została zaszczepiona.

Wykluczeni ze wspólnoty wierzących

Pani Mühlebach – tak ma na imię – nie rozumie już świata. Mówi, że nigdy nie była szczepiona na grypę. Nie przychodzi jej do głowy fakt, że tylko ci, którzy zostali zaszczepieni i certyfikowani, mogą celebrować komunię z Bogiem.

Usługa pożegnalna z obowiązkową certyfikacją

To, co stało się z panią Mühlebach, nie jest odosobnionym incydentem. Wystarczy poszukać nekrologów w gazetach. Niewiarygodne, ale prawdziwe: krewni i ocaleni bez certyfikatu Covid są nawet wykluczeni z ceremonii pożegnania i pogrzebu. „Obowiązuje wymóg certyfikatu” – mówi zwięźle. Jeszcze bardziej sucho ujmuje to inne ogłoszenie: „Nabożeństwo pożegnalne: piątek, 15 października 2021, godz. 9.30 (wymagany zaświadczenie)”.

Propaganda polityczna z ambony

Niedawno na bierzmowaniu mojej młodszej córki zobaczyłem na własne oczy, że kanonik (dość duże zwierzę w hierarchii kościelnej) machał w kazaniu flagą Federalnego Urzędu Zdrowia Publicznego (BAG) podczas uroczystego nabożeństwa. Polityczna propaganda z boskimi błogosławieństwami?

Co powiedziałby na to Bóg w niebie?

Ktoś zastanawia się: Czym kapłan następnym razem pomacha? Flaga SVP? Czy raczej SP lub związku?

A co powiedziałby Bóg w niebie o tych wydarzeniach? Do pani Mühlebach, którą zakonnice odesłały do domu? Do wielu pogrążonych w żałobie krewnych, którym nie wolno już nawet pożegnać się z bliskimi?

Nie znam Bożej odpowiedzi. Ale jestem pewien: diabeł śmieje się jak diabli w rękawie.

linth24.ch/articles/91962-dr-gut-das-zertifikat-gottes

Dr. Philipp Gut co tydzień pisze felieton w sieci Portal24, który jest publikowany w każdą niedzielę rano na 10 portalach podłączonych do sieci. Philipp Gut jest historykiem, autorem bestsellerów („Świadek stulecia Ben Ferencz”) i jednym z najwybitniejszych dziennikarzy w Szwajcarii. Wraz ze swoją agencją komunikacji Gut Communications GmbH doradza firmom, organizacjom i osobistościom.
jac505
Tak, Niemcy wszystko mają porządne, najlepszy ordnung w Europie. I dosięgnie ich ostatecznie zniszczenie.
m.rekinek
To w Szwajcarii, tam ordnung mają równie doskonały.
Jan Zbigniew wojan
Niech zdrowy nie chodzi tam gdzie szczepieńcy - zarażają !
V.R.S.
Ponieważ pierwsze zdanie wprowadza w błąd wypada przypomnieć starą dobrą Patrystykę:

Ecclesia non parietibus consistit, sed in dogmatum veritate, Ecclesia ibi est ubi fides vera est. Ceterum ante annos quindecim aut viginti parietes omnes hic ecclesiarum hæretici possidebant. Ecclesia autem vera illic erat, ubi vera fides erat.

“Kościół nie polega na murach, lecz na prawdziwym dogmacie. Kośció…More
Ponieważ pierwsze zdanie wprowadza w błąd wypada przypomnieć starą dobrą Patrystykę:

Ecclesia non parietibus consistit, sed in dogmatum veritate, Ecclesia ibi est ubi fides vera est. Ceterum ante annos quindecim aut viginti parietes omnes hic ecclesiarum hæretici possidebant. Ecclesia autem vera illic erat, ubi vera fides erat.

“Kościół nie polega na murach, lecz na prawdziwym dogmacie. Kościół jest tam, gdzie jest prawdziwa wiara. Lecz przed piętnastu, dwudziestu laty wszystkie kościelne mury posiadali heretycy. Kościół zatem był tam, gdzie była prawdziwa wiara.”

(św. Hieronim ze Strydonu - Breviarium in Psalmos – Psalm CXXXIII, por. Patrologia Latina – Migne, t. 26, s. 1223)
wlowoj
tak, ale święte sakramenty odbywają się w murach...
V.R.S.
@wlowoj
Tyle że mury nie są święte jako mury, tylko dlatego że i dopóki odbywają się w nich Święte Sakramenty.
Przykład: w dzisiejszych czasach pomieszania niektórzy nazywają "katedrą" mury w Lund, gdzie rezyduje "biskupka" Jackelen, albo mury w Canterbury, gdzie rezyduje tamtejszy pan świecki grający rolę "arcybiskupa", co nie zmienia rzeczywistości że od pół tysiąclecia nie są one katedrami.